در ادامه موج بازداشت روحانیان مخالف عربستانی امام مسجد الحرام نیز بازداشت شد

شناسه خبر: 145200 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷, ۱۱ : ۲۱ : ۰۰
در ادامه موج بازداشت روحانیان مخالف عربستانی  امام مسجد الحرام نیز بازداشت شد
حساب زندانیان عقیدتی در توئیتر شامگاه یکشنبه اعلام کرد که مقام های امنیتی سعودی، شیخ «بندر عبدالعزیز بلیه» امام مسجد الحرام در مکه را بازداشت کردند.
۵۵آنلاین :

به باور تحلیلگران این اقدام پس از آن صورت می گیرد که مقام های سعودی، امامان و خطبای جمعه عربستان را از انتقاد به مقام های دولتی منع کرده بودند.
بازداشت بلیه یک روز پس از سخنان «عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ» صورت می گیرد.
آل شیخ در گفت و گو با برنامه «بالمختصر» که از شبکه «ام بی سی» سعودی پخش می شد، صراحتا گفت که وزارت فرهنگ و ارشاد عربستان تلاش می کند تا به ادعای وی هیبت کشور را حفظ و عربستان حفاظت شود.
وی در این سخنان همچنین نسبت به تعرض به حاکمان و سرمداران سعودی و نیز تصمیمات اتخاذ شده در کشور هشدار داد.
آل شیخ گفت: مخالفت با دین و سیاست حاکمان ما و جریحه دارکردن احساسات هموطنان و حاکمان سعودی، خط قرمز ماست و به هیچ کس اجازه تعدی به آن را نمی دهیم.
مقام های امنتیتی سعودی، پیش از بلیه، «خالد الغامدی»، «محمد العریفی' یکی دیگر از مبلغان معروف سعودی از انجام فعالیت های اجتماعی محروم و 'صالح آل طالب' یکی از دیگر از ائمه جماعت مسجد الحرام هم بازداشت شده بود.
حساب توئیتری معتقلی الرای (بازداشت شدگان عقیدتی) همچنین از بازداشت 'سلطان الجمیری ' سردبیر روزنامه الکترونیکی « التقریر» و فعال رسانه ای سعودی خبر داده بود. 
دولت سعودی از 10 سپتامبر سال 2017 (19 شهریور 96) نزدیک به 250 نفر از نخبگان ، مخالفان سیاسی، فعالان مدنی، شعرا و کارشناسان اقتصادی و دانشگاهیان را با وجود مخالفت های داخلی و خارجی بازداشت کرده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استراتژی آمریکا نسبت به ایران

ماندن در برجام نیز، ظاهر روابط سیاسی با اروپا و به اصطلاح "جامعه بین الملل" را حفظ می کند و بهانه تقابل نظامی با برنامه هسته ای را از واشنگتن می گیرد.

استانداران را باید مردم انتخاب کنند

سیدمحمد غرضی: استانداران باید عقبه اجتماعی داشته باشند. استاندار نباید بخشی‌نگر باشد. بومی بودن برای استاندار مزیت است. برخی مدیران با سیاست‌های دولت همراه نیستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: رقابت جذاب ۱۰ اقتصاد اول جهان طی نیم قرن گذشته

رقابت جذاب ۱۰ اقتصاد اول جهان طی نیم قرن گذشته به حرکت چین توجه کنید .....دلیل بی حرکت بودن آمریکا اینه که نسبت ها براساس دلار سنجیده شده

ویدیو: درگیری لفظی دوباره ترامپ با خبرنگار دیگری از سی ان ان

درگیری لفظی دوباره ترامپ (فرودگاه پاریس)با خبرنگار دیگری از سی ان ان که از او در مورد تحقیقات مولر پرسید. ترامپ به ایبی فیلیپ خبرنگار می گوید: چه سوال احمقانه ای، تو خیلی سوالاتت احمقانه اند!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر