نتیجه‌ای یافت نشد.

خودنمایی پلنگ ایرانی در دامنه های البرز

شناسه خبر: 149034 سرویس: گوناگون يكشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷, ۳۰ : ۱۲ : ۰۰
خودنمایی پلنگ ایرانی در دامنه های البرز
پلنگ ایرانی که در این سال ها در زمره کم شمارترین وحوش کشور قرار گرفته بنا به گفته مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز، امسال سه بار در زاویه نگاه محیط بانان این استان ظاهر شده است.
۵۵آنلاین :

فردین حکیمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست طالقان در حین گشت و کنترل در ارتفاعات طالقان موفق به مشاهده یک قلاده پلنگ و ثبت تصویر آن شدند.
وی اظهار داشت: منطقه طالقان از زیستگاه های مطلوب برای زیست پلنگ بوده و این سومین بار است که محیط بانان منطقه و همیاران محیط زیست موفق به ثبت تصویر از این گونه ارزشمند شده اند.
حکیمی با اشاره به نقش و اهمیت حضور گونه فوق در زیستگاه های حیات وحش از جوامع محلی که همواره یار و یاور محیط زیست هستند، خواست برای حفظ و حراست از این گونه ارزشمند و سایر حیات وحش استان با محیط بانان همکاری کنند.
وی اضافه کرد: آمار دقیقی از تعداد این گونه در استان وجود ندارد زیرا جانوری در حال کمین و تغییرمکان است که به راحتی نمی توان آن را مشاهده کرد.
حکیمی گفت: منطقه شکار ممنوع طالقان نسبت به منطقه حفاظت شده آمار بالاتری به خاطر وجود این گونه دارد زیرا از لحاظ زیستگاهی شرایط مطلوبتر و طعمه های بیشتری دارد.
منطقه شکار ممنوع طالقان دارای 75 هزار هکتار وسعت است.
 


منبع : پارسیک
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر