دوچرخه‌ای که کتابخانه بچه‌های افغانستان شد

شناسه خبر: 116356 سرویس: کتاب و شهر کتاب سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶, ۵۳ : ۱۱ : ۰۰
دوچرخه‌ای که کتابخانه بچه‌های افغانستان شد
در ایامی که همه ما از گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی حرف می زنیم. صابر حسینی یکی از افرادی است که بی کار ننشسته و در کشور همسایه روستا به روستا با دوچرخه اش برای بچه های افغانستان کتاب می برد.
۵۵آنلاین :

جنگ  به همه چیز رنگ تلخی می زند. ترس به بار می آورد، مادرها لالایی هایشان را از یاد می برند، پدرها به جای دردانه هایشان باید تفنگ هایشان را به آغوش بکشند و  بچه ها بچگی کردن هایشان را فراموش می کنند. سیاهی جنگ انقدر سنگین هست که سایه بیندازد به همه بازی ها، قصه ها و شعرهای کودکانه، به همه افسانه ها و داستانهایی که میتواند برایشان از صلح بگوید و به رویاهای وحشت زده شان رنگ و نور بپاشد.

خیال کودکانه بچه های افغانستانی سالهای سال است که زخمی جنگی است که  انگار در دنیا  سر تمام شدن ندارد. اما با همه اینها  «صابر حسینی» این روزها آرزویش رساندن کتاب به کودکان افغانستان است. او از دوچرخه اش کتابخانه سیاری ساخته که بین شهرها و روستاهای محروم  چرخ می زند. تا برای بچه ها از صلح بگوید و قصه های فراموش شده را با کتاب از زیر گرد و غبار جنگ بیرون بکشد. کتابخانه سیار آقای حسینی این روزها  دلخوشی کوچک بچه های افغانستانی است.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا اینقدر اشتباه می کنیم؟

اشتباه کردن مهم نیست. تعداد اشتباهات مهم است و بلکه تکرار اشتباهات مخرب است

آشنایی با مهتاب باغ در آگرا

معرفی باغی با معماری ایرانی و گمتر شناخته شده در آگرای هند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : حمله مجدد دراویش گنابادی با خودرو به پلیس

حمله مجدد خودرویی به ماموران پلیس رد درگیری های امشب با دراویش گنابادی در حمله قبلی که با اتوبوس صورت گرفت سه پلیس به شهادت رسیدند. از آمار قربانیان حمله جدید خبری در دست نیست.

ویدیو : حمله دراویش گنابادی به پلیس با اتوبوس

در حمله یک اتوبوس حامی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران امشب سه مامور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدای از دروایش گنابادی هم زخمی شدند . راننده اتبوس و هفت درویش دیگر دستگیر شدند .

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان