دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

شناسه خبر: 139257 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷, ۲۳ : ۱۳ : ۰۰
دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک
روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.
۵۵آنلاین :

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت. ماجرا هنگامی جالب‌تر می‌شود که بدانیم وی، یک دختر ۲۸ ساله پورتوریکویی‌تبار به نام آلکساندریا اوکاسیو کورتز است که ماه گذشته در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا در نیویورک با پیروزی‌اش همه را شگفت‌زده کرد! چراکه رقیب ثروتمند و پرنفوذی به نام جو کراولی را از میان برداشت؛ سناتور پرقدرتی که تاکنون ۱۰ بار به کنگره راه یافته بود و از وی به‌عنوان رهبر آتی این حزب یاد می‌شد. 

جالب آنکه آقای کراولی برای پیروزی در این انتخابات بیش از سه میلیون دلار خرج کرد، درحالی‌که هزینه تبلیغاتی خانم اوکاسیو کورتز به 300 هزار دلار هم نرسید. 
حالا کورتز باید خود را مهیای انتخابات میان‌دوره‌ای در آبان امسال با آنتونی پاپاس، رقیب جمهوری‌خواهش، برای ورود به کنگره کند و در‌صورت پیروزی، جوان‌ترین زنی خواهد بود که به کنگره راه می‌یابد. 
خانم اوکاسیو کورتز از پوشش سلامت همگانی، شهریه رایگان دانشگاه‌ها، رعایت هنجارهای محیط‌زیستی و اصلاحات در سیستم عدالت کیفری حمایت می‌کند. وی در دانشگاه بوستون اقتصاد و روابط بین‌الملل خوانده است. او پس از فارغ‌التحصیلی برای کمک به خانواده‌اش به‌عنوان پیشخدمت کار کرد. او پس از پیروزی دونالد ترامپ تصمیم گرفت به‌عنوان یک فعال سوسیالیست و محیط‌زیستی، وارد سیاست شود و هر روز با نقد رفتارها و سیاست‌های ضدمحیط‌زیستی جمهوری‌خواهان و نیز منش ساده‌زیست خویش، بر شمار هواخواهانش می‌افزاید. 
امیدوارم سیاست‌مداران ایرانی هم از او الگو گرفته و تصمیم بگیرند به‌جای زدن حرف‌ها و شعارهای قشنگ، اندکی شبیه آن شعارها زندگی کرده، خودروهای دولتی و شخصی خود را به کناری نهاده و از دوچرخه یا وسایل حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کرده و واقعا در بین مردم و مثل مردم 
زندگی کنند. 


منبع : شرق
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

باز کردن گره‌های زندگی با دست

در این مطلب فهرستی از این راهکارها که ساده اما موثر و کاربردی می‌باشند را ارائه می‌دهیم تا با انجام آنها بتوانید تغییراتی را در زندگی‌تان ایجاد کنید.

اتحادیه اروپا 12 هزار جوان 18 ساله را رایگان راهی سفر می‌کند

مقامات اروپایی از امکان سفر رایگان ۱۲ هزار جوان اروپایی در منطقه شنگن خبر دادند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر