درس‌هایی که بن‌سلمان از اماراتی‌ها یاد می‌گیرد

شناسه خبر: 136018 سرویس: گوناگون شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۱۰ : ۲۱ : ۰۰
درس‌هایی که بن‌سلمان از اماراتی‌ها یاد می‌گیرد
حکومت عربستان، به‌تقلید از سیاست امارات که پایه‌واساس آن «سرکوب سیاسی در قبالِ اعطای آزادی‌های اجتماعی» است، آزادی‌های اجتماعی زیادی به مردم عربستان داده، اما آنها را از آزادی سیاسی محروم کرده است.
۵۵آنلاین :

محمد بن‌ سلمان از شدت محدودیت‌های اجتماعی کاسته است و  چندین دهه ممنوعیت رانندگی زنان ۲۴ ژوئن (ماه جاری) به پایان می‌رسد. در این شرایط، آنهایی که خواستار حق و حقوق بیشتری بودند بلافاصله بازداشت شدند.

مردم عربستان با گوشی تلفن مکالمه سیاسی نمی‌کنند و برای این کار از شبکه‌های اجتماعی مخصوص و خدمات ارتباطیِ رمزگذاری‌شده استفاده می‌کنند.

 حتی برخی حساب‌های کاربری خود را در توئیتر پاک کرده‌اند یا آنها را کاملاً بسته‌اند.حالا کمتر از یک سال است که محمد بن سلمان کنترل تمامی رسانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات بازرگانی را به دست گرفته و افراد خود را در این مؤسسات به‌کار گرفته ‌است. 

در این میان، محمد بن سلمان با تشکیل دستگاه‌های امنیتی و استخدامِ افسران سابق مصر به تعقیب مخالفان اقدام کرده است.

او برای کار روی افکار عمومی از چند شرکت غربی متخصص در زمینه عملیات روانی و کمک به شکل‌دادن افکار عمومی استفاده کرده که «کمبریج آنالیتیکا» یکی از آنهاست. 

پیش از آنکه بن سلمان دست به کار اصلاحات شود، این شرکت چند نظرسنجی، با تمرکز بر مردم عربستان، انجام داد که نارضایتی گسترده را در زمینه سلطنت نشان می‌داد.

 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک بررسی جدید: شما واقعا به دروس دیفرانسیل و انتگرال دبیرستان نیازی نداشتید

اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان در دروس محاسباتی به مشکل برخورد می‌کنند؛ اما منشا این مشکلات، دروس پیشرفته‌ی محاسباتی نیستند، بلکه دروس پایه‌ای هستند که به‌راحتی پشت سر گذاشته شده‌اند.

مهندس غرضی : سیاست خارجی پشت پرده خودفریبی است

نه شرقی و نه غربی تکیه اش به توان مردم داخلی است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حرکت تحقیرآمیز پوتین با خبرنگار فاکس نیوز

حرکت تحقیرآمیز پوتین با خبرنگار فاکس نیوز | رئیس جمهور روسیه در مقابل مدرکی که خبرنگار فاکس نیوز به آن نشان داد واکنشی تحقیر آمیز نشان داد

ویدیو: متهم ردیف اول پرونده موسسه مالی ثامن الحجج کیست؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر