در زندان ها چه می گذرد؟

شناسه خبر: 123184 سرویس: اجتماعی جمعه ۲۹ دي ۱۳۹۶, ۱۸ : ۱۲ : ۰۰
در زندان ها چه می گذرد؟
در پی اعتراضات اخیر حدود 3700 نفر در سراسر کشور بازداشت و به تدریج طی چند هفته آزاد شدند.
۵۵آنلاین :
در پی اعتراضات اخیر حدود 3700 نفر در سراسر کشور بازداشت و به تدریج طی چند هفته آزاد شدند. 
 
2⃣ پس از گذشت چند روز از درگیری ها دادستان کل ایران مرگ دو بازداشتی در زندان اوین و اراک را تائید کرد:
 
◽️محمد جواد منتظری دادستان کل کشور با اشاره به سینا قنبری که اعلام شد در زندان اوین خودکشی کرده است، گفت: "این فرد معتاد بوده و خودکشی کرده است و فیلم آن هم موجود است و در عین حال در حال ادامه تحقیق هستیم"
 
◽️آقای منتظری همچنین با اشاره به خودکشی محمود حیدری در زندان اراک گفت: "فرد اراکی در زندان نیروی انتظامی بوده است. پزشکی قانونی در حال تحقیقات است و بنا بر گزارشات او هم خودکشی کرده است."
 
3⃣ چهل نماینده در تاریخ 24 دی درخواست بازدید از زندان و تعیین هیات مستقل جهت بررسی علت این حوادث را از طریق ریاست مجلس شورای اسلامی پیگیری کردند. 
 
4⃣ بادامچی نماینده مجلس در مصاحبه ای گفت: نمایندگان مجلس درخواست بازبینی فیلم لحظه فوت سینا قنبری را داده اند/تاکنون صراحتا مخالفتی با بازدید از زندان ها نشده/نماینده ها باید علت بازداشت ها را بدانند.
 
4⃣ فریده اولادقباد دیگر نماینده مجلس گفت: مجمع نمایندگان تهران پیگیر بازدید از زندان اوین است اما این موضوع یک روال اداری دارد که باید طی شود. 
 
5⃣ محمود صادقی در توئیتر: طبق اعلام بستگان یکی از بازداشت‌شدگان که در زندان فوت کرد، او طی چند تماس باخانواده اش اظهار داشته مسئولان او و دیگر بازداشتی ‌ها را مجبور به خوردن قرص هایی می‌کردند که حالشان را بد می‌کرده...
 
6⃣ سازمان زندان ها اعلام کرد: اجبار بازداشت شدگان به خوردن قرص تکذیب می شود این تهمت بزرگ در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تحت پیگرد قرار می گیرد/ایسنا
 
7⃣ محمود صادقی: خوب است سازمان زندان ها به جای تهدید به داغ و درفش، در پاسخ به درخواست های مکرر نمایندگان مردم اجازه بازدید از زندان ها را بدهد.  
 

منبع : فرارو
برچسب ها
حکم زندانزندان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر