در واکنش به فرمان ترامپ، کانادا از پناهجویان استقبال می‌کند

شناسه خبر: 95376 سرویس: سیاست يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵, ۰۸ : ۱۲ : ۰۰
در واکنش به فرمان ترامپ، کانادا از پناهجویان استقبال می‌کند
نخست وزیر کانادا در پیامی خطاب به مهاجران و پناهجویان که توسط رئیس جمهوری آمریکا ممنوع الورود شده‌اند، اعلام کرد: کانادا از شما استقبال می‌کند.
۵۵آنلاین :

نخست وزیر کانادا در پیامی خطاب به مهاجران و پناهجویان که توسط رئیس جمهوری آمریکا ممنوع الورود شده‌اند، اعلام کرد: کانادا از شما استقبال می‌کند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا همچنین گفت که تمایل دارد تا درباره موفقیت سیاست مهاجرپذیری کانادا با دونالد ترامپ گفت و گو کند.

ترودو در واکنش به فرمان مهاجرتی ترامپ برای افرادی که از کشورهای مسلمان هستند در توئیت روز شنبه خود نوشت: افرادی که از پیگرد قانونی، ترور و جنگ می‌گریزند،‌ کانادا از شما استقبال می‌کند، بدون توجه به اعتقاداتتان. تنوع نقطه قوت ماست. به کانادا خوش آمدید.

ترودو همچنین تصویری را از خودش در حالی که از یک کودک سوری در فرودگاه تورنتو در اواخر ۲۰۱۵ استقبال می‌کند، منتشر کرد. بعد از روی کار آمدن ترودو کانادا شاهد ورود ۳۹ هزار مهاجر سوری بوده است.

یکی از سخنگوهای ترودو نیز گفت که وی پیامی برای ترامپ داشته است.

کیت پورچیس، سخنگوی ترودو گفت: نخست وزیر در گفت و گوی بعدی خود با ترامپ به دنبال به بحث گذاشتن موفقیت سیاست مهاجر پذیری و آوارگان کاناداست.

مایکل فلین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به مشاور امنیت ملی کانادا گفته کانادایی‌هایی که دارای پاسپورت این کشور هستند شامل شهروندان دو تابعیتی شامل این ممنوعیت دولت آمریکا نمی‌شوند.

وی ادامه داد: به ما این تضمین داده شده که شهروندان کانادایی می‌توانند با پاسپورت‌های کانادا مسافرت کنند.

انتظار می‌رود ترودو به زودی به کاخ سفید برود.

نخست وزیر کانادا از انتقاد کردن ترامپ امتناع کرده تا رئیس جمهوری جدید آمریکا را نرنجاند. کانادا نمی‌خواهد همانند مکزیک آماج حملات آمریکا قرار گیرد. بیش از ۷۵ درصد از صادرات کانادا به آمریکا می‌رود.

برد وال، وزیر اول ایالت ساسکاچوان کانادا حمایت خود را از ترودو ابراز داشت و در توئیت خود نوشت: ایالت ساسکاچوان در سال گذشته میلادی قریب به ۲۰۰۰ مهاجر را مورد استقبال قرار داده است. ما آماده کمک به دولت هستیم.

جان تروی، شهردار تورنتو نیز به این مساله اشاره کرد که این شهر متنوع‌ترین در جهان است.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به عنوان مردم کانادا اکثرا مهاجر هستیم و هیچ کسی نباید براساس ملیت یا قومیت محروم شود.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اجاره کارت سوخت معادل با یارانه دریافتی ماهانه

قاچاقچیان بنزین ١٠٠٠ تومانی را با دلار ١٠‌هزار تومانی می‌فروشند!

دریای کاسپین را خودمان نابود می‌کنیم نه کنوانسیون!

مخاطب این نوشته مردمانی نیستند که از سر نگرانی یا هر دلیلی دیگر هشتگ خزر می زنند. مخاطب این نوشته، فقط مدیران منطقه ای و مسؤولان مرتبط اند...

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر