در زندان ها چه می گذرد؟

شناسه خبر: 123184 سرویس: اجتماعی جمعه ۲۹ دي ۱۳۹۶, ۱۸ : ۱۲ : ۰۰
در زندان ها چه می گذرد؟
در پی اعتراضات اخیر حدود 3700 نفر در سراسر کشور بازداشت و به تدریج طی چند هفته آزاد شدند.
۵۵آنلاین :
در پی اعتراضات اخیر حدود 3700 نفر در سراسر کشور بازداشت و به تدریج طی چند هفته آزاد شدند. 
 
2⃣ پس از گذشت چند روز از درگیری ها دادستان کل ایران مرگ دو بازداشتی در زندان اوین و اراک را تائید کرد:
 
◽️محمد جواد منتظری دادستان کل کشور با اشاره به سینا قنبری که اعلام شد در زندان اوین خودکشی کرده است، گفت: "این فرد معتاد بوده و خودکشی کرده است و فیلم آن هم موجود است و در عین حال در حال ادامه تحقیق هستیم"
 
◽️آقای منتظری همچنین با اشاره به خودکشی محمود حیدری در زندان اراک گفت: "فرد اراکی در زندان نیروی انتظامی بوده است. پزشکی قانونی در حال تحقیقات است و بنا بر گزارشات او هم خودکشی کرده است."
 
3⃣ چهل نماینده در تاریخ 24 دی درخواست بازدید از زندان و تعیین هیات مستقل جهت بررسی علت این حوادث را از طریق ریاست مجلس شورای اسلامی پیگیری کردند. 
 
4⃣ بادامچی نماینده مجلس در مصاحبه ای گفت: نمایندگان مجلس درخواست بازبینی فیلم لحظه فوت سینا قنبری را داده اند/تاکنون صراحتا مخالفتی با بازدید از زندان ها نشده/نماینده ها باید علت بازداشت ها را بدانند.
 
4⃣ فریده اولادقباد دیگر نماینده مجلس گفت: مجمع نمایندگان تهران پیگیر بازدید از زندان اوین است اما این موضوع یک روال اداری دارد که باید طی شود. 
 
5⃣ محمود صادقی در توئیتر: طبق اعلام بستگان یکی از بازداشت‌شدگان که در زندان فوت کرد، او طی چند تماس باخانواده اش اظهار داشته مسئولان او و دیگر بازداشتی ‌ها را مجبور به خوردن قرص هایی می‌کردند که حالشان را بد می‌کرده...
 
6⃣ سازمان زندان ها اعلام کرد: اجبار بازداشت شدگان به خوردن قرص تکذیب می شود این تهمت بزرگ در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تحت پیگرد قرار می گیرد/ایسنا
 
7⃣ محمود صادقی: خوب است سازمان زندان ها به جای تهدید به داغ و درفش، در پاسخ به درخواست های مکرر نمایندگان مردم اجازه بازدید از زندان ها را بدهد.  
 

منبع : فرارو
برچسب ها
حکم زندانزندان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان