حقایقی درباره معروف‌ترین سرقت‌های اطلاعاتی جهان

شناسه خبر: 190292 سرویس: توسعه ، جهان ، فناوری ، گوناگون دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸, ۳۲ : ۲۰ : ۰۰
حقایقی درباره معروف‌ترین سرقت‌های اطلاعاتی جهان
حملات سایبری و سرقت‌های اطلاعاتی بزرگی در سراسر جهان رخ داده که منجر به ایجاد صدمات و خسارات جبران‌ناپذیری در زیرساخت شرکت‌های مختلف شده است.در سال‌های اخیر سرقت‌های اطلاعاتی که توسط هکرها و مجرمان سایبری صورت می‌گیرد، شدت گرفته است و با وجود پیشرفته شدن علم و تکنولوژی‌های مختلف به منظور شناسایی زودهنگام نفوذ هکرها به سرورها و سیستم‌های کاربران و شرکت‌های بزرگ برای دسترسی به اطلاعات محرمانه آنها، همچنان اخبار و گزارش‌های متعددی در این خصوص از گوشه و کنار جهان به گوش می‌رسد. در این گزارش که در وب سایت digitalinformationworld آمده است، به مرور حقایقی خواهیم پرداخت که درباره بزرگ ترین و معروف‌ترین سرقت‌های اطلاعاتی در جهان بوده و به احتمال زیاد خیل عظیمی از کاربران در فضای مجازی از آنها بی‌خبرند:
۵۵آنلاین :

1- از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۷۱۷ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۲۸۶ سرقت اطلاعاتی در سراسر جهان به ثبت رسیده است.

۲- در ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی یک هکر روسی تحت عنوان peace به بالغ بر ۱۱۷ میلیون آدرس پست الکترونیک و گذرواژه کاربران در شبکه اجتماعی لینکدین دسترسی پیدا کرد.

۳- در سال ۲۰۱۶ میلادی، موسسات تحقیقاتی و آماری فعال در حوزه امنیت سایبری اعلام کردند که ۹/ ۴۵ درصد از سرقت‌های اطلاعاتی که در ایالات‌متحده آمریکا رخ داده، بخش تجارت و شرکت‌های فعال در این حوزه در این کشور را هدف گرفته است.

۴- در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲/ ۲۹ درصد از سرقت‌های اطلاعاتی در ایالات‌متحده آمریکا در بخش سلامت، بهداشت و درمان رخ داده است.

۵- ۹/ ۱۰ درصد از حملات سایبری آمریکا در سال گذشته میلادی نیز به بخش بانکداری و اقتصاد مالی اختصاص یافته است. این در  حالی است که تنها ۸ درصد از سرقت‌های اطلاعاتی در بخش دولتی و نظامی روی داده است.

۶- در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی بالغ‌بر ۳ میلیارد و ۳۵۳ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۷۰۸ سرقت اطلاعاتی به ثبت رسید.

۷- در سال ۲۰۱۸ میلادی، اطلاعات بالغ بر ۵۰ میلیون کاربر فعال در شبکه اجتماعی فیس‌بوک تحت تاثیر همکاری با موسسه تحقیقاتی و مشاوره‌ای کمبریج آنالتیکا و حمله سایبری متعاقب آن به سرقت رفت.

۸- در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۸۶ درصد از سرقت‌های اطلاعاتی و حملات سایبری در منطقه آمریکای شمالی صورت گرفته است.

۹- در اروپا و شرق آسیا و اقیانوسیه، حملات سایبری و سرقت‌های اطلاعاتی ۶ درصد گزارش و اعلام شده است.

۱۰- یک درصد از حملات سایبری و سرقت‌های اطلاعاتی نیز در خاورمیانه و آفریقا صورت گرفته است.

۱۱- در جهان هزینه و خسارات هر سرقت اطلاعاتی به‌صورت متوسط ۴/ ۶ درصد گزارش و اعلام شده است.

۱۲- علت رخ دادن ۴۲ درصد از سرقت‌های اطلاعاتی در جهان، نفوذ هکرها و مجرمان سایبری است. این در حالی است که ۲۹ درصد از سرقت‌های اطلاعاتی به‌خاطر ضعف امنیتی و قطعی سیستم و سرورهای شرکت‌های مختلف رخ می‌دهد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

واقعیت آنکه، ما نیاز داریم تا از برخی از سازوکارهای پشت پرده ستاره های اینستاگرامی آگاه شویم. این متن شاید در قسمت هایی تلخ و یا شاید هم سطحی به نظر آید ولی قصد آن صرفا ارتقاء آگاهی های عمومی درباره مسائل این روزهای ما در فضای مجازی است.

چرا رابطه آمریکا و ایران راه به جایی نمی برد؟

بعد از روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ کمتر کسی فکر می کرد پرتلاطم ترین دوران روابط ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری او اتفاق بیفتد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر