نتیجه‌ای یافت نشد.

در ادامه موج بازداشت روحانیان مخالف عربستانی امام مسجد الحرام نیز بازداشت شد

شناسه خبر: 145200 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷, ۱۱ : ۲۱ : ۰۰
در ادامه موج بازداشت روحانیان مخالف عربستانی  امام مسجد الحرام نیز بازداشت شد
حساب زندانیان عقیدتی در توئیتر شامگاه یکشنبه اعلام کرد که مقام های امنیتی سعودی، شیخ «بندر عبدالعزیز بلیه» امام مسجد الحرام در مکه را بازداشت کردند.
۵۵آنلاین :

به باور تحلیلگران این اقدام پس از آن صورت می گیرد که مقام های سعودی، امامان و خطبای جمعه عربستان را از انتقاد به مقام های دولتی منع کرده بودند.
بازداشت بلیه یک روز پس از سخنان «عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ» صورت می گیرد.
آل شیخ در گفت و گو با برنامه «بالمختصر» که از شبکه «ام بی سی» سعودی پخش می شد، صراحتا گفت که وزارت فرهنگ و ارشاد عربستان تلاش می کند تا به ادعای وی هیبت کشور را حفظ و عربستان حفاظت شود.
وی در این سخنان همچنین نسبت به تعرض به حاکمان و سرمداران سعودی و نیز تصمیمات اتخاذ شده در کشور هشدار داد.
آل شیخ گفت: مخالفت با دین و سیاست حاکمان ما و جریحه دارکردن احساسات هموطنان و حاکمان سعودی، خط قرمز ماست و به هیچ کس اجازه تعدی به آن را نمی دهیم.
مقام های امنتیتی سعودی، پیش از بلیه، «خالد الغامدی»، «محمد العریفی' یکی دیگر از مبلغان معروف سعودی از انجام فعالیت های اجتماعی محروم و 'صالح آل طالب' یکی از دیگر از ائمه جماعت مسجد الحرام هم بازداشت شده بود.
حساب توئیتری معتقلی الرای (بازداشت شدگان عقیدتی) همچنین از بازداشت 'سلطان الجمیری ' سردبیر روزنامه الکترونیکی « التقریر» و فعال رسانه ای سعودی خبر داده بود. 
دولت سعودی از 10 سپتامبر سال 2017 (19 شهریور 96) نزدیک به 250 نفر از نخبگان ، مخالفان سیاسی، فعالان مدنی، شعرا و کارشناسان اقتصادی و دانشگاهیان را با وجود مخالفت های داخلی و خارجی بازداشت کرده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر