در ادامه موج بازداشت روحانیان مخالف عربستانی امام مسجد الحرام نیز بازداشت شد

شناسه خبر: 145200 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷, ۱۱ : ۲۱ : ۰۰
در ادامه موج بازداشت روحانیان مخالف عربستانی  امام مسجد الحرام نیز بازداشت شد
حساب زندانیان عقیدتی در توئیتر شامگاه یکشنبه اعلام کرد که مقام های امنیتی سعودی، شیخ «بندر عبدالعزیز بلیه» امام مسجد الحرام در مکه را بازداشت کردند.
۵۵آنلاین :

به باور تحلیلگران این اقدام پس از آن صورت می گیرد که مقام های سعودی، امامان و خطبای جمعه عربستان را از انتقاد به مقام های دولتی منع کرده بودند.
بازداشت بلیه یک روز پس از سخنان «عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ» صورت می گیرد.
آل شیخ در گفت و گو با برنامه «بالمختصر» که از شبکه «ام بی سی» سعودی پخش می شد، صراحتا گفت که وزارت فرهنگ و ارشاد عربستان تلاش می کند تا به ادعای وی هیبت کشور را حفظ و عربستان حفاظت شود.
وی در این سخنان همچنین نسبت به تعرض به حاکمان و سرمداران سعودی و نیز تصمیمات اتخاذ شده در کشور هشدار داد.
آل شیخ گفت: مخالفت با دین و سیاست حاکمان ما و جریحه دارکردن احساسات هموطنان و حاکمان سعودی، خط قرمز ماست و به هیچ کس اجازه تعدی به آن را نمی دهیم.
مقام های امنتیتی سعودی، پیش از بلیه، «خالد الغامدی»، «محمد العریفی' یکی دیگر از مبلغان معروف سعودی از انجام فعالیت های اجتماعی محروم و 'صالح آل طالب' یکی از دیگر از ائمه جماعت مسجد الحرام هم بازداشت شده بود.
حساب توئیتری معتقلی الرای (بازداشت شدگان عقیدتی) همچنین از بازداشت 'سلطان الجمیری ' سردبیر روزنامه الکترونیکی « التقریر» و فعال رسانه ای سعودی خبر داده بود. 
دولت سعودی از 10 سپتامبر سال 2017 (19 شهریور 96) نزدیک به 250 نفر از نخبگان ، مخالفان سیاسی، فعالان مدنی، شعرا و کارشناسان اقتصادی و دانشگاهیان را با وجود مخالفت های داخلی و خارجی بازداشت کرده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ایران هراسی و ایرانی هراسی را دریابید

خانم «زهرا کریمی» که یک اقتصاددان است، با اشاره به این که قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF بانک‎های کشور‌های مختلف را از ارائه خدمات به اتباع ایرانی نگران کرده است، گفته:

راهکاري مردم‌اقبال براي توسعه پايدار تهران

مردم اعتماد خودشان را به سيستم تفکيک زباله از دست داده‌‌اند و بايد اعتماد آنها را جلب کرد؛ مسلما کاري که مردم به آن اقبال نشان دهند و از نظر آنها مفيد باشد، منجر به توسعه پايدار مي‌شود و اقبال مردم به طرح‌ها باعث مي‌شود هزينه آن را بدهند و کار ماندگار و پايدار خواهد شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن روابط عمومی راه آهن اعلام کرد با تلاش مامورین فنی قطار مسیر بازگشایی شد و قطار به مسیر خود ادامه داد.

ویدیو : متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید!

متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید! کمپانی Gala Systems سیستم برقی-مکانیکی برای این سالن تعریف کرده تا بتوان از فضای بیشتری برای کارهای مختلف بهره گرفت.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر