دوچرخه‌ای که کتابخانه بچه‌های افغانستان شد

شناسه خبر: 116356 سرویس: کتاب و شهر کتاب سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶, ۵۳ : ۱۱ : ۰۰
دوچرخه‌ای که کتابخانه بچه‌های افغانستان شد
در ایامی که همه ما از گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی حرف می زنیم. صابر حسینی یکی از افرادی است که بی کار ننشسته و در کشور همسایه روستا به روستا با دوچرخه اش برای بچه های افغانستان کتاب می برد.
۵۵آنلاین :

جنگ  به همه چیز رنگ تلخی می زند. ترس به بار می آورد، مادرها لالایی هایشان را از یاد می برند، پدرها به جای دردانه هایشان باید تفنگ هایشان را به آغوش بکشند و  بچه ها بچگی کردن هایشان را فراموش می کنند. سیاهی جنگ انقدر سنگین هست که سایه بیندازد به همه بازی ها، قصه ها و شعرهای کودکانه، به همه افسانه ها و داستانهایی که میتواند برایشان از صلح بگوید و به رویاهای وحشت زده شان رنگ و نور بپاشد.

خیال کودکانه بچه های افغانستانی سالهای سال است که زخمی جنگی است که  انگار در دنیا  سر تمام شدن ندارد. اما با همه اینها  «صابر حسینی» این روزها آرزویش رساندن کتاب به کودکان افغانستان است. او از دوچرخه اش کتابخانه سیاری ساخته که بین شهرها و روستاهای محروم  چرخ می زند. تا برای بچه ها از صلح بگوید و قصه های فراموش شده را با کتاب از زیر گرد و غبار جنگ بیرون بکشد. کتابخانه سیار آقای حسینی این روزها  دلخوشی کوچک بچه های افغانستانی است.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شغل دوم مردم دنیا!

، «میهمان‌نوازی» شاید توصیف چندان قابل‌باوری نباشد، اما این روزها در هر شهر و کشور اروپایی که قدم بگذارید، خواهید دید که مردم آنجا به هر کاری که مشغول باشند، شغل دومشان میزبانی از توریست‌هایی است که تقریبا همه‌جا پیدا می‌شوند و تمامی هم ندارند.

اين همه ماجرای مافیای خودرو نیست

داستان «مافياي واردات خودرو» يا آنچه اين روزها و در افواه عمومي با عنوان «واردات غيرقانوني يا قاچاق چندين هزار خودروی خارجي» برجسته شده است، پس از گذشت ماه‌ها از طرح آن و تحت فشار افکار عمومي و شايد با پيگيري نهادهاي نظارتي سرانجام و تا اينجاي کار به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت به رئيس‌جمهور محترم و دستورات رئيس قوه مجريه در هامش اين گزارش خطاب به برخي وزارتخانه‌ها و معاونان خود انجاميد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر