درس‌هایی که بن‌سلمان از اماراتی‌ها یاد می‌گیرد

شناسه خبر: 136018 سرویس: گوناگون شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۱۰ : ۲۱ : ۰۰
درس‌هایی که بن‌سلمان از اماراتی‌ها یاد می‌گیرد
حکومت عربستان، به‌تقلید از سیاست امارات که پایه‌واساس آن «سرکوب سیاسی در قبالِ اعطای آزادی‌های اجتماعی» است، آزادی‌های اجتماعی زیادی به مردم عربستان داده، اما آنها را از آزادی سیاسی محروم کرده است.
۵۵آنلاین :

محمد بن‌ سلمان از شدت محدودیت‌های اجتماعی کاسته است و  چندین دهه ممنوعیت رانندگی زنان ۲۴ ژوئن (ماه جاری) به پایان می‌رسد. در این شرایط، آنهایی که خواستار حق و حقوق بیشتری بودند بلافاصله بازداشت شدند.

مردم عربستان با گوشی تلفن مکالمه سیاسی نمی‌کنند و برای این کار از شبکه‌های اجتماعی مخصوص و خدمات ارتباطیِ رمزگذاری‌شده استفاده می‌کنند.

 حتی برخی حساب‌های کاربری خود را در توئیتر پاک کرده‌اند یا آنها را کاملاً بسته‌اند.حالا کمتر از یک سال است که محمد بن سلمان کنترل تمامی رسانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات بازرگانی را به دست گرفته و افراد خود را در این مؤسسات به‌کار گرفته ‌است. 

در این میان، محمد بن سلمان با تشکیل دستگاه‌های امنیتی و استخدامِ افسران سابق مصر به تعقیب مخالفان اقدام کرده است.

او برای کار روی افکار عمومی از چند شرکت غربی متخصص در زمینه عملیات روانی و کمک به شکل‌دادن افکار عمومی استفاده کرده که «کمبریج آنالیتیکا» یکی از آنهاست. 

پیش از آنکه بن سلمان دست به کار اصلاحات شود، این شرکت چند نظرسنجی، با تمرکز بر مردم عربستان، انجام داد که نارضایتی گسترده را در زمینه سلطنت نشان می‌داد.

 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سید محمد غرضی : آیا دولت عادل است ؟

در طول تاریخ ایران هر پادشاهی که سکه اش تقلبی نبود و ارزش طلای موجود در آن کم و زیاد نبود از طرف مردم و علمای مذهبی عادل شناخته میشد

فقر چه اندازه عادت غذایی مردم را تغییر می‌دهد؟

در دنیای امروز میزان آگاهی نسبت به اهمیت مراقبت‌های بهداشتی و تغذیه در جوامع روز به روز در حال افزایش است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حرکتی مفید و متفاوت در یک مراسم ترحیم

پس از درگذشت «رمضان شهریاری» که از فعالان پیش كسوت صنف نوشت افزار بازار تهران بود، آشنایان و همکارانش تصمیم گرفتند تا اقدامی خیرخواهانه انجام دهند. آنها به جای هزینه کردن برای سفارش تاج های گل که تنها چند ساعت دوام دارد، تعداد ۲۰۰ عدد کیف مدرسه پر از نوشت افزار از مداد و خودکار گرفته تا دفتر خط دار که مورد نیاز دانش آموزان نیازمند یک روستا بود را تامین کردند و برایشان فرستادند.

ویدیو: ویدئوی پیک نیکی که فروغ فرخزاد، سهراب سپهری، داریوش شایگان، احمد شاملو و داریوش

ویدئوی پیک نیکی که فروغ فرخزاد، سهراب سپهری، داریوش شایگان، احمد شاملو و داریوش مهرجویی حضور داشتند. فیلم را ابراهیم گلستان گرفته است.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر