در ادامه موج بازداشت روحانیان مخالف عربستانی امام مسجد الحرام نیز بازداشت شد

شناسه خبر: 145200 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷, ۱۱ : ۲۱ : ۰۰
در ادامه موج بازداشت روحانیان مخالف عربستانی  امام مسجد الحرام نیز بازداشت شد
حساب زندانیان عقیدتی در توئیتر شامگاه یکشنبه اعلام کرد که مقام های امنیتی سعودی، شیخ «بندر عبدالعزیز بلیه» امام مسجد الحرام در مکه را بازداشت کردند.
۵۵آنلاین :

به باور تحلیلگران این اقدام پس از آن صورت می گیرد که مقام های سعودی، امامان و خطبای جمعه عربستان را از انتقاد به مقام های دولتی منع کرده بودند.
بازداشت بلیه یک روز پس از سخنان «عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ» صورت می گیرد.
آل شیخ در گفت و گو با برنامه «بالمختصر» که از شبکه «ام بی سی» سعودی پخش می شد، صراحتا گفت که وزارت فرهنگ و ارشاد عربستان تلاش می کند تا به ادعای وی هیبت کشور را حفظ و عربستان حفاظت شود.
وی در این سخنان همچنین نسبت به تعرض به حاکمان و سرمداران سعودی و نیز تصمیمات اتخاذ شده در کشور هشدار داد.
آل شیخ گفت: مخالفت با دین و سیاست حاکمان ما و جریحه دارکردن احساسات هموطنان و حاکمان سعودی، خط قرمز ماست و به هیچ کس اجازه تعدی به آن را نمی دهیم.
مقام های امنتیتی سعودی، پیش از بلیه، «خالد الغامدی»، «محمد العریفی' یکی دیگر از مبلغان معروف سعودی از انجام فعالیت های اجتماعی محروم و 'صالح آل طالب' یکی از دیگر از ائمه جماعت مسجد الحرام هم بازداشت شده بود.
حساب توئیتری معتقلی الرای (بازداشت شدگان عقیدتی) همچنین از بازداشت 'سلطان الجمیری ' سردبیر روزنامه الکترونیکی « التقریر» و فعال رسانه ای سعودی خبر داده بود. 
دولت سعودی از 10 سپتامبر سال 2017 (19 شهریور 96) نزدیک به 250 نفر از نخبگان ، مخالفان سیاسی، فعالان مدنی، شعرا و کارشناسان اقتصادی و دانشگاهیان را با وجود مخالفت های داخلی و خارجی بازداشت کرده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر