نتیجه‌ای یافت نشد.

حقیقت‌پور: آمریکا از مانور دیپلماتیک ظریف هراس دارد

شناسه خبر: 181367 سرویس: سیاست ، گوناگون چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸, ۳۱ : ۲۰ : ۰۰
حقیقت‌پور: آمریکا از مانور دیپلماتیک ظریف هراس دارد
اقدام امریکایی‌ها در ایجاد محدودیت برای ظریف، نشانه هراس آ‌ن‌ها از مانور رسانه‌ای و دیپلماتیک وزیر امور خارجه کشورمان و اثرگذاری روشنگری‌های وی بر افکار عمومی و دست خالی امریکایی‌ها در این زمینه است.
۵۵آنلاین :

تا زمانی که مقر سازمان ملل در نیویورک است هیچ امیدی به کارامدی و اثرگذاری این نهاد بین‌المللی وجود ندارد.

منصور حقیقت‌پور، نماینده دوره نهم مجلس و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی،درباره محدودیت‌های ایجادشده برای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در جریان سفر به نیویورک برای شرکت در نشست سالانه مقامات عالی‌رتبه شورای اقتصادی - اجتماعی ملل متحد از سوی دولت امریکا گفت: امریکایی‌ها به اثرگذاری گفتگو‌های رسانه‌ای آقای ظریف پی برده‌اند، زیرا وزیر خارجه کشورمان در مقایسه با مقامات سیاست خارجی امریکا از نظر دانش سیاسی و حقوق بین‌الملل در تراز بالاتری قرار دارد.

اثرگذاری گفتگو‌های رسانه‌ای ظریف بر افکار عمومی

وی ادامه داد: مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا، رئیس یک مجموعه اطلاعاتی و جاسوسی بوده که هنرش گرفتن دزدانه خبر و اطلاعات از کشور‌ها و بهره‌برداری از آن‌هاست. این چنین فردی با شخص آگاه و آکادمیکی مانند آقای ظریف زمین تا آسمان تفاوت دارد. در واقع این اقدام امریکایی‌ها نشانه هراس آ‌ن‌ها از مانور رسانه‌ای و دیپلماتیک وزیر امور خارجه کشورمان و اثرگذاری روشنگری‌های وی بر افکار عمومی و دست خالی امریکایی‌ها در این زمینه است.

حقیقت‌پور افزود: البته در اینجا نمی‌توان به ضعف مدیریت اجرایی سازمان ملل متحد در قبال این اقدام امریکایی‌ها اشاره نکرد و حقیقتا باید گفت: خاک بر سازمان مللی که ذلیلانه باید اجلاسی را در کشوری برگزار کند که مسئولانش با زورگویی چنین محدودیت‌هایی را برای مقام رسمی یک کشور قائل می‌شوند و آن‌ها هم هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.

مشاور رئیس مجلس بیان کرد: تا زمانی که مقر سازمان ملل در نیویورک است هیچ امیدی به کارامدی و اثرگذاری این نهاد بین‌المللی وجود ندارد. چنین سازمان مللی باید با آهنگ امریکا برقصد، بخوابد و از او تمکین کند. در واقع این مصیبت عظما برای سازمان به ظاهر مللی است که باید تحت سیطره امریکا از حقوق ملت‌ها و دولت‌های مستقل دفاع کند.

ایران در کاهش تعهدات برجامی جدی است

حقیقت‌پور درباره کاهش مرحله به مرحله تعهدات برجامی ایران و بی‌تأثیر بودن این‌گونه فشار‌ها بر تصمیم جمهوری اسلامی ایران گفت: این مسیر قطعاً باید از سوی ایران ادامه پیدا کند، زیرا اصل تأمین منافع ملی است. جمهوری اسلامی ایران صادقانه به تعهدات خود در توافق برجام عمل کرد، اما طرف‌های مقابل از برجام خارج شدند یا مانند اروپایی‌ها فقط در حرف پایبندی خود را به برجام اعلام کردند، اما در عمل هیچ اقدامی در راستای عمل به تعهدات خود و تأمین منافع ایران نکردند.

وی تأکید کرد: با ادامه این روند از طرف اروپایی‌ها آن‌ها باید منتظر گام‌های بعدی جمهوری اسلامی باشند که محکم‌تر برداشته خواهد شود تا از این طریق منافع ملی کشور بهتر تأمین شود.


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

راه رهایی از تحریم ها چیست؟

مناطق آزاد از جمله­ بخش ­های نظام اقتصادی کشور هستند که به واسطه قرار گرفتن در حوزه استثنائات تجاری می ­توانند وسیله ­ای برای توسعه صنعتی باشند و مسیر ورود به بازارهای جهانی را از طریق تقویت تولید، صادرات و سرمایه­ گذاری خارجی برای اقتصاد کشور فراهم کنند، اقدامی که سایر کشورها از آن بهره­ برده ­اند و از طریق این مناطق توانسته­ اند اقتصاد کشور خود را در رقابت با بازارهای جهانی و در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهند.هم اکنون در کل کشور هفت منطقه آزاد وجود دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر