نتیجه‌ای یافت نشد.

دشمنان نمی توانند عزت ایران را تحمل کنند

شناسه خبر: 152944 سرویس: جهان ، سیاست ، اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷, ۲۹ : ۲۱ : ۰۰
دشمنان نمی توانند عزت ایران را تحمل کنند
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی ناچارند در برابر ملت ایران سر فرود بیاورند، گفت: دشمنان ما عصبانی اند و نمی توانند عزت کشور ما را تحمل کنند.
۵۵آنلاین :

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری استان سمنان اظهار کرد: دشمنان ملت ایران، به واسطه آنکه در منطقه، افغانستان، عراق، سوریه و لبنان نتوانستند به اهداف خود برسند و در یمن هم به حول و قوه الهی نمی‌توانند اهداف خود را دنبال کنند، دچار سرشکستگی بزرگ شده و از قدرت ملت ایران عصبانی هستند.
رئیس جمهوری گفت :برای ابرقدرتی مانند آمریکایی ها با این همه تجهیزات، پول، امکانات و لابی جهانی بسیار سخت است که حریف یک عالم فرهیخته مجاهد یعنی رهبر معظم انقلاب نمی‌شوند و نمی‌توانند این موضوع را تحمل کنند.
وی با بیان اینکه کشور از مشکلات عبور خواهد کرد، گفت: مردم ایران به خوبی تحریم را می شناسد و معنای فشارها و تحریم ها را می دانند.
روحانی با اشاره به اینکه ملت ایران با ایستادگی کار بزرگ انجام داده است، اضافه کرد: دولت نماینده و خادم مردم است، دولت اگر قدرت مشروعی دارد به خاطر رای ملت است، صندلی مسوولان به واسطه رای مردم است.
رئیس جمهوری به اهمیت حضور و پشتیبانی مردم از نظام اسلامی اشاره و اضافه کرد: در میانه مذاکرات هسته ای، سفری به اصفهان رفته بودم، مردم محبت کردند و اجتماعی بی نظیر در میدان نقش جهان شکل گرفت.
وی ادامه داد: وزیر خارجه آمریکا در مذاکرات به یکی از مسوولان گفت دیروز دیدیم مردم اصفهان در برابر رئیس جمهوری استقبال شان چه نمایش اقتداری بود.
رئیس جمهوری بیان کرد: مساله پشتیبانی مردم مهم است، و نشانه این است که دنیا بداند ما در کنار هم هستیم.
روحانی با بیان اینکه یک خانواده ممکن است بین اعضایش اختلاف نظر باشد و صدای یک نفر در خانواده بلندتر باشد، گفت: همه عضو یک خانواده اند، وقتی ببینند دشمنی به کیان و خانواده نظر دارد، همه با هم خواهند بود.

** راهی جز ایستادگی نداریم
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه در برابر مشکلات همه باید دست به دست هم بدهیم، بیان کرد: از مشکلات فعلی کشور بی تردید عبور می کنیم، می دانم برای مردم زندگی سخت می گذرد و مشکلات دارند، اما راهی جز ایستادگی و مقاومت نداریم.
وی یادآور شد: زمان دوران دفاع مقدس اگر کوتاه می آمدیم و مقاومت نمی کردیم، کشور و مردم چه می شد، عَفلَقی ها(عراقی ها) با اسراء چه کردند، به شهرهای ما موشک زدند و ما دو سال و نیم صبر کردیم.
وی با اشاره به اینکه شبانه روز دزفول زیر موشک های دشمن بود، گفت: مردم خانه شان ویران شده بود ولی در دزفول، خوزستان، آبادان، قصر شیرین، دهلران و شهرهای مرزی، مردم خم به ابرو نیاوردند.
روحانی تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس مردم دشمن را بیرون راندند، بر مردم در آن هشت سال سخت گذشت و سالهای آسانی نبود.
وی با اشاره به دستاوردهای مختلف رزمندگان کشور در دوران دفاع مقدس برای پیشبرد برنامه های دفاعی کشور، افزود: همه دست به دست هم دادیم، اگر بسیج، سپاه، ارتش، خلبانان و رزمندگان از همه استانها نبودند، پیروز نمی شدیم.
روحانی تاکید کرد: یک نفر در خراسان و سمنان نگفت که استان ما مورد تجاوز دشمن نیست، همه ایران و خانه واحد را دیدند.
وی اضافه کرد: وقتی خرمشهر اشغال شد همه گریه کردند و اشک ریختند.
رئیس جمهوری افزود: همه دست به دست هم دادیم و ید واحده شدیم، خدا هم ما را یاری کرد، در دفاع مقدس روزهای سختی را گذراندیم و امام راحل به عنوان رهبر خم به ابرو نیاورد، رزمندگان شکایت نکردند و نمی گفتند چرا رفتیم، چرا دست و پایمان قطع شد.
وی با بیان خاطره ای از دوران دفاع مقدس در دیدار با خانواده دو شهید از سرخه، افزود: این خانواده می گفتند زندگی ما فدای یک تار موی امام راحل.
وی یادآور شد: مردم در دفاع مقدس ایستادند و خدا ما را در تاریخ سربلند کرد و هشت سال در تاریخ ایران ورق زرین باقی ماند.
وی با اشاره به حضور گرم مردم در سخنرانی مردمی خود در استان سمنان در ورزشگاه تختی شاهرود، افزود: در شاهرود اجتماع مردم نمایش پشتیبانی مردمی از نظام بود.
روحانی با بیان اینکه این اجتماع مردمی برای شخص من به عنوان خادم و طلبه نبود، تاکید کرد: مردم برای شخص من یا دولت نبود، برای نظام و کشور بود، این حضور مردم به معنای واقعی دشمن شکن است، دشمن در سراسر دنیا نظاره می کند.

** انقلاب اسلامی به مردم قدرت داد
رئیس جمهوری گفت: در کدام دوره تاریخی مردم ایران پای صندوق آراء می رفتند، در دوره های تاریخی گذشته از قبل معلوم بود وکیل هر منطقه ای چه کسی است.
وی بیان کرد: کسی در کشور نبود که با رای مردم قدرت را در اختیار داشته باشد، اما امروز قدرت و حاکمیت در دست مردم است.
وی ادامه داد: برخی کشورها در اطراف ما از مردم سالاری در ایران هراس دارند، چرا که می دانند این تفکر ترویج می شود.

** تهدید را در تحریم به فرصت تبدیل می کنیم
رئیس جمهوری گفت: در شرایط تحریم باید تهدید و مشکل ها را تبدیل به فرصت کنیم، این کار آسانی نیست، تهدید را تبدیل به فرصت کردن از پیچیده ترین کارهای دنیاست، اما به اعتقاد من ملت ایران می تواند این کار را انجام دهد.
وی افزود: ملت ایران می تواند کار دیگری انجام دهد و پاسخ مثبت به آمریکا بدهد، اما در این صورت دیگر خبری از استقلال، عزت، مردم سالاری و ایران با عظمت نیست، تحریم ها برداشته می شود، آمریکایی ها هم این را از خدا می خواهند و هر روز برای ما پیام می دهند که مذاکره کنیم، اما ملت ما به دنبال حفظ استقلال خویش است.
وی ادامه داد: ملت ما در طول نهضت اسلامی تمام توان خود را برای استقلال خویش به کار برد، از سال 1332 که دولت مردمی این سرزمین توسط آمریکایی ها سرنگون شد و حکومت دست نشانده در راس امور قرار گرفت، هر روز مردم دنبال فرصت بودند که پاسخ این اقدام آمریکا را بدهند و این پاسخ را در 22 بهمن 57 و درجریان پیروزی انقلاب اسلامی دادند.

** دشمنان از دست ما عصبانی هستند
روحانی گفت: دشمنان از دست ما عصبانی هستند و ما باید در سایه مقاومت و تلاش این لحظات تاریخی را به فرصت طلایی ملت ایران تبدیل کنیم.
رئیس جمهوری افزود: فرصت برای ما از گذشته بهتر است، در زمینه صادرات، صادرکنندگان پرسودتر از گذشته می توانند فعالیت کنند، اما باید رعایت حال کشور را هم داشته باشند و درآمد خود را به ایران بازگردانند.
وی ادامه داد: در بحث تولید و کشاورزی هم در کنار سختی ها، فرصت های بسیار خوبی ایجاد شده است که باید از این ظرفیت استفاده کرد.
رئیس جمهوری گفت: اما در این زمینه باید مراقب بود تا سوءاستفاده های احتمالی صورت نگیرد.
وی به نوسان قیمت برخی کالاها اشاره کرد و افزود: قیمت گوجه فرنگی در مقطعی برای این بالا رفت که حجم زیادی از این محصول به بازارهای بین المللی صادر شد، بنابراین اگر در محصولات اساسی توجه لازم را نداشته باشیم، همه آن ها قاچاق می شود، چرا که قیمت کالا و خدمات اساسی در ایران با کشورهای همسایه قابل مقایسه نیست.

** ایران ارزان ترین کشور دنیا در کالاهای اساسی است
روحانی گفت: در زمینه آب، برق و انرژی، ایران جزو ارزان ترین کشورهای دنیاست، کجای دنیا قیمت بنزین هزار تومان است.
وی افزود: قیمت انرژی در همین کشورهای همسایه ما از جمله عربستان سعودی چند برابر ایران است.
وی ادامه داد: آموزش در کشور ما ارزان تر از همه جای دنیاست، بهداشت و درمان همینطور، نباید عده ای تنها به مشکل های کشور توجه کنند و این نقاط قوت را نبینند.
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه برای رفع مشکل های کشور باید دست به دست هم دهیم، گفت: دولت در قیمت کالاها و خدمات اساسی همچون نان، تمام تلاش خود را به کار گرفته است که معیشت مردم تامین شود و مردم روی پای خود بیستند.

** ایران امن ترین کشور دنیاست
رئیس جمهوری افزود: به طور حتم ایران از اروپا و دیگر کشورهای خاورمیانه امن تر است و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی ایران تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته اند.
وی افزود: مردم در زندگی روزمره دچار مشکل هستند، به خصوص کسانی که درآمد ثابت دارند در همین راستا برای بودجه سال 98 بر مبنای این موضوع بودجه ریزی کردیم.

** بودجه برای ارائه به مجلس آماده است
رئیس جمهوری ادامه داد: برای دولت سخت بود که تا 15 آذر بودجه سال آینده را با توجه به الزام مجلس ارائه دهد، اما به هرحال این کار انجام شد.
رئیس جمهوری با اشاره به این که دولت تدبیر و امید مظلوم است، گفت: ما تاوان دولت قبل را می دهیم که دیر بودجه را به مجلس شورای اسلامی ارائه می کرد.
وی ادامه داد: به هرحال این کار را انجام دادیم و آماده هستیم بودجه را فردا به مجلس شورای اسلامی ارائه دهیم اما در عمل به دلیل تعطیلی مجلس در روز پنجشنبه و این که هفته آینده نمایندگان مجلس برای سرکشی به استان های خود می روند، در عمل بودجه آماده شده در 25 آذر به مجلس می رسد.
رئیس جمهوری با اشاره به این که هدف اصلی دولت کم کردن فشار از اقشار آسیب پذیر است، گفت: وظیفه داریم هر روز برای رفع مشکل های مردم و بالا بردن سطح معیشت آنان تلاش کنیم.

** مسئولان برای رفع مشکلات پرکارند
رئیس جمهوری با بیان اینکه مسئولان دلسوز کشور روزی 11 الی 13 ساعت کار می کنند، افزود: همه بخش های مختلف تلاش می کنند که مشکلات حل شود و البته بسیاری از مشکلات باقی مانده است اما تلاش می کنیم که نگذاریم کالاهای اساسی در سال آینده افزایش پیدا کند.
روحانی گفت: دولت قادر نیست بدون کمک مردم کاری کند، وقتی می گوییم دولت شامل دو میلیون کارمند و صدها هزار نیروی مسلح می شود و همه این ها دولتند پس همه باید تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم هیچ طرحی از قبل طراحی نشده است، افزود: در سفرهای دولت تدبیر و امید طرح های قبلی که طراحی و حتی اجرایی شده اولویت داشته اند و تلاش شده که برای طرح هایی که در روند اداری گیر افتاده وقت ویژه بگذاریم که از جمله طرح انتقال آب از شمال ایران به فلات است که رئیس جمهوری در سفر استانی وقت می گذارد با مسئولان مربوطه و گره آن را حل می کند.
روحانی با بیان اینکه به عنوان رئیس جمهوری می گویم در طول مدت خدمتم هیچ مدیری را به هیچ وزیر و هیچ مسئولی تحمیل نکردم، افزود: البته این تحمیل نکردن در موارد اثباتی بوده است و اگر مواردی بود که مدیری را شایسته سِمتی ندانسته ام توصیه کرده ام فرد شایسته تر پیدا و معرفی شود.
وی با بیان اینکه مسئولیت در رده بالا مشکلات و تعهد فراوانی در نزد خدا و مردم دارد، افزود: من هرگز اولویتی در اعتبارات و امکانات به نزدیکان خود از جمله به استان خودم نداده ام، اما در سفر به سمنان دیدم نسبت به سایر استان ها عقب تر هستیم و با این سفر و با تخصیص های مورد نیاز برخی مشکلات جبران می شود.
روحانی گفت: من احساس کردم در برخی طرح ها از جمله جاده معلمان منابع و بودجه تخصیص یافته را از این استان گرفته و به استان دیگر داده بودند و استاندار نیز مقاومت لازم را نکرده است، درحالی که مقامات از جمله استاندار، نمایندگان مجلس باید پیگیری و مقاومت کنند.
رئیس جمهوری گفت: من به عنوان رئیس دولت چیزی را که فکر می کنم عملیاتی و اجرایی است اعلام می کنم و اینکه هر چیزی را اعلام کنم نتیجه ای جز لطمه زدن به اعتماد عمومی ندارد.
روحانی با بیان اینکه مردم سمنان مردمی نجیب، متدین، نوع دوست، باوفا به نظام و متحد هستند و ما باید قدردان آنان باشیم، افزود: استان سمنان دارای ظرفیت های خوبی است که باید به فعلیت درآید چرا که این استان محل اتصال شمال، جنوب، شرق و غرب کشور است.
وی گفت: ساماندهی خطوط ریلی و جاده حرم به حرم که سالانه 15 الی 20 میلیون نفر در آن تردد می کنند باید در اولویت باشد و با سرعت بالایی اجرایی شود.
روحانی گفت: استان سمنان می تواند یزد و اصفهان را در یک مسیر کوتاه به شمال برساند و این استان از لحاظ مسیر ارتباطی مهم است؛ جاده اینچه برون به گرمسار مهم است و باید راه آهن مسیر سمنان به مشهد برقی و دو خطه و تونل های آن اصلاح شود چرا که این طرح برای ملت ایران راهبردی است.

**دریا حقابه ندارد
رئیس جمهوری درباره مشکل آب استان سمنان نیز گفت: مانعی برای حل مساله آب وجود ندارد و هر نقطه ای از کشور آب بخواهد دولت آن را با حفظ مسائل محیط زیستی از خلیج فارس و دریای خزر تامین کرده و موضوع را پیگیری می کند.
وی تاکید کرد: مساله آب ملی است و بحث استانی نداریم، آب آشامیدنی حق مردم است و کسی نمی تواند در این باره حرفی داشته باشد، بحث آب کشاورزی و صنعت جداست.
روحانی اضافه کرد: به مردم خوزستان در اولین سفر استانی سال 1392 گفتم آب آشامیدنی حق مردم است.
رئیس جمهوری یادآور شد: آب برای آشامیدن هر کجا هست باشد و هر که برداشت می کند تفاوتی ندارد چه اصفهان باشد چه چهارمحال و بختیاری، اگر کسی در مساله آب کشاورزی یا صنعت حرف از حقابه بزند جا دارد ولی آب آشامیدنی جایی برای حرف ندارد.
وی تاکید کرد: دریا اصلا بحث حقابه ندارد و برای خداست، آبی که خداوند در شمال و جنوب قرار داده، باید شیرین سازی شود و به مردم برسانیم، دولت در این مساله باید امور خود را انجام دهد.
وی با بیان اینکه مساله آب از مهمترین مسائل استان است، افزود: البته مساله آب، ملی است که باید رفع شود و بحث این استان و آن استان نیست چرا که آب آشامیدنی حق مردم است و نباید مسئولان در مورد آن با مردم بحثی کنند.
روحانی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی در آب سرمایه گذاری کند افزود: دولت هم باید کار خود را انجام دهد و بخش خصوصی هم باید سرمایه گذاری کند.

** واگذاری امور به استان ها برای پیشبرد برنامه ها
وی با بیان اینکه بیش از ده هزار میلیارد تومان دراستان سمنان تخصیص یافته است، تاکید کرد: باید طرح ها را فعال و اجرایی کنیم و اجازه ندهیم اجرای این طرح ها طولانی شود و در این مسیر تلاش شده است که کار به استان ها واگذار شود و مرکز دخالتی نداشته باشد.
روحانی گفت: متاسفانه یک طرح در استان چند ماه گرفتار است تا یک نامه برود و برگردد برای همین در نظر داریم اختیارات را به استاندار و شورای برنامه ریزی استان ها واگذار کنیم.
وی ادامه داد: دولت حتی در نظر دارد یارانه استان ها را به خود استان ها واگذار کند و اگر کسی به دریافت آن احتیاج ندارد منبع برگشت خورده در همان استان صرف شود.
روحانی در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تلاش می کنیم در بودجه امسال وضع حقوق بگیران ثابت بهتر شود و برای همین تصمیم گرفتیم که 20 درصد حقوق ها را زیاد کنیم.
وی به ارائه سبد کالا به اقشار آسیب پذیر اشاره کرد و افزود: این سبدها برای جبران مشکلات معیشتی به آنان داده می شود ضمن اینکه علاوه بر مرحله فعلی تا پایان سال نیز یک مرحله دیگر واگذاری سبد حمایتی خواهیم داشت تا مردم نفسی بکشند.

** مذاکره تصمیم مجموعه نظام است
روحانی گفت: البته به این معنا نیست که ما در وزارت خارجه کاری نمی کنیم و همین جا اعلام می کنیم که اگر آمریکا تسلیم حق شود با آمریکا نیز صحبت می کنیم و الان هم یک مورد است که آمادگی داریم تا با آمریکا صحبت کنیم و البته این ها همه تصمیمات نظام است و اصولا تمام تصمیمات مهم نظام با رهبری هماهنگ می شود.
رئیس جمهوری گفت: اگر آمریکایی ها در برابر حق سر فرود بیاورند می توانیم مسائل خود را حل کنیم اما مذاکره بی موقع برای کشور خطرناک و در واقع مثل چیدن میوه نارس است.

** توان دفاعی ایران جای مذاکره ندارد
رئیس جمهوری گفت: ما اهل صحبت و مذاکره ایم در صورتی که دنیا تسلیم حق باشد.
وی ادامه داد: کشورهای اروپا هم همینطور؛ اگر بخواهند در مورد توان دفاعی ما حرفی بزنند ما حرفی با آنها نداریم.
روحانی با تاکید بر اینکه در زمینه دفاعی دولت تدبیر و امید کم کاری نکرده است، خطاب به مردم ایران تصریح کرد: در پنج سال گذشته به اندازه ۱۲ سال پیش از آن در زمینه دفاعی و سلاح های راهبردی کار کردیم.

** تاکید بر توسعه گردشگری سمنان
رئیس جمهوری به ظرفیت های استان سمنان اشاره کرد و گفت: سمنان در زمینه معادن و گردشگری استعداد دارد و به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفتم که مشکلات این بخش های استان را رفع کند و سرمایه ها باید برای این امر جذب شود.
وی با بیان اینکه باید در زمینه گردشگری سمنان هم سرمایه گذاری شود، افزود: اینکه سال گذشته تخت های هتل های سمنان ۳۶ درصد اشغال بوده و امسال به ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده خبر خوبی است و باید جذب گردشگران خارجی بیشتر شود.
رئیس جمهوری گفت: اینکه فرودگاه شاهرود تبدیل به مرز هوایی شده کمک شایانی به صادرات می کند و این امر برای منطقه بسیار مهم است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری روزهای سه شنبه و چهارشنبه در قالب سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر کرد.
و در این سفر 78 مصوبه با 14 هزار و 660 میلیارد ریال پیش بینی و 434 طرح به ارزش سه هزار و 190 میلیارد ریال در نقاط مختلف استان سمنان افتتاح شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر