دوچرخه‌ای که کتابخانه بچه‌های افغانستان شد

شناسه خبر: 116356 سرویس: کتاب و شهر کتاب سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶, ۵۳ : ۱۱ : ۰۰
دوچرخه‌ای که کتابخانه بچه‌های افغانستان شد
در ایامی که همه ما از گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی حرف می زنیم. صابر حسینی یکی از افرادی است که بی کار ننشسته و در کشور همسایه روستا به روستا با دوچرخه اش برای بچه های افغانستان کتاب می برد.
۵۵آنلاین :

جنگ  به همه چیز رنگ تلخی می زند. ترس به بار می آورد، مادرها لالایی هایشان را از یاد می برند، پدرها به جای دردانه هایشان باید تفنگ هایشان را به آغوش بکشند و  بچه ها بچگی کردن هایشان را فراموش می کنند. سیاهی جنگ انقدر سنگین هست که سایه بیندازد به همه بازی ها، قصه ها و شعرهای کودکانه، به همه افسانه ها و داستانهایی که میتواند برایشان از صلح بگوید و به رویاهای وحشت زده شان رنگ و نور بپاشد.

خیال کودکانه بچه های افغانستانی سالهای سال است که زخمی جنگی است که  انگار در دنیا  سر تمام شدن ندارد. اما با همه اینها  «صابر حسینی» این روزها آرزویش رساندن کتاب به کودکان افغانستان است. او از دوچرخه اش کتابخانه سیاری ساخته که بین شهرها و روستاهای محروم  چرخ می زند. تا برای بچه ها از صلح بگوید و قصه های فراموش شده را با کتاب از زیر گرد و غبار جنگ بیرون بکشد. کتابخانه سیار آقای حسینی این روزها  دلخوشی کوچک بچه های افغانستانی است.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

20 راه برای تلاش موثر و موفقیت

برای آموزش موثر، باید قوانینی وضع و پیشنهاداتی ارائه گردد.

بحران شرم‌آوری که خارِ چشم گردشگری ایران شده

پروژه سرویس‌های بهداشتی بیشتر از ۱۵ سال است که در ایران به شوخی گرفته شده، از همان موقع که اسفندیار رحیم مشایی، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود و از ساخت «یک هزار سرویس بهداشتی در هر ۲۵ کیلومتر از جاده‌های ایران و سرویس‌های فوق‌العاده پاکیزه‌ای که اگر عسل روی کف آن ریخته شود، از خوردن آن منصرف نمی‌شوید»، سخن گفت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: هدیه بشار اسد به پوتین

بشار اسد هنگام دیدار با پوتین در شهر سوچی، یک تابلو نفیس را به همتای روس خود اهدا کرد.

ویدئو: دیدار پوتین و بشار اسد در سوریه

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در شهر سوچی روسیه با ولادیمیر پوتین دیدار کرد. روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه قرار است نشست صلح در سوریه را در این شهر برگزار کنند.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان