خاکی که متعلق به هیچ کشوری در دنیا نیست

شناسه خبر: 122050 سرویس: تصویر جمعه ۱۵ دي ۱۳۹۶, ۰۳ : ۲۰ : ۰۰
خاکی که متعلق به هیچ کشوری در دنیا نیست
منطقه ای در دنیا بین مصر و سودان وجود دارد که متعلق به هیچ کشوری نیست.
۵۵آنلاین :

بئر طویل نام منطقه ای است که در دنیا متعلق به هیچ کشوری نیست ، این منطقه با مساحت ۲۰۶۰ کیلومتر مربع در مرز بین سودان و مصر واقع شده است.

شاید این اتفاق در ذهن شما بعید باشد که خاک این منطقه متعلق به کسی نیست  و دلیل آن را جستجو می کنید. با توجه به  تحقیقات انجام شده مشخص شده که خاک این منطقه  در سال ۱۸۹۹  تحت قدرت   بریتانیایی ها بوده و همان موقع  بین سودان و مصر قرار دادی امضا شد تا  مرز بین این دو  کشور مشخص شود و در نتیجه بریتانیا به  دلیل  قببله‌هایی که در این منطقه وجود داشت  ،  مرزی اداری  که حاصل آن  منطقه‌ای بدون حکومتی به نام بئر طویل شد.

جالب است  بدانید   بئر طویل   از طبیعتی بکر و دست نخورده ای برخوردار است که در آن  قبایلی از کشور های سودان و مصر در آن زندگی می کنند و در به علت آزاد بودن کامل این منطقه ،درتقسیمات کشورها کسی  اختیار آن را ندارد .

بئر طویل درجنوب مصر و یا از شمال سودان واقع شده که  علت نام گذاری آن به دلیل شکل ۴ ضلعی اش است.

 

 

برچسب ها
سودانمصر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شغل دوم مردم دنیا!

، «میهمان‌نوازی» شاید توصیف چندان قابل‌باوری نباشد، اما این روزها در هر شهر و کشور اروپایی که قدم بگذارید، خواهید دید که مردم آنجا به هر کاری که مشغول باشند، شغل دومشان میزبانی از توریست‌هایی است که تقریبا همه‌جا پیدا می‌شوند و تمامی هم ندارند.

اين همه ماجرای مافیای خودرو نیست

داستان «مافياي واردات خودرو» يا آنچه اين روزها و در افواه عمومي با عنوان «واردات غيرقانوني يا قاچاق چندين هزار خودروی خارجي» برجسته شده است، پس از گذشت ماه‌ها از طرح آن و تحت فشار افکار عمومي و شايد با پيگيري نهادهاي نظارتي سرانجام و تا اينجاي کار به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت به رئيس‌جمهور محترم و دستورات رئيس قوه مجريه در هامش اين گزارش خطاب به برخي وزارتخانه‌ها و معاونان خود انجاميد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر