نتیجه‌ای یافت نشد.

حضور نظامی روسیه به نفع امنیت ایران است

شناسه خبر: 83975 سرویس: سیاست شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵, ۲۱ : ۰۱ : ۰۷
حضور نظامی روسیه به نفع امنیت ایران است
سرهنگ ایواشف گفته است: حضور نظامی ما در پایگاه همدان در وهله نخست به نفع امنیت ایران است. در زمانی که ما آنجا باشیم آیا آمریکا و اسراییل می توانند مثل چند سال قبل از احتمال حمله نظامی به ایران سخن بگویند؟!
۵۵آنلاین :

55آنلاین:   یک کارشناس مسایل نظامی و ژئوپلتیک در روسیه معتقد است حضور جنگنده بمب افکن های روسی در پایگاه هوایی نوژه همدان به نفع امنیت نظامی ایران است.

 خبرگزاری روسی "اسپوتنیک" سخنان سرهنگ " لئونید ایواشف " رییس آکادمی مسایل ژئوپلتیکی روسیه و سرهنگ سابق ارتش شوروی و روسیه  را در جریان یک کنفرانس خبری در آژانس اطلاعات بین المللی " سگودنیا" در مسکو بازتاب داده است. 

از نظر این مقام سابق وزارت دفاع روسیه ، ایران می تواند از مزیت ها و منافع حضور نظامی روسیه در این کشور بهره مند شود و این حضور نظامی نه تنها به ضرر ایران نیست بلکه به برای امنیت این کشور سودمند خواهد بود.

گفتنی است پس از اعلام خبر حضور چند بمب افکن و جنگنده روسی در پایگاه هوایی نوژه همدان در دو هفته گذشته ، مقامات ایرانی از پایان یافتن حضور جنگنده های روسی در این پایگاه خبر داده اند. مقامات وزارت امور خارجه ایران گفته اند این حضور فعلا و "عجالتا " پایان یافته است و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفته است در صورت صلاحدید دو کشور و به اقتضای شرایط سوریه، همکاری های نظامی ایران و روسیه در مورد سوریه می تواند دوباره تکرار شود.

روسیه دو هفته پیش از پایگاه نوژه همدان چند حمله هوایی را به اهدافی در سوریه انجام داد.

سرهنگ ایواشف گفته است: حضور نظامی ما در پایگاه همدان در وهله نخست به نفع امنیت ایران است. در زمانی که ما آنجا باشیم آیا آمریکا و اسراییل می توانند مثل چند سال قبل از احتمال حمله نظامی به ایران سخن بگویند؟!

این مقام سابق وزارت دفاع روسیه گفته است: حضور نظامی روسیه در ایران ، سطح امنیت نظامی ایران را ارتقا می دهد.

از نظر این نظامی سابق روس، حضور روسیه در پایگاه همدان در فروش احتمالی هواپیماهای جنگنده سوخو به ایران که مورد نظر و خواست مقامات نظامی ایران است، تاثیر خواهد داشت و دو کشور ممکن است در آینده رزمایش های مشترک نظامی نیز برگزار کنند.

این نظامی سابق روسیه وجود اختلاف نظر بین مقامات تهران و مسکو در پی رسانه ای شدن حضور چند جنگنده روسی در پایگاه همدان را رد کرده و گفته است مقامات دو کشور هیچ اختلاف نظری ندارند و همکاری های نظامی ایران و روسیه ادامه خواهد یافت.

در روزهای گذشته و در پی اعلام خبر پایان یافتن حضور موقت روسیه در پایگاه همدان، برخی رسانه های غربی با انتشار گزارش و تحلیل هایی از اختلاف نظر بین ایران و روسیه در پی رسانه ای کردن حضور جنگنده های روسی در پایگاه همدان از سوی منابع روسی خبر داده و مدعی شده بودند مقامات ایران پس از رسانه ای شدن موضوع از دست روسیه عصبانی شده و به استفاده مسکو از پایگاه همدان پایان داده اند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نوشته است هواپیماها و بمب افکن های روسیه به مدت 3 روز در پایگاه هوایی نوژه همدان مستقر شدند و به اهدافی در سوریه حمله کردند. به نوشته این خبرگزاری این هواپیماها در فاصله روزهای 16 تا 18 آکوست در پایگاه نوژه بودند و پس از 3 روز عملیات روز 16 آگوست ، پایگاه نوژه را به سمت روسیه ترک کردند.

دوشنبه هفته گذشته سخنگوی وزارت دفاع روسیه درباره احتمال استفاده دوباره روسیه از پایگاه نوژه همدان گفت که این مساله  به توافق دو جانبه بین ایران و روسیه و تحولات میدانی جنگ داخلی سوریه در آینده بستگی خواهد داشت.

 

منبع: عصرایران


منبع : ۵۵آنلاین
برچسب ها
ایرانروسیه
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
حسین اهوازی ۱۳۹۵/۰۶/۲۳ ۱۰:۳۱
روسها نباید در شمالغرب کشور مستقر شوند وجود آنها خطرناک است اگر راست میگویند در جنوب ایران پایگاه داشته باشند. حضور نظامی روسها در ایران به نفع امنیت ما نیست چون روسها اگر جاپا باز کردند از این کشور بیرون برو نیستند زیرا هیچ تعهدی به کشور و مرزهای رسمی ندارند در زمان قبل از انقلاب همه این کشور زیر چکمه آمریکا بود ولی زمانیکه رابطه ما با آنها بهم خورد کشور را ترک کردند و رفتند چون آنها به مرز بین المللی ایران احترام میگذارند.
134 133 پاسخ دادن به این نظر
امین ۱۳۹۵/۰۸/۱۴ ۱۸:۳۹
باعث تاسفه که انقلاب با شعار نه شرقی نه غربی و استقلال آزادی شکل گرفت و امروز باید امنیتمونو مدیون روسیه باشیم که در طول تاریخ اینقدر ضربه بمون زده ، کار آقایون به کجا کشید ، واقعا جای امام خمینی خالیه
127 130 پاسخ دادن به این نظر
رازقی ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۰۶:۰۳
حضور روسها در ایران به هردو کشور و سوریه وعراق است.
127 130 پاسخ دادن به این نظر
رازقی ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۰۶:۱۳
حضور روسها در ایران به نفع هردو کشور و سوریه وعراق است.
121 116
اشکان بختیاروند{خوزستان} ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۷:۲۸
حسین و امین بخدا قسم هردوی شما یا اصلاح طلبید یا وطن فروشید یا هردو . وگرنه دنیا میدونه که روسیه شوروی سابق نیست و دیگر استعمارگر نیست
91 120 پاسخ دادن به این نظر
اشکان بختیاروند{خوزستان} ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۷:۲۸
حسین و امین بخدا قسم هردوی شما یا اصلاح طلبید یا وطن فروشید یا هردو . وگرنه دنیا میدونه که روسیه شوروی سابق نیست و دیگر استعمارگر نیست
93 93 پاسخ دادن به این نظر
اشکان بختیاروند{خوزستان} ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۷:۲۸
حسین و امین بخدا قسم هردوی شما یا اصلاح طلبید یا وطن فروشید یا هردو . وگرنه دنیا میدونه که روسیه شوروی سابق نیست و دیگر استعمارگر نیست
114 90 پاسخ دادن به این نظر
رضابانکی ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ ۱۳:۴۶
ماایرانیها لیاقت محبت روسبه نداریم افرادی خاین دراین کشور وجود دارند که مهره امریکا واسراییل هستند ودرنطام نفوذکردند حال به نام نماینده یا وزیر یا مدیر ووواین اسغالها دوست دارند نطام را سرنگون کنند اماخودراپشت حرفهای دروغین خودمخفی کرده اندوگرنه تمام کشورها اصلا پایگاه دارند ترکیه قطر المان لهستان کره جنوبی ژاپن وووکدام کشور هست که امریکا دران پایگاههای چند هزار سربازی ووونداردتنها دوکشور کره شمالی وایران هیچ کشوری دران پایگاه ندارد واقعا تاسف ازاین همه بدبینی وخیانت باید خورد چگونه برای اختیارات بیشنرریاست جمهوری درزمان مرحوم هاشمی درکمتر ازیک هفته متم به قانون اساسی افزودید وانرا اجرکردید اینکتر هم الان بکنید ازموده را ازمودن خطاست ۰روسبه بخصوص پوتین لاوروف مردانی بزرگ قابل اعتماد صددرصدی ونعمتی برای ایران چرا باید ازاین موقعیت استفاده نکنیم وحتی براحتی اجازه پایگاه نصب اس ۴۰۰وووبه انها ندهیم حتی ما میتوانیم به چین هم اجازه تاسیس پایگاه بدهیم این خود نوعی بیمه مادام العمریست اینها اگر متحد خود میدانیم باید اثبات کنیم بااین پایگاهها خود نوعی ارزاوری توریست ایجاد خواهد شدوتحریمها به این راحتی دیگر نمیتو،انند برماتحمیل کنند اینفدرمزیت دارد که واقعا عدم انچام ان خیانتی بسیار بزرگ محسوب میشود فقط تعجیل تعجیل درمتم زدن وشروع به دایرکردن پایگاه ۰۰۰۰بگو بسم الله
66 79 پاسخ دادن به این نظر
علی علیمحمدی ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ ۰۷:۴۷
روسیه یکی از کشورهایی بوده که با ایران رفیق می شود وپس از دوستی از پشت خنجر می زند این موضوع را تاریخ می گوید
71 57 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۷/۰۳/۰۷ ۰۸:۳۱
شما كفتارها نگران خوتون باشين نياز نيست نگران امنيت ما باشيد .
57 76 پاسخ دادن به این نظر
حسین الطافی ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۱۸:۵۹
واقعا دوستی که گفتند آمریکا احترام به حقوق بین الملل می گذارد راست و از ته دل این حرف را می زنند وضعیت عراق و لیبی و سوریه را ببینید دولتهای سوریه و عراق و لیبی به کرات از ایالات متحده و دول متحدش می خواهند خاک کشورشان را ترک کنند لیک انگار بیش از آنکه سران عراق و سوریه و لیبی دغدغه فکریشان وضعیت مردمشان باشد ایالات متحده و ائتلاف به همراهش که در خاک این کشورها حضور دارند غصه مردم این کشورها را می خورند! واقعا این هم از آن حرفهای خاله زنکی است که زده می شود منابع طبیعی جوامع جهان سوم توسط همین کشورهای به اصطلاح حامی دموکراسی تار و مار می گردد و مردم این جوامع با بحران تغذیه ،بهداشت و آب آشامیدنی و ... دست به گریبانند حتی به وضعیت تغذیه مردمی که در جوامع آفریقایی زندگی می کنند رسیدگی نمی گردد خوب این هم احترام به حقوق ملل گذاشتن حامیان دموکراسی می باشد
68 54 پاسخ دادن به این نظر
ایرانی اصیل ۱۳۹۷/۰۴/۱۵ ۱۲:۲۵
ایرانیان لایق محبت شماروسها نیستند مسلما هرمحبتی باید بامحبت جواب داد ودراصل این قدرت برتر هوایی شماروسها بود که توانستید سو یه راازچنگال داعشیان نجات دهیدواین برهیچکس پو شیده نیست ۰
52 55 پاسخ دادن به این نظر
محمد ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۰۹:۴۹
خیلی احمقی که فک میکنی کمک روسیه باعث شکست داعش شده
در حالی که فرماندهی نظامی سوریه و عراق دست سردار سلیمانی بوده اگه چیزی از سیاست و استراتژی نظامی نمیدونی الکی نظر نده خودتو ضایع نکن
ایران تجهیزات و کلی سلاح به سوریه و عراق داد کلی نیرو هاشونو آموزش داد الکی نوشته ایرانی اصیل؟ برادر یا خواهر شما اصلا ایرانی نیستی با اینت نظری که دادی معلومه جیره خوار کجایی
63 54
بیمار ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ ۰۹:۴۳
کلا ما مستعمره روسیه و چین هستیم گویا ما یک کشور کمونیستی هستیم !!!! خب پس هدف ما از ملارزه با کمونیستهای داخلی چی بود ؟
15 15 پاسخ دادن به این نظر
بیمار ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ ۰۹:۴۶
کلا ما مستعمره روسیه و چین هستیم گویا ما یک کشور کمونیستی هستیم !!!! خب پس هدف ما از مبارزه با کمونیستهای داخلی چی بود ؟
15 17 پاسخ دادن به این نظر
ابراهیم ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ ۰۷:۰۶
شما دشمن شماره یک آمریکا واروپایید واز ما مسلمانان بدبخت حداکثر سوءاستفاده می کنید
16 14 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر