دوپینگ وزنه‌بردار نوجوان ایران تایید شد

شناسه خبر: 133675 سرویس: ورزشی ، گوناگون شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۲۷ : ۱۷ : ۰۰
دوپینگ وزنه‌بردار نوجوان ایران تایید شد
فدراسیون بین المللی وزنه برداری نام «محمد شهاب انداز» وزنه بردار تیم نوجوانان ایران را به عنوان یکی از دوپینگی های سال 2017 تایید کرد.
۵۵آنلاین :

از چند ماه پیش دوپینگ یکی از وزنه برداران نوجوانان ایران در پیکارهای قهرمانی نوجوانان آسیا در سال 2017 مطرح بود اما این موضوع به صورت رسمی اعلام نمی شد تا اینکه فدراسیون بین المللی با اعلام دوپینگی های سال 2017، امروز (شنبه) این موضوع را تایید کرد.
پیکارهای وزنه برداری قهرمانی سال 2017 نوجوانان آسیا از 30 تیر تا هفتم مرداد سال 96 در کاتماندوی نپال برگزار شد که «محمد شهاب انداز» در دسته به اضافه 94 کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز حرکت یک ضرب، طلای دو ضرب و نقره مجموع شده بود.
این وزنه بردار نوجوان احتمالا تا سال 2021 از میادین محروم خواهد بود.
تیم ایران نیز در رده بندی تیمی بعد از ازبکستان و تایلند در رده سوم قرار گرفته بود.
فدراسیون بین المللی وزنه برداری ماه گذشته و در تازه ترین تصمیم خود برای مبارزه با دوپینگ، به کشورهای روسیه، قزاقستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و بلاروس را که طی سال های 2008 تا 2020 دارای 20 مورد تخلف دوپینگ یا بیشتر بودند را در بازی های المپیک 2020 توکیو فقط 2 سهیمه (یک مرد و یک زن) داده است.
در همین حال کشورهایی که دارای 10 مورد تخلف دوپینگ و یا بیشتر باشند، دارای چهار سهمیه (2 مرد و 2 زن) هستند که شامل برخی کشورها همچون بلغارستان و ایران نیز شده است.
بر اساس آمار، ایران در سال 2009 چهار مورد دوپینگ، سال 2013 دو نمونه دوپینگ، سال 2014 چهار نمونه مثبت داشته و یک نمونه دوپینگ مثبت هم در سال 2017 در رده نوجوانان دارد که تعداد دوپینگی های ایران را از سال 2008 تاکنون به عدد 11 رسانده است.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا زنگنه به الجزایر نرفت؟شکستی دیگر ؟

چرا جلسه JMMC مهم است؟

حجم سه رانت‌پاشی در نیمه اول

«دلار جهانگیری»، «سکه قربانی» و «فولاد سرقینی» سه منبع اصلی رانت در نیمه اول سال ۹۷ بودند که سفره اهل رانت را آبادتر کردند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر