نتیجه‌ای یافت نشد.

خودشیرینی ممنوع

شناسه خبر: 176755 سرویس: ورزشی ، گوناگون چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸, ۲۷ : ۱۱ : ۰۰
خودشیرینی ممنوع
بازی تیم‌های ملی ایران و کره‌جنوبی در سئول در حالی عصر روز گذشته با تساوی یک- یک به پایان رسید که همچنان رکورد شکست‌ناپذیری ایران در سال‌های اخیر برابر این تیم پابرجا ماند؛ کره‌ای‌ها ابتدا در این بازی گل نخست را وارد دروازه ایران کردند تا طلسم هشت‌ساله‌شان را بشکنند؛ آخرین باری که آنها توانسته بودند به تیم ملی گل بزنند مربوط به هشت سال پیش بود؛ در عصر «کی‌روش» اما کره‌ای‌ها نه تنها بردی برابر ایران به دست نیاوردند،
۵۵آنلاین :

بازی تیم‌های ملی ایران و کره‌جنوبی در سئول در حالی عصر روز گذشته با تساوی یک- یک به پایان رسید که همچنان رکورد شکست‌ناپذیری ایران در سال‌های اخیر برابر این تیم پابرجا ماند؛ کره‌ای‌ها ابتدا در این بازی گل نخست را وارد دروازه ایران کردند تا طلسم هشت‌ساله‌شان را بشکنند؛ آخرین باری که آنها توانسته بودند به تیم ملی گل بزنند مربوط به هشت سال پیش بود؛ در عصر «کی‌روش» اما کره‌ای‌ها نه تنها بردی برابر ایران به دست نیاوردند، بلکه از باز‌کردن دروازه تیم ملی هم عاجز ماندند. با آمدن ویلموتس اگرچه رکورد گل‌نخوردن‌های ایران برابر کره‌جنوبی از بین، رفت ولی رکورد شکست‌ناپذیری همچنان به قوت خودش باقی ماند چون درست چند لحظه بعد از اینکه دروازه ایران باز شد، روی یک ضربه کرنر و گل به خودی، شاگردان این مرد بلژیکی به گل مساوی رسیدند تا همچنان کره‌ای‌ها در حسرت بردن ایران بمانند؛ در واقع بازی روز گذشته، ششمین بازی‌ای بود که ایران برابر کره شکست‌ناپذیر نشان داد؛ در این شش بازی ایران در مجموع چهار بار برنده شده و دو بار هم مساوی کرده است. به صورت کلی هم این نهمین تساوي بود که در طول تاریخ بین ایران و کره‌جنوبی رقم خورد؛ در 31 باری که این دو تیم به مصاف هم رفته‌اند، ایران 13 بار برده و 9 بار باخته است. «این مسابقه اگرچه دوستانه بود، اما از نظر من یک دیدار در سطح بسیار بالا بود. هر دو تیم قدرت زیادی از خود نشان دادند. فکر می‌کنم تماشاگران از تماشای این مسابقه که فرصت‌های زیادی را به همراه داشت، راضی باشند». این بخشی از صحبت‌های ویلموتس بلژیکی پس از بازی برابر کره‌جنوبی بود که به‌خوبی به تعدد موقعیت‌های موجود در این بازی اشاره کرد؛ ایران در تقابل با کره هم تعداد ضرباتش به سمت دروازه رقیب بیشتر بود و هم اینکه تعداد ضربات در چارچوبش. در نهایت اما هیچ‌کدام از آنها تبدیل به گل نشد تا نتیجه مساوی روی یک گل به خودی به دست بیاید.

خودشیرینی برای چه کسی؟

تساوی ایران و کره‌جنوبی اگرچه با خلق موقعیت‌های زیاد برای تماشاگران لذت‌بخش به نظر می‌رسید، ولی اظهارنظرهای عجیب از سوی گزارشگر و مجری برنامه شبکه حسابی روی اعصاب تماشاگران تلویزیونی بود؛ این دو بارها در اظهارنظراتی که به نظر بیشتر جنبه خودشیرینی داشت سعی کردند به کارلوس کی‌روش، سرمربی قبلی تیم ملی ایران، طعنه و کنایه بزنند؛ آنها بازی رو به جلو و نه صرفا تدافعی تیم ویلموتس را دستمایه‌ای کرده بودند تا به شیوه‌ای مبتدیانه به کارلوس کی‌روش و شیوه بازی تیم ملی در زمان سرمربیگری او طعنه بزنند؛ اینکه چنین کاری با قصد قبلی و طبق برنامه بوده یا خیر هنوز مشخص نیست ولی موردی که باعث اذیت‌شدن بیشتر مخاطبان تلویزیونی می‌شود، «رنگ عوض‌کردن» این اشخاص است؛ مجری مذکور به نظر می‌رسد فراموش کرده تا همین چندی پیش یکی از طرفداران سینه‌چاک کارلوس کی‌روش بود! او در جام جهانی به هر دری می‌زد تا صحبت و نقل قولی از کارلوس کی‌روش بگیرد و آن را مخابره کند. هنوز لبخند تمسخرآمیز او در حمایت از صحبت‌های کی‌روش که داشت مستقیما برانکو، سرمربی پرسپولیس را می‌زد از یاد نرفته است؛ اینکه چنین اشخاصی به این سرعت تغییر رویکرد می‌دهند و با تریبون‌هایی که در اختیار دارند نظرات‌شان را به خورد مخاطب می‌دهند، نمی‌تواند برآمده از یک روند طبیعی باشد. کی‌روش با وجود منتقدان زیادی که داشت، هشت سال برای فوتبال ایران زحمت کشید که بارها مورد تمجید و تحسین همین اشخاصی قرار گرفت که حالا به او و سبک بازی‌اش طعنه می‌زنند؛ آیا کسی به خاطر دارد «فرد مذکور» زمانی که کی‌روش در تیم ملی قدرت داشت، انتقادی هرچند کوچک از این مرد پرتغالی کرده باشد!؟ 


منبع : شرق
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر