دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

شناسه خبر: 139257 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷, ۲۳ : ۱۳ : ۰۰
دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک
روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.
۵۵آنلاین :

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت. ماجرا هنگامی جالب‌تر می‌شود که بدانیم وی، یک دختر ۲۸ ساله پورتوریکویی‌تبار به نام آلکساندریا اوکاسیو کورتز است که ماه گذشته در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا در نیویورک با پیروزی‌اش همه را شگفت‌زده کرد! چراکه رقیب ثروتمند و پرنفوذی به نام جو کراولی را از میان برداشت؛ سناتور پرقدرتی که تاکنون ۱۰ بار به کنگره راه یافته بود و از وی به‌عنوان رهبر آتی این حزب یاد می‌شد. 

جالب آنکه آقای کراولی برای پیروزی در این انتخابات بیش از سه میلیون دلار خرج کرد، درحالی‌که هزینه تبلیغاتی خانم اوکاسیو کورتز به 300 هزار دلار هم نرسید. 
حالا کورتز باید خود را مهیای انتخابات میان‌دوره‌ای در آبان امسال با آنتونی پاپاس، رقیب جمهوری‌خواهش، برای ورود به کنگره کند و در‌صورت پیروزی، جوان‌ترین زنی خواهد بود که به کنگره راه می‌یابد. 
خانم اوکاسیو کورتز از پوشش سلامت همگانی، شهریه رایگان دانشگاه‌ها، رعایت هنجارهای محیط‌زیستی و اصلاحات در سیستم عدالت کیفری حمایت می‌کند. وی در دانشگاه بوستون اقتصاد و روابط بین‌الملل خوانده است. او پس از فارغ‌التحصیلی برای کمک به خانواده‌اش به‌عنوان پیشخدمت کار کرد. او پس از پیروزی دونالد ترامپ تصمیم گرفت به‌عنوان یک فعال سوسیالیست و محیط‌زیستی، وارد سیاست شود و هر روز با نقد رفتارها و سیاست‌های ضدمحیط‌زیستی جمهوری‌خواهان و نیز منش ساده‌زیست خویش، بر شمار هواخواهانش می‌افزاید. 
امیدوارم سیاست‌مداران ایرانی هم از او الگو گرفته و تصمیم بگیرند به‌جای زدن حرف‌ها و شعارهای قشنگ، اندکی شبیه آن شعارها زندگی کرده، خودروهای دولتی و شخصی خود را به کناری نهاده و از دوچرخه یا وسایل حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کرده و واقعا در بین مردم و مثل مردم 
زندگی کنند. 


منبع : شرق
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه با شرایط سخت زندگی شخصی و کاری کنار بیاییم

زمانی که در شرایط بسیار سخت و ناامیدکننده به سر می‌بریم، می‌توان آگاهانه تصمیم گرفت و با برخی تغییرات کوچک، فضای زندگی را کمی روشن‌تر کرد.

فيلمي براي تمام كساني كه بودجه كشور در دست آنهاست

فيلم تنگه ابوقريب در سينماها اكران شده است مردم پاسدار خون شهدا هستند بهتر است بقيه هم اين فيلم را ببينند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر