نتیجه‌ای یافت نشد.

دولت پیونگ یانگ خواستار واردات فوری مواد غذایی شد

شناسه خبر: 169744 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸, ۵۵ : ۱۱ : ۰۰
دولت پیونگ یانگ خواستار واردات فوری مواد غذایی شد
به نوشته یک روزنامه کره جنوبی، آمار نشان می دهد که ذخایر ارزی، نفتی و غذایی کره شمالی تنها برای کمتر از یک سال کافی خواهد بود، از این رو دولت این کشور خواهان واردات فوری مواد غذایی برای مقابله با بحران احتمالی غذا در این کشور شد.
۵۵آنلاین :

به گزارش روزنامه 'چوسان البو' به نقل از وزارت امور خارجه کره شمالی، تولید غلات کره شمالی ، سال گذشته حدود 10 درصد کاهش یافت؛ از این رو کره شمالی نیاز فوری به واردات مواد غذایی و طرحی برای افزایش تولیدات مواد غذایی خود دارد.
'کیم سانگ' سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد، ماه گذشته با ارسال نامه ای خواستار ارسال کمک های غذایی به این کشور توسط سازمان های بین المللی شد.
به نوشته این روزنامه، آمار نشان می دهد که ذخایر ارزی، نفتی و غذایی کره شمالی تنها برای کمتر از یک سال کافی خواهد بود.
به گفته محققین موسسه کره ای اتحاد ملی : «رشد اقتصاد کره شمالی سال 2017 میلادی حدود 3.5 درصد کاهش داشته و این میزان در سال 2018 به پنج درصد رسید و انتظار می رود که سال جاری نیز با کاهش چشمگیری مواجه شود.»
بر اساس این تحقیق به نظر می رسد که کره شمالی در حال ذخیره سازی مواد غذایی تا پایان سال جاری است.
با این حال هنوز هم نشانه ای از قحطی بزرگ در کره شمالی وجود ندارد و قیمت غلات در بازار آزاد کره همچنان ثابت است.
موسسه تخصصی کشاورزی 'کوان تایی جی' کره شمالی می گوید که قیمت مواد غذایی احتمالا پایدار خواهد بود زیرا قدرت خرید عموم مردم به دلیل تحریم های بین المللی کاهش یافته است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمی‌گوییم چقدر حقوق می‌گیریم

ده درخواست برای انتشار اطلاعات دستمزد مدیران 10 دستگاه گوناگون کشور بی‌پاسخ ماند

انرژى ، صنعت و معدن در ايران.

يارانه تخصيص يافته براى انرژى هم بايد به صورت عادلانه تقسيم شود تا حقى از فردى ضايع نشود كه البته مجلس مصوبه هايى داشته است اما خب به ميزان قابل توجه به آن بها داده نشد و صرفا در همان حد باقى ماند و اجرايى نشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد

دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد برج 16 هزار تنی «مارتین»، به قدمت 47 سال چند سالی خالی از سکنه شده بود. برج 21 طبقه علی رغم جوان بودن برج، در دفتر آثار ملی آمریکا به ثبت رسیده بود.

ویدیو: لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته

لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته انفجار تاکسی سمند از مکانیکی در حادثه امروز در بزرگراه اشرفی اصفهانی تهران/ ۳ نفر که دو مکانیک و ۱ راننده خودرو بودند فوت کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر