نتیجه‌ای یافت نشد.

دو کتابی که معاون سابق مطبوعاتی

شناسه خبر: 127564 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶, ۲۹ : ۱۹ : ۰۰
دو کتابی که معاون سابق مطبوعاتی
دو کتاب #حرف مفت و #مغلطه را اگرچه جداگانه تهیه کرده بودم ولی تقریبا پشت سر هم خواندم و قرابت مضمونی آنها برایم جالب بود.
۵۵آنلاین :

معاون مطبوعاتی سابق ارشاد در اینستاگرامش نوشت: اولی را که یک رساله بسیار کم حجم است آقای دکتر #محسن_جوادی معاون فرهنگی وزارت ارشاد معرفی کرد؛ مقاله ای که توسط فیلسوف مشهور #هری_فرانکفورت نوشته شده؛ نوشته ای که در اصل یک سخنرانی در سال ۱۹۸۵ بوده و به مدد ذکاوت و بزنگاه شناسی انتشارات پرینستون در ۲۰۰۵جامه کتاب عمومی پوشیده،شانزده زبان را در نوردیده و به فروشی نجومی دست یافته است.دومی را هم فیلسوفی دیگر #جمی_وایت نگاشته و در هر دو اثر، عصبانیت های رایج اما مسئولانه فلاسفه را می بینیم.
هر دو به یک موضوع می پردازند : لغزش های سهوی و بلکه عمدی در کلام که ما را از منطق گفتاری خارج می کند . هر دو کتاب با ذکر جملات مصداقی، جنبه های مغلطه یا کژتابی آن را بیان می کنند تا به ما دقیق صحبت کردن و منطقی فهمیدن را آموزش بدهند و به تشخیص سره از ناسره کمک کنند و مچ گیری از کسانی که به دنبال سوء استفاده هستند.
یکی از شروط مقدماتی #گفتگو، دقیق صحبت کردن و دقیق فهم کردن است تا «بود» و «نمود» یکی شود و «سوء تفاهم» پیش نیاید.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیل گلستان و شبیخون بلا و حرف‌های تکراری!

تا مرداد سال ۱۳۸۰ سیل ندیده بودم. طغیان رودخانه و گل‌آلودشدنش با سیل ویرانگر فرق دارد. فکر می‌کردم سیل بیاید بالاخره می‌شود دوید بالای تپه‌ای و جان را نجات داد.

کدام اقتصادها در باتلاق بحران دست و پا می زنند؟

اژدهای ابرتورم اقتصاد ونزوئلا را بلعیده است. زیمبابوه قبل از ونزوئلا در دام این اژدها افتاده بود. ایتالیا، اسپانیا، اوکراین و یونان همگی با بحران بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و نسبت بالای بدهی به تولید ناخالص داخلی شان به یک گرفتاری بزرگ تبدیل شده که اتخاذ خط مشی های ریاضتی نیز نتوانسته است کمک چندانی به آنها بکند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مهمانان عجیب سال تحویل شبکه چهار سیما

این شبکه برای برنامه تحویل سال با گریم افرادی به عنوان سعدی، فردوسی و حافظ با آنها به گفتگو پرداخت.

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر