نتیجه‌ای یافت نشد.

خسارت 150 میلیارد تومانی سیل در شرق گلستان

شناسه خبر: 165914 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷, ۲۳ : ۲۲ : ۰۰
خسارت 150 میلیارد تومانی سیل در شرق گلستان
استاندار گلستان با اشاره به برآوردهای اولیه و نخستین توسط کارشناسان حوزه‌های مختلف در استانداری، گفت: بر این اساس خسارت احتمالی سیلاب در شرق گلستان بین 100 تا 150 میلیارد تومان برآورد می‌شود.
۵۵آنلاین :

سید مناف هاشمی عصر امروز در گفت و و با خبرنگاران و اهالی رسانه شهرستان گنبدکاووس در حاشیه بازدید میدانی از پل‌های ورودی، رودخانه‌ها و سدهای این شهرستان با اشاره به اینکه تمامی تلاش‌ها برای کنترل اوضاع به صورت شبانه روزی ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: مردم تردید نکنند که تمام همت و تلاش خود را برای کاهش آسیب و مدیریت بحران به کار خواهیم بست.

وی با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته در شهرستان‌های گنبدکاووس و کلاله بالغ بر 220 میلی‌متر باران باریده است، افزود: این میزان با مقدار بارندگی نصف سال در این شهرستان‌ها برابری می‌کند که نشان از حجم بالای بارندگی در دو روز اخیر دارد.

استاندار گلستان با تقدیر از همکاری استان‌های سمنان و خراسان شمالی، خاطرنشان کرد: پس از تماس‌های تلفنی با استانداران این دو استان شاهد همکاری صمیمانه و همه جانبه مدیران این دو استان برای کمک به استان گلستان و کاهش آسیب سیلاب بوده‌ایم که جای قدردانی دارد.

هاشمی با اشاره به اینکه براساس برآوردهای اولیه و نخستین شکل گرفته توسط کارشناسان استانداری در حوزه‌های مختلف خسارت احتمالی را بین 100 تا 150 میلیارد تومان برآورد کرده‌ایم، گفت: طی تماس با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از حمایت کامل دولت برای کمک به کنترل اوضاع در گلستان دلگرم شده‌ایم.

وی با بیان اینکه سازمان هلال احمر نیز در چند مرحله کمک‌های خود را با بالگرد به استان گلستان اعزام کرده است، گفت: تمام تلاش ما در میدان عمل نیز بر انحراف مسیر آب‌های روان از گنبدکاووس به سمت آق‌قلا در مزارع و زمین‌های کشاورزی است تا از ورود آب به شهرستان‌های آق‌قلا، گمیشان و بندرترکمن جلوگیری شود.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر