نتیجه‌ای یافت نشد.

درخواست چین و روسیه برای کاهش تحریم‌های کره شمالی

شناسه خبر: 146232 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷, ۴۱ : ۲۳ : ۰۰
درخواست چین و روسیه برای کاهش تحریم‌های کره شمالی
وزرای خارجه چین و روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار تجدید نظر و کاهش تحریم‌ها علیه کره شمالی شدند.
۵۵آنلاین :

وانگ یی و سرگئی لاوروف وزرای امور خارجه چین و روسیه در نشست روز پنجشنبه شورای امنیت درخواست تخفیف تحریم ها علیه کره شمالی را مطرح کردند.

مواضع روسیه و چین در مخالفت با تحریم ها علیه کره شمالی در حالی مطرح شد که مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده خواستار اجرای قاطعانه این تحریم ها به منظور تضمین کارآمدی دیپلماسی شده بود.

وزیر خارجه چین در سخنرانی خود در شورای امنیت تصریح کرد که بهبود روابط میان کره شمالی و کره جنوبی و همچنین گرم تر شدن روابط واشنگتن و پیونگ یانگ باید منجر به تخفیف تحریم ها علیه کره شمالی شود.

وی با اشاره تحولات مثبت و حسن رفتار کره شمالی، از شورای امنیت خواست تا اقداماتی را برای تعدیل تحریم ها علیه پیونگ یانگ مد نظر قرار دهد.

لاوروف نیز با تایید اظهارات همتای چینی خود اعلام کرد که نباید تحریم ها به وسیله ای برای مجازات جمعی تبدیل شوند. وی افزود زمان آن فرا رسیده است تا پیام مثبتی به کره شمالی فرستاده شده و مشوق هایی ایجاد گردند.

وزیر خارجه روسیه همچنین افزود که اقدام کره شمالی به خلع تدریجی تاسیسات هسته ای بایستی با کاهش تحریم ها علیه آن کشور همراه شود.


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر