دارندگان کارت هواداری جام جهانی بدون ویزا به روسیه سفرمی کنند

شناسه خبر: 140284 سرویس: اجتماعی ، ورزشی پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷, ۳۶ : ۱۸ : ۰۰
دارندگان کارت هواداری جام جهانی بدون ویزا به روسیه سفرمی کنند
مجلس دومای روسیه قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن دارندگان کارت شناسایی هواداری (FAN ID) جام جهانی 2018، می توانند تا پایان سال جاری بدون اخذ روادید به این کشور وارد و یا از آن خارج شوند.
۵۵آنلاین :

شبکه تلویزیونی راشا تودی روسیه روز پنجشنبه با درج این خبر نوشت: این قانون امروز پس از سومین بار مطرح شدن در مجلس دوما و به پیشنهاد «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه مبنی بر تمدید این قانون به منظور افزایش ورود گردشگران به این کشور؛ تصویب شد.
طرح استفاده از کارت شناسایی هواداری برای نخستین بار در جام جهانی 2018 که 24 تیرماه گذشته با قهرمانی فرانسه به پایان رسید؛ به صورت موفقیت آمیز توسط روسیه به اجرا در آمد.
براین اساس، تمام هواداران در تورنمنت یک ماهه جام جهانی 2018 می بایست این کارت را تهیه می کردند؛ در واقع داشتن کارت شناسایی هواداری به آن ها اجازه می داد تا بدون داشتن ویزا به کشور روسیه وارد شده و برای تردد بین شهرهای میزبان جام به صورت رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.
در این بین یکی از اعضای کمیته ورزش و تربیت بدنی روسیه با اشاره به این موضوع اظهار داشت: شهروندان خارجی و تمام افرادی که بدون تابعیت به عنوان تماشاچی از رقابت های جام جهانی روسیه دیدن کردند، می توانند تا 31 دسامبر 2018 (10 دی ماه 97) تنها با ارائه کارت شناسایی هواداری خود که پیش و یا در حین برگزاری مسابقات جام جهانی برای آن ها صادر شده است؛ به روسیه وارد و یا از آن خارج شوند.
یادآور می شود پیش از این رییس جمهوری روسیه در اظهار نظری پیشنهاد داده بود تا این قانون به سایر رقابت های ورزشی و فرهنگی به میزبانی روسیه ، تعمیم داده شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زعفران،طلای مغفول مانده

تولیدات زعفران ایران در جهان چه نقشی دارد؟

درد داره!

ماه عسل با همسرتان به یک رستوران شیک یا یک کنسرت رفته اید، وسط غذا یا کنسرت، از شما می پرسد که هزینه اش چقدر شد؟ به هیچ وجه آن زمان پاسخ ندهید. دلیلش را خواهم گفت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: توهین به پرچم ایران توسط ناخدای چینی

تیزر مستند دریابست "روایتی از زندگی صیادان مظلوم جنوب کشور"

ویدیو: یک سارق موبایل در شهر ری توسط مردم دستگیر می شود

یک سارق موبایل در شهر ری توسط مردم دستگیر می شود .

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر