خاکی که متعلق به هیچ کشوری در دنیا نیست

شناسه خبر: 122050 سرویس: تصویر جمعه ۱۵ دي ۱۳۹۶, ۰۳ : ۲۰ : ۰۰
خاکی که متعلق به هیچ کشوری در دنیا نیست
منطقه ای در دنیا بین مصر و سودان وجود دارد که متعلق به هیچ کشوری نیست.
۵۵آنلاین :

بئر طویل نام منطقه ای است که در دنیا متعلق به هیچ کشوری نیست ، این منطقه با مساحت ۲۰۶۰ کیلومتر مربع در مرز بین سودان و مصر واقع شده است.

شاید این اتفاق در ذهن شما بعید باشد که خاک این منطقه متعلق به کسی نیست  و دلیل آن را جستجو می کنید. با توجه به  تحقیقات انجام شده مشخص شده که خاک این منطقه  در سال ۱۸۹۹  تحت قدرت   بریتانیایی ها بوده و همان موقع  بین سودان و مصر قرار دادی امضا شد تا  مرز بین این دو  کشور مشخص شود و در نتیجه بریتانیا به  دلیل  قببله‌هایی که در این منطقه وجود داشت  ،  مرزی اداری  که حاصل آن  منطقه‌ای بدون حکومتی به نام بئر طویل شد.

جالب است  بدانید   بئر طویل   از طبیعتی بکر و دست نخورده ای برخوردار است که در آن  قبایلی از کشور های سودان و مصر در آن زندگی می کنند و در به علت آزاد بودن کامل این منطقه ،درتقسیمات کشورها کسی  اختیار آن را ندارد .

بئر طویل درجنوب مصر و یا از شمال سودان واقع شده که  علت نام گذاری آن به دلیل شکل ۴ ضلعی اش است.

 

 

برچسب ها
سودانمصر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

از هم پاشیدن برجام چه تاثیری بر اقتصاد ایران خواهد داشت؟

اگر بخواهم به صورت مختصر توضیح دهم، از هم پاشیدن برجام ضربه بزرگی بر اقتصاد ایران خواهد زد. برجام می‌توانست سرآغاز پیشرفت و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.

برای رسیدن به موفقیت چه کنیم؟

افراد موفق سرشار از اعتماد به نفس هستند و به توانایی‌های خود و آنچه انجام می‌دهند کاملا اطمینان دارند. موفقیت‌ باعث اعتماد به نفس آنها نمی‌شود بلکه اعتماد به نفس به‌عنوان پیش‌نیاز اصلی پیروزی، آنها را به سمت موفقیت رهنمون می‌کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: فضای سبز بدون استفاده

این ویدیو،فضای سبز منطقه ی ۱۴ تهران رو نشون میده،بلوار پاسدار گمنام تقاطع خیابان برادران شهید واضحی فر من سه ساله ساکن این خونه هستم،و تو این سه سال حتی برای نیم ساعت هم ندیدم که در این مجموعه برای استفاده باز باشه همونطور که در فیلم میبینید،که همه وسایل مجموعه در اثر عدم رسیدگی دچار نقص شدن .نمیدونم اگه قرار به استفاده نبوده چرا باید ساخته بشه پولی که میتونسته تو جای درست استفاده شه،اینجا خرج شده

ویدیو: ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد

ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد دادستانی: بازداشت معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل «جریحه دار کردن عفت عمومی و عدم رعایت قوانین» / نماینده مشهد: می خواهند مشهد را تبدیل به شهری توریستی کنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان