دخترم با آن که ۱۵ سال بیشتر ندارد دختر بدنام شهر لقب گرفته!

شناسه خبر: 181796 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸, ۰۳ : ۲۰ : ۰۰
دخترم با آن که ۱۵ سال بیشتر ندارد دختر بدنام شهر لقب گرفته!
دخترم به راحتی پیشنهاد دوستی هر پسری را می‌پذیرفت و با او روابط زشت برقرار می‌کرد. وقاحت و بی ادبی دخترم تا جایی رسید که از ارتباطش با پسران و مردان غریبه بدون هیچ ترس و واهمه‌ای سخن می‌گفت و ما را انگشت نمای خاص و عام کرده بود
۵۵آنلاین :
دیگر قادر به کنترل دخترم نیستم و هیچ کاری برای جلوگیری از ارتباط او با مردان غریبه از دستم ساخته نیست. دخترم با آن که ۱۵ سال بیشتر ندارد دختر بدنام شهر لقب گرفت و امروز ...

 زن ۴۰ ساله که درمانده و اشک ریزان وارد دایره مددکاری اجتماعی کلانتری شفای مشهد شده بود، در حالی که التماس می‌کرد تا دخترش را تحویل بهزیستی بدهند به مشاور و کارشناس اجتماعی گفت: در یکی از شهر‌های کوچک شرق کشور به دنیا آمدم، اما در آن شهر امکانات مناسبی وجود نداشت و پدرم همواره با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می‌کرد از سوی دیگر نیز شرایط نامساعد آب و هوایی موجب شد تا شهر و دیارمان را رها و به مشهد مهاجرت کنیم.
 
پدرم در یکی از کارخانجات صنعتی مشغول کار شد و بدین ترتیب زندگی ما به قول معروف روی ریل افتاد و من هم تا مقطع راهنمایی تحصیل کردم و بعد از آن در کنار مادرم به امور خانه داری پرداختم. خلاصه بیستمین بهار زندگی ام را می‌گذراندم که روزی برای خرید مقداری لپه به فروشگاه مواد غذایی محله رفتم. آن روز نگاه‌های عاشقانه پسر فروشنده، دلم را لرزاند. پدر «بهرام» برای انجام کار اداری به بیرون از فروشگاه رفته و بهرام در حال فروش اجناس بود.
 
او آن قدر مرا معطل کرد تا فروشگاه خلوت شد و از علاقه اش به من سخن گفت. خلاصه این آشنایی به ارتباط تلفنی و مدتی بعد به خواستگاری انجامید. نمی‌دانم چگونه به او علاقه‌مند شدم به طوری که هنگام خواستگاری به صراحت دلبستگی ام به او را فاش کردم و به خاطر اعتماد زیادی که به بهرام داشتم بدون هیچ گونه تحقیقی درباره او سر سفره عقد نشستم، اما هنوز دو سال بیشتر از آغاز زندگی مشترکمان نمی‌گذشت که متوجه شدم بهرام نه تنها به مشروبات الکلی بلکه به مواد مخدر هم اعتیاد دارد.
 
آن روز‌ها آخرین هفته بارداری ام را می‌گذراندم که این ماجرا روح و روانم را نابود کرد و سرنوشتم را تغییر داد. با به دنیا آمدن «مهتاب» دیگر زندگی برایم سخت و زجرآور بود به طوری که حتی از روبه رو شدن با همسرم نیز وحشت داشتم به همین دلیل تقاضای طلاق دادم و دادگاه نیز سرپرستی مهتاب را به من سپرد. این گونه بود که با خاطره‌ای تلخ و به همراه خانواده ام دوباره به شهر کوچک خودمان بازگشتم.
 
پدرم بازنشسته شده بود و همه اوقاتش را با مهتاب می‌گذراند. اعضای خانواده ام اطراف او را گرفته بودند و تلاش می‌کردند تا هیچ کمبودی را حس نکند، اما مهتاب از همان دوران کودکی دختری سر به هوا، شر و بی ادب بود به طوری که در کلاس ششم ابتدایی ترک تحصیل کرد واز همان دوران نوجوانی گرفتار روابط نامتعارف با پسر‌های محله شد.
 
او به راحتی پیشنهاد دوستی هر پسری را می‌پذیرفت و با او روابط زشت برقرار می‌کرد. وقاحت و بی ادبی دخترم تا جایی رسید که از ارتباطش با پسران و مردان غریبه بدون هیچ ترس و واهمه‌ای سخن می‌گفت و ما را انگشت نمای خاص و عام کرده بود.
 
به همراه خانواده ام تلاش کردیم تا رفت و آمدهایش را محدود کنیم، اما او چند بار از خانه فرار کرد و به لانه‌های مجردی شیاطین هوسران رفت.
 
ماجرای دختر ۱۵ ساله ام طوری در شهر کوچک پیچیده بود که همه او را بدنام‌ترین دختر شهر می‌دانستند. دیگر نمی‌توانستم دخترم را کنترل کنم، او با بی شرمی مقابلم می‌ایستاد و به من هم توهین می‌کرد.
 
تصمیم گرفتم سرپرستی او را به پدرش بسپارم، اما پدر مهتاب نیز ازدواج کرده بود و با همسر و فرزندانش زندگی می‌کرد، او هم می‌ترسید مهتاب دختران دیگرش را نیز به بی راهه بکشاند. چرا که در جریان رفتار‌های زننده مهتاب قرار گرفته بود به همین دلیل از سرپرستی او سرباز زد من هم طوری درمانده شده بودم که کاری از دستم برنمی آمد.
 
وقتی دیدم برخی افراد دخترم را با انگشت به یکدیگر نشان می‌دهند دوباره تصمیم گرفتم به مشهد بازگردم چرا که حداقل در این شهر بزرگ کسی ما را نمی‌شناخت. با وجود این همه راه‌ها به بن بست می‌رسید و مهتاب به روابط نامشروع خود ادامه می‌داد و مدام از خانه فرار می‌کرد.
 
وقتی در مشهد نیز آبرو و حیثیت ام به بازی گرفته شد مهتاب را در خانه زندانی کردم و به کلانتری آمدم تا التماس کنم او را تحویل بهزیستی بدهید شاید راه درست زندگی را پیدا کند اگرچه دلم برایش تنگ می‌شود، ولی می‌ترسم از باند‌های خطرناک سردرآورد و ... شایان ذکر است، به دستور سرهنگ ناصر نوروزی (رئیس کلانتری شفا) این پرونده در دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر