خشم مردم گرجستان از اکران فیلمی مستهجن در سینما

شناسه خبر: 197558 سرویس: تصویر ، گوناگون شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸, ۴۱ : ۲۰ : ۰۰
خشم مردم گرجستان از اکران فیلمی مستهجن در سینما
صد‌ها نفر در گرجستان در مقابل سالن‌های سینمایی در تفلیس و باتومی تجمع و تلاش کردند از نمایش فیلمی با موضوع همجنسگرایی و نیز ورود تماشاگران به این سالن جلوگیری کنند.
۵۵آنلاین :

وزارت کشور گرجستان اعلام کرد که 28 نفر در جریان تجمع جمعه شب در اعتراض به نمایش فیلمی مستهجن در شهر‌های تفلیس و باتومی این کشور که به خشونت کشیده شد، بازداشت شدند.

 منابع خبری گرجستان اعلام کردند تجمع جمعه شب هواداران برخی گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی و اجتماعی گرجستان در اعتراض به نمایش فیلمی با موضوع همجنسگرایی در سالن‌های سینمایی دو شهر بزرگ تفلیس و باتومی این کشور به خشونت کشیده شد.

صد‌ها نفر از هواداران این گروه‌های سیاسی و اجتماعی گرجستان در مقابل سالن‌های سینمایی در تفلیس و باتومی تجمع و تلاش کردند از نمایش فیلمی با موضوع همجنسگرایی و نیز ورود تماشاگران به این سالن جلوگیری کنند. این فیلم، ساخت مشترک کشور‌های سوئد و گرجستان است.

وزارت کشور گرجستان برای حفظ نظم عمومی، پلیس واکنش سریع را در محل پخش فیلم مستقر کرده و با وجود این که تمام بلیط‌های این فیلم به فروش رسیده بود، تنها 20 نفر توانستند وارد سالن سینما شوند و چندین نفر از تماشاگران نیز به دست معترضان مورد ضرب و جرح قرار گرفته و صدمه دیدند.

کلیسای گرجستان نیز چند روز پیش با انتشار بیانیه‌ای به نمایش این فیلم در روز‌های 8 الی 10 نوامبر در سالن‌های سینمایی تفلیس و باتومی این کشور اعتراض کرده و آن را مغایر ارزش‌های ملی و دینی مردم گرجستان عنوان کرد.

این در حالی است که سفارت آمریکا در گرجستان در ارتباط با این تجمع اعتراضی، خواستار مراقبت بیشتر شهروندان آمریکایی مقیم این کشور شد.

سفارت آمریکا تجمع کنندگان را به طرح شعار‌های ضد آمریکایی و ضد غربی متهم و اضافه کرد: گروه‌های حاضر در این تجمع اعتراض آمیز، گزارش‌های کذب درباره اقدام آمریکا و کشور‌های غربی برای نمایش این فیلم در گرجستان منتشر کرده اند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تراژدی بیسوادی مدرن و فرهنگ عامه

سواد، شعور و آگاهی، الزاما از مسیر مدرسه و دانشگاه کسب نمی‌شود. کسب معرفت، خود نیاز به معرفت دارد. یعنی فرد باید به این درجه از آگاهی برسد که به سمت کسب معرفت حرکت کند. هیچ معرفتی، تصادفی خلق نمی شود و محصول ارث پدری نیست. معرفت به هیچ کس به ارث نرسیده است. همان طور که سواد، محصول خواست و طلب است و نه میراث گذشتگان. ملت با سواد، ملتی است که راهبری آن آسان است.

درس روزگار به سیاست‌گذار

تاوان پرهیز از اصلاحات تدریجی چیست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر