درس‌هایی که بن‌سلمان از اماراتی‌ها یاد می‌گیرد

شناسه خبر: 136018 سرویس: گوناگون شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۱۰ : ۲۱ : ۰۰
درس‌هایی که بن‌سلمان از اماراتی‌ها یاد می‌گیرد
حکومت عربستان، به‌تقلید از سیاست امارات که پایه‌واساس آن «سرکوب سیاسی در قبالِ اعطای آزادی‌های اجتماعی» است، آزادی‌های اجتماعی زیادی به مردم عربستان داده، اما آنها را از آزادی سیاسی محروم کرده است.
۵۵آنلاین :

محمد بن‌ سلمان از شدت محدودیت‌های اجتماعی کاسته است و  چندین دهه ممنوعیت رانندگی زنان ۲۴ ژوئن (ماه جاری) به پایان می‌رسد. در این شرایط، آنهایی که خواستار حق و حقوق بیشتری بودند بلافاصله بازداشت شدند.

مردم عربستان با گوشی تلفن مکالمه سیاسی نمی‌کنند و برای این کار از شبکه‌های اجتماعی مخصوص و خدمات ارتباطیِ رمزگذاری‌شده استفاده می‌کنند.

 حتی برخی حساب‌های کاربری خود را در توئیتر پاک کرده‌اند یا آنها را کاملاً بسته‌اند.حالا کمتر از یک سال است که محمد بن سلمان کنترل تمامی رسانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات بازرگانی را به دست گرفته و افراد خود را در این مؤسسات به‌کار گرفته ‌است. 

در این میان، محمد بن سلمان با تشکیل دستگاه‌های امنیتی و استخدامِ افسران سابق مصر به تعقیب مخالفان اقدام کرده است.

او برای کار روی افکار عمومی از چند شرکت غربی متخصص در زمینه عملیات روانی و کمک به شکل‌دادن افکار عمومی استفاده کرده که «کمبریج آنالیتیکا» یکی از آنهاست. 

پیش از آنکه بن سلمان دست به کار اصلاحات شود، این شرکت چند نظرسنجی، با تمرکز بر مردم عربستان، انجام داد که نارضایتی گسترده را در زمینه سلطنت نشان می‌داد.

 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر