نتیجه‌ای یافت نشد.

خودنمایی پلنگ ایرانی در دامنه های البرز

شناسه خبر: 149034 سرویس: گوناگون يكشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷, ۳۰ : ۱۲ : ۰۰
خودنمایی پلنگ ایرانی در دامنه های البرز
پلنگ ایرانی که در این سال ها در زمره کم شمارترین وحوش کشور قرار گرفته بنا به گفته مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز، امسال سه بار در زاویه نگاه محیط بانان این استان ظاهر شده است.
۵۵آنلاین :

فردین حکیمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست طالقان در حین گشت و کنترل در ارتفاعات طالقان موفق به مشاهده یک قلاده پلنگ و ثبت تصویر آن شدند.
وی اظهار داشت: منطقه طالقان از زیستگاه های مطلوب برای زیست پلنگ بوده و این سومین بار است که محیط بانان منطقه و همیاران محیط زیست موفق به ثبت تصویر از این گونه ارزشمند شده اند.
حکیمی با اشاره به نقش و اهمیت حضور گونه فوق در زیستگاه های حیات وحش از جوامع محلی که همواره یار و یاور محیط زیست هستند، خواست برای حفظ و حراست از این گونه ارزشمند و سایر حیات وحش استان با محیط بانان همکاری کنند.
وی اضافه کرد: آمار دقیقی از تعداد این گونه در استان وجود ندارد زیرا جانوری در حال کمین و تغییرمکان است که به راحتی نمی توان آن را مشاهده کرد.
حکیمی گفت: منطقه شکار ممنوع طالقان نسبت به منطقه حفاظت شده آمار بالاتری به خاطر وجود این گونه دارد زیرا از لحاظ زیستگاهی شرایط مطلوبتر و طعمه های بیشتری دارد.
منطقه شکار ممنوع طالقان دارای 75 هزار هکتار وسعت است.
 


منبع : پارسیک
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر