نتیجه‌ای یافت نشد.

درخواست چین و روسیه برای کاهش تحریم‌های کره شمالی

شناسه خبر: 146232 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷, ۴۱ : ۲۳ : ۰۰
درخواست چین و روسیه برای کاهش تحریم‌های کره شمالی
وزرای خارجه چین و روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار تجدید نظر و کاهش تحریم‌ها علیه کره شمالی شدند.
۵۵آنلاین :

وانگ یی و سرگئی لاوروف وزرای امور خارجه چین و روسیه در نشست روز پنجشنبه شورای امنیت درخواست تخفیف تحریم ها علیه کره شمالی را مطرح کردند.

مواضع روسیه و چین در مخالفت با تحریم ها علیه کره شمالی در حالی مطرح شد که مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده خواستار اجرای قاطعانه این تحریم ها به منظور تضمین کارآمدی دیپلماسی شده بود.

وزیر خارجه چین در سخنرانی خود در شورای امنیت تصریح کرد که بهبود روابط میان کره شمالی و کره جنوبی و همچنین گرم تر شدن روابط واشنگتن و پیونگ یانگ باید منجر به تخفیف تحریم ها علیه کره شمالی شود.

وی با اشاره تحولات مثبت و حسن رفتار کره شمالی، از شورای امنیت خواست تا اقداماتی را برای تعدیل تحریم ها علیه پیونگ یانگ مد نظر قرار دهد.

لاوروف نیز با تایید اظهارات همتای چینی خود اعلام کرد که نباید تحریم ها به وسیله ای برای مجازات جمعی تبدیل شوند. وی افزود زمان آن فرا رسیده است تا پیام مثبتی به کره شمالی فرستاده شده و مشوق هایی ایجاد گردند.

وزیر خارجه روسیه همچنین افزود که اقدام کره شمالی به خلع تدریجی تاسیسات هسته ای بایستی با کاهش تحریم ها علیه آن کشور همراه شود.


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر