در واکنش به فرمان ترامپ، کانادا از پناهجویان استقبال می‌کند

شناسه خبر: 95376 سرویس: سیاست يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵, ۰۸ : ۱۲ : ۰۰
در واکنش به فرمان ترامپ، کانادا از پناهجویان استقبال می‌کند
نخست وزیر کانادا در پیامی خطاب به مهاجران و پناهجویان که توسط رئیس جمهوری آمریکا ممنوع الورود شده‌اند، اعلام کرد: کانادا از شما استقبال می‌کند.
۵۵آنلاین :

نخست وزیر کانادا در پیامی خطاب به مهاجران و پناهجویان که توسط رئیس جمهوری آمریکا ممنوع الورود شده‌اند، اعلام کرد: کانادا از شما استقبال می‌کند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا همچنین گفت که تمایل دارد تا درباره موفقیت سیاست مهاجرپذیری کانادا با دونالد ترامپ گفت و گو کند.

ترودو در واکنش به فرمان مهاجرتی ترامپ برای افرادی که از کشورهای مسلمان هستند در توئیت روز شنبه خود نوشت: افرادی که از پیگرد قانونی، ترور و جنگ می‌گریزند،‌ کانادا از شما استقبال می‌کند، بدون توجه به اعتقاداتتان. تنوع نقطه قوت ماست. به کانادا خوش آمدید.

ترودو همچنین تصویری را از خودش در حالی که از یک کودک سوری در فرودگاه تورنتو در اواخر ۲۰۱۵ استقبال می‌کند، منتشر کرد. بعد از روی کار آمدن ترودو کانادا شاهد ورود ۳۹ هزار مهاجر سوری بوده است.

یکی از سخنگوهای ترودو نیز گفت که وی پیامی برای ترامپ داشته است.

کیت پورچیس، سخنگوی ترودو گفت: نخست وزیر در گفت و گوی بعدی خود با ترامپ به دنبال به بحث گذاشتن موفقیت سیاست مهاجر پذیری و آوارگان کاناداست.

مایکل فلین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به مشاور امنیت ملی کانادا گفته کانادایی‌هایی که دارای پاسپورت این کشور هستند شامل شهروندان دو تابعیتی شامل این ممنوعیت دولت آمریکا نمی‌شوند.

وی ادامه داد: به ما این تضمین داده شده که شهروندان کانادایی می‌توانند با پاسپورت‌های کانادا مسافرت کنند.

انتظار می‌رود ترودو به زودی به کاخ سفید برود.

نخست وزیر کانادا از انتقاد کردن ترامپ امتناع کرده تا رئیس جمهوری جدید آمریکا را نرنجاند. کانادا نمی‌خواهد همانند مکزیک آماج حملات آمریکا قرار گیرد. بیش از ۷۵ درصد از صادرات کانادا به آمریکا می‌رود.

برد وال، وزیر اول ایالت ساسکاچوان کانادا حمایت خود را از ترودو ابراز داشت و در توئیت خود نوشت: ایالت ساسکاچوان در سال گذشته میلادی قریب به ۲۰۰۰ مهاجر را مورد استقبال قرار داده است. ما آماده کمک به دولت هستیم.

جان تروی، شهردار تورنتو نیز به این مساله اشاره کرد که این شهر متنوع‌ترین در جهان است.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به عنوان مردم کانادا اکثرا مهاجر هستیم و هیچ کسی نباید براساس ملیت یا قومیت محروم شود.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

۳۲ راه حل عملی برای نجات ایران پس از برجام

دو سال پیش عرض کردم امریکا دیر یا زود از برجام خارج خواهد شد. البته آن زمان هنوز دونالد شیردل به قدرت نرسیده بود. با وجود این اظهر من الشمس بود که این قرارداد ممکن نیست بعد از هشت سال دوام بیاورد و بهانه موشکی کافی می بود تا تحریمهای جدید وضع شود و روز از نو روزی از نو.

پنج نیاز اساسی انسان چیست؟

دکتر ویلیام گلاسر، بنیانگذار تئوری انتخاب، بعد از دهه ها تحقیق و تجربه ، به این نتیجه رسیده است که انسان ها 5 نیاز اصلی دارند که عدم ارضای هر یک از آنها می تواند ما را دچار ناخرسندی کند. نکته اینجاست که ما، ارضای این نیازها را در تعامل و رابطه با دیگران جست و جو می کنیم. نیازهای اساسی انسان در دیدگاه تئوری انتخاب عبارتند از:1-بقا 2-قدرت 3-عشق و تعلق خاطر 4-آزادی 5-تفریح و لذت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک راننده تاکسی در مرکز مسکو هشت عابر را مصدوم کرد

یک راننده تاکسی در مرکز مسکو هشت عابر را مصدوم کرد پلیس مسکو: راننده مست بوده و حادثه تروریستی نبوده است

ویدیو: سیل در اشکورات رودسر گیلان جان سه نفر را گرفت

سیل در اشکورات رودسر گیلان جان سه نفر را گرفت لحظه تخریب خانه و پل و هجوم و خروش آب..

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان