نتیجه‌ای یافت نشد.

حماس: عباس می خواهد نوار غزه را از فلسطین جدا کند

شناسه خبر: 159894 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷, ۰۶ : ۱۰ : ۰۰
حماس: عباس می خواهد نوار غزه را از فلسطین جدا کند
سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد که هدف جنبش فتح به ریاست محمود عباس از تشکیل دولت آینده، تصویب طرح آمریکایی موسوم به معامله قرن است.
۵۵آنلاین :

 سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به جای اتحاد به فکر دودستگی و تجزیه است.

«عبداللطیف القانوع»، شنبه (۱۳ بهمن) گفت که «تشکیل دولت ینده از سوی "فتح" یکی از گام‌های جدایی‌طلبانه رئیس «محمود عباس» است. او با این دولت می‌خواهد "معامله قرن" را تصویب کرده و نوار غزه را از فلسطین جدا کند».

طرح موسم به «معامله قرن» که از سوی آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح شده، به دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار ۶ میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» است. به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی رئیس جمهوی آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به شهر قدس در این راستا انجام شده است.

سخنگوی حماس تحریم شرکت در تشکیل دولت آینده از سوی گروه‌ها و احزاب فلسطینی را دلیل انزوای تشکیلات خودگردان در برابر ملت و گروه‌های ملی فلسطین دانست و گفت که این مسئله نشان می‌دهد که تشکیلات خودگردان در مواجهه با استبداد تنها مانده و تأکیدی است بر دودستگی‌ که محمود عباس و اطرافیان او به نبال محقق شدن آن هستند.

محمود عباس اوایل دی ماه پارلمان فلسطین را به منظور برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام منحل کرد تا از این طریق زمینه را برای تشکیل دولت جدید فلسطین فراهم کند.

جنبش حماس به این اقدام محمود عباس اعتراض کرد و گفت که این اقدام وی برخلاق قانون اساسی است.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر