خرید کاغذ باطله به قیمت ۷ هزار دلار

شناسه خبر: 195202 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸, ۵۷ : ۱۹ : ۰۰
خرید کاغذ باطله به قیمت ۷ هزار دلار
رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري کلاهبرداري که در ازاي خريد ارز، اقدام به تحويل کاغذ باطله به فروشندگان کرده بود، خبر داد.
۵۵آنلاین :

سردار عليرضا لطفي دراين‌باره گفت: در تاريخ بيست و هشتم شهريورماه با دستور مقام قضائي پرونده‌اي با موضوع کلاهبرداري به دايره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي تهران بزرگ ارجاع شد و مالباخته که داراي مغازه‌اي در جزيره کيش بود، پس از حضور در دايره مبارزه با جعل و کلاهبرداري اين پليس در اظهارت خود به کارآگاهان، گفت که در مغازه حضور داشته و مردي با شلوار کردي که مدعي بوده عراقي است به‌همراه يک زن براي خريد به مغازه‌اش آمده و پس از خريد و کمي گفت‌وگو با هم اين مرد مدعي شده که در کار خريد و فروش ارز است و مي‌تواند ارز را به قيمت بيشتر از قيمت واقعي بازار از شاکي خريداري کرده و در ازاي آن پول نقد پرداخت کند. شاکي نيز با ادامه گفت‌وگوها فريب اين مرد را خورده و بنا شده تا در تهران هفت هزار دلار را به متهم با قيمت بالاتر از بازار بفروشد.وي ادامه داد: در روز قرار، شاکي به‌همراه 7هزار دلار به محل قرار در اتوبان اشرفي اصفهاني رفته و مرد عراقي نيز به‌همراه سه نفر ديگر در محل حاضر شده و دلارها را تحويل گرفته و در ازاي آن يک چمدان شيشه‌اي و چوبي که حاوي اسکناس 10هزارتوماني نو و بسته‌بندي شده بوده به وي تحويل داده‌اند، اين افراد حتي براي اطمينان بيشتر شاکي چند بسته اسکناس را نيز به او نشان داده‌ و پس از اطمينان شاکي محل را ترک کرده‌اند. تا اينکه پس از رفتن چهار نفر، شاکي اقدام به بررسي اسکانس‌ها کرده که متوجه شده زير تمام آنها کاغذها و اوراق باطله قرار دارد و خبري از پول نيست.رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ با اشاره به آغاز رسيدگي‌ها در اين پرونده گفت: در پايش‌هاي اطلاعاتي متهم اصلي پرونده و همسرش به علاوه سه همدست ديگر وي شناسايي شدند و مشخص شد که کليه متهمان اهل و ساکن شهرستان اروميه هستند. همچنين مشخص شد که اين فرد با همدستي يکديگر در چندين نوبت در شهر تهران و ساير استان‌ها اقدام به کلاهبرداري به همين شيوه کرده‌اند که با اخذ نيابت قضائي تيمي از کارآگاهان پليس آگاهي به شهرستان اروميه اعزام و موفق شدند متهم اصلي پرونده را دستگير و براي ادامه تحقيقات پليسي به تهران منتقل کنند.لطفي با اشاره به اينکه در اين پرونده متهمان 15 ميليارد ريال کلاهبرداري کرده‌اند، افزود: با دستور قضائي متهم پرونده براي کشف ساير جرائم مشابه و دستگيري همدستانش در اختيار پليس آگاهي پايتخت قرار دارد.


منبع : آرمان ملی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بار اضافی جدید فرهنگی

اخیرا در فضای مجازی و در فضای رسانه، همایش ها و برنامه هایی در راستای چگونگی مدیریت خانواده چند همسری و به نوعی ستایش این امر منتشر شده است. این برنامه ها به نوعی القا کننده این امر است که چند همسری یک تکنیک و یک عملی است که باید ترویج پیدا کند و مردان و زنان با این مسئله کنار بیایند. این مبحث جنجال و سر و صدای زیادی در رسانه های داخلی و حتی خارجی ایجاد کرده است. میخواهیم با نگاهی دیگر و از زوایای دیگری به مبحث چند همسری و رسانه ای شدن آن بپردازیم.

زندان ها خلوت ميشوند؟

در جريان محاكمات،يكى از متداول ترين مجازات هاى در نظر گرفته شده،فرستادن مجرمان به زندان است كه بر حسب نوع و شدت جرم مرتكب شده زمان حضور در زندان متفاوت ميشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر