نتیجه‌ای یافت نشد.

درآمد 33 میلیارد دلاری هند از پنج کشور عربی در سال 2016

شناسه خبر: 124485 پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶, ۰۳ : ۱۶ : ۰۰
درآمد 33 میلیارد دلاری هند از پنج کشور عربی در سال 2016
بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد، درآمد هند از نیروی کار اعزامی به پنج کشور عربی - اسلامی در سال 2016 بیش از نیمی از درآمد این کشور نسبت به سایر کشورهایی است که هند به آنها نیروی کار اعزام می کند.
۵۵آنلاین :

 پایگاه اینترنتی 'کاراوان دیلی' در روز پنجشنبه که به مسایل هندی های مقیم خارج می پردازد، بر اساس این گزارش در سال 2016، نیروی کار این کشور در خارج از کشور بیش از 62.74 میلیارد دلار درآمد خود را به هند منتقل کرده اند که از این مقدار 33.6 میلیارد دلار از پنج کشور عرب مسلمان تامین شده است.

از میان این کشور های عربی، نیروی کار هند حاضر در امارات با 12.57 میلیارد دلار، بیشترین درآمد زایی را برای هند داشته اند. سایر کشور های عربی که هند در سال 2016 از آنها درآمد زیادی کسب کرده است شامل، عربستان سعودی (10.22 میلیارد دلار)، کویت (4.17 میلیارد دلار)، قطر (3.76 میلیارد دلار) و عمان (2.95 میلیارد دلار) می شوند.
از میان 62.74 میلیارد دلار درآمدی که هند در سال 2016 از نیروی کار خود دریافت کرده است، 55 میلیارد دلار آن از 10 کشور از جمله پنج کشور عربی - اسلامی تامین شده است. پنج کشور دیگر درآمدزا برای هند شامل آمریکا با 10.65 میلیارد دلار، انگلیس 3.58 میلیارد دلار، نپال 2.74 میلیارد دلار، کانادا 2.61 میلیارد دلار و استرالیا با 1.76 میلیارد دلار می باشند.
در سطح جهانی، رقم تخمینی 574 میلیارد دلار توسط مهاجران به خانواده های خود در کشور های مبدا فرستاده شده است.
حدود 2.6 میلیون شهروند هندی در امارات زندگی می کنند. هندی ها بزرگ ترین جمعیت شهروندان خارجی در امارات را تشکیل می دهند.
با توجه به آمار رسمی دولت هند، در سال 2016، تعداد 507 هزار و 296 نفر از نیروی کار هند به عربستان سعودی مهاجرت کرده اند.
حدود 3 میلیون شهروند هندی در عربستان سعودی زندگی می کنند.
شرکت های فناوری اطلاعات هند همه ساله به طور گسترده در قرعه کشی آمریکا برای دریافت روادید کار شرکت می کنند.
بر اساس گزارش مجله جهان کامپیوتر در آمریکا، نزدیک به 86 درصد از روادید H1-B در آمریکا برای مشاغل علوم کامپیوتر و 46 درصد از شغل های مهندسی در این کشور در اختیار هندی ها قرار می گیرد.
روادیدH1-B آمریکا که برای کارگران حرفه ای و آموزش دیده صادر می شود، نوع دیگری از روادید کار در آمریکا وجود دارد که برای انتقال کارمندان شرکت های خارجی به آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد. این دو نوع روادید به صورت گسترده از سوی شرکت های هندی مورد استفاده قرار می گیرد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر