نتیجه‌ای یافت نشد.

دولت سریلانکا: باندهای قاچاق عامل بمب‌گذاری‌های روز عیدپاک بودند

شناسه خبر: 181055 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸, ۵۰ : ۲۳ : ۰۰
دولت سریلانکا: باندهای قاچاق عامل بمب‌گذاری‌های روز عیدپاک بودند
طی بمب‌گذاری‌های روز عید پاک سریلانکا در چند هتل و کلیسا در تاریخ یکشنبه ۱ اردیبهشت امسال، دستکم ۲۵۸ کشته برجای گذاشت
۵۵آنلاین :

رئیس‌جمهور سریلانکا اعلام کرد باندهای بین‌المللی قاچاق مواد مخدر عامل بمب‌گذاری‌ در کلیساها و هتل‌های این کشور در روز جشن عید پاک بودند.

دولت سریلانکا اعلام کرد سندیکاهای قاچاق مواد مخدر بمب‌گذاری‌های مرگبار روز «عید پاک» را ترتیب داده بودند.

به نوشته روزنامه «استریت تایمز»، دفتر «مایتریپالا سیریسنا» رئیس‌جمهور سریلانکا، روز دوشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد حملات تروریستی روز عید پاک «کار قاچاقچیان بین‌المللی مواد مخدر بود».

او در این بیانیه گفت: «سرکرده‌های [باند‌های] مواد مخدر این حمله را انجام دادند تا مرا بی‌اعتبار کرده و انگیزه مبارزه‌ام با مواد مخدر را تضعیف کنند. من از تصمیم خود برنمی‌گردم».

این در حالی است که سخنگوی نخست‌وزیر این کشور گفت: «پلیس تحقیقات خود را ظرف دو هفته تکمیل کرد. هیچ اشاره‌ای به دخالت قاچاقچیان مواد مخدر وجود ندارد. ما دلیلی نمی‌بینیم که به بازرسانمان شک کنیم».

یک مقام پلیس هم که نمی‌خواست نامش فاش شود گفت: «ما بر این اساس پیش می‌رویم که این جنایت توسط یک گروه افراط‌گرای اسلامی سریلانکایی برنامه‌ریزی و اجرا شده است».

طی بمب‌گذاری‌های روز عید پاک سریلانکا در چند هتل و کلیسا در تاریخ یکشنبه ۱ اردیبهشت امسال، دستکم ۲۵۸ کشته برجای گذاشت. گروه تروریستی «داعش» بعدتر مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

راه رهایی از تحریم ها چیست؟

مناطق آزاد از جمله­ بخش ­های نظام اقتصادی کشور هستند که به واسطه قرار گرفتن در حوزه استثنائات تجاری می ­توانند وسیله ­ای برای توسعه صنعتی باشند و مسیر ورود به بازارهای جهانی را از طریق تقویت تولید، صادرات و سرمایه­ گذاری خارجی برای اقتصاد کشور فراهم کنند، اقدامی که سایر کشورها از آن بهره­ برده ­اند و از طریق این مناطق توانسته­ اند اقتصاد کشور خود را در رقابت با بازارهای جهانی و در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهند.هم اکنون در کل کشور هفت منطقه آزاد وجود دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر