نتیجه‌ای یافت نشد.

حمایت «مجمع علمای مسلمان» در لبنان از ایران و رهبری مقابل ترامپ

شناسه خبر: 178455 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸, ۴۰ : ۱۰ : ۰۰
حمایت «مجمع علمای مسلمان» در لبنان از ایران و رهبری مقابل ترامپ
مجمع علمای مسلمان با تأکید بر لزوم مبارزه مسلحانه با رژیم صهیونیستی توسط مبارزان فلسطینی، اقدام رئیس جمهور آمریکا علیه رهبری جمهوری اسلامی ایران را رد کرد و آن را توهین‌آمیز خواند.
۵۵آنلاین :

گروه «مجمع علمای مسلمان» در لبنان، اعلام کرد، نشست اقتصادی بحرین در خصوص طرح آمریکا برای فلسطین، که به بهانه ادعایی شکوفایی اقتصادی فلسطین و در واقع از بین بردن حقوق آن، برگزار شد، به هدف خود نرسید.

این مجمع با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این نشست، «مرده متولد شد. لذا زمانی که [آمریکا و رژیم صهیونیستی] نتوانستند یک نفر از مردم فلسطین را برای مشارکت در این توطئه، با خود همراه کنند، تلاش دارند که مقدار پول‌ها را افزایش دهند».

پایگاه خبری «العهد» به نقل از این مجمع گزارش داد که آمریکا و رژیم صهیونیستی فراموش کرده‌اند که «این ملت قهرمان، آرمان خود را به خاطر یک مُشت دلار نخواهند فروخت و به جهاد ادامه خواهند داد [تا خاک کشور خود را] آزاد کنند».

در این بیانیه از رهبران فلسطینی خواسته شد که نشست فراگیری برگزار کنند تا قواعد رویارویی را برای آینده و بر اساس قاعده عدم بازگشت به توافقات پیشین و اعلام بطلان آن تعیین کنند.

مجمع علمای مسلمان در لبنان، همچنین تأکید کرد که سران فلسطین باید ازسرگیری مبارزه مسلحانه را به عنوان تنها راه احقاق حقوق خود، لغو به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و فعال‌سازی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اعلام کنند.

در این بیانیه همچنین از «ملت قهرمان بحرین» قدردانی شد؛ «ملتی که ثابت کرد که حاکمان ظالم آن، نماینده اراده آنان نیستند، بلکه آنان (حکام بحرین) ابزارهایی برای طرح صهیونیستی-آمریکایی و پیشگامان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند».

مجمع علمای مسلمان در ادامه درباره اقدام نسنجیده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن نام حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در لیست تحریم، تأکید کرد که این اقدام، «توهین به همه مسلمانان جهان است. این مسئله تأکید می‌کند که وی (ترامپ) احمقی است که نمی‌داند چگونه با ملت ایران رفتار کند؛ [ملتی] که خوار نمی‌شود».

این مجمع تصریح کرد که این اقدام ترامپ «تبعاتی دارد که نخواهد توانست آن را تاب بیاورد؛ بویژه اینکه حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که صبر ایران حدی دارد. لذا وی باید مراقب رفتار خود باشد و عقلای آمریکا وی را از [انجام] چنین رفتارهایی بازدارند».

در پایان این بیانیه، ضمن قدردانی از موضع واحد لبنان درباره عدم مشارکت در نشست بحرین، تأکید شد که این موضع دسته‌جمعی از اجماع ملت لبنان بر سر رد این توطئه حکایت دارد.

نشست بحرین روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جاری در منامه و با مشارکت برخی از کشورهای مرتجع عربی منطقه برگزار شد. مسئولان آمریکایی و صهیونیستی مدعی شدند که هدف از این نشست کمک به اقتصاد مردم فلسطین است، ولی در واقع هدف اصلی، از بین بردن مسئله فلسطین است.

«جرد کوشنر» مشاور کاخ سفید در روند سازش خاورمیانه در افتتاحیه این نشست مدعی شد که «تمام آن چیزی که در تلاش برای آن هستیم صلح و امنیت برای فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها است».

هزاران نفر از فلسطینیان روز گذشته در خیابان‌های شهر غزه به دعوت هیأت عالی «راهپیمایی بازگشت و پایان محاصره» به خیابان‌ها آمدند و علیه نشست «منامه» شعار دادند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر