حزب مخالف دولت ترکیه درصدد حمایت از اردوغان در انتخابات ۲۰۱۹ برآمد!

شناسه خبر: 122286 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۸ دي ۱۳۹۶, ۰۸ : ۱۹ : ۰۰
حزب مخالف دولت ترکیه درصدد حمایت از اردوغان در انتخابات ۲۰۱۹ برآمد!
یکی از احزاب مخالف دولت ترکیه حمایت خود را از نامزدی «رجب طیب اردوغان» در انتخابات ۲۰۱۹ اعلام کرد.
۵۵آنلاین :

اپوزیسیون ملی گرای ترکیه روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در انتخابات 2019 ازرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری فعلی این کشور، حمایت می کند.

«حزب حرکت ملی» ترکیه، که کمترین تعداد کرسی های پارلمان را در اختیار دارد، اعلام کرد برای اعطای اختیارات اجرایی به رجب طیب اردوغان از وی در انتخابات ریاست جمهوری 2019 این کشور حمایت خواهد کرد.

«دولت باحچلی»، رهبر این حزب در یک کنفرانس خبری ضمن اعلام حمایت از اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری آتی اظهار کرد: «حزب حرکت ملی هیچ نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی نخواهد کرد.»

شهروندان ترکیه در سال 2019 همزمان در دو انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی شرکت خواهند کرد.

باحچلی همچنین اعلام کرد حزب حرکت ملی در صورت درخواست حزب عدالت و توسعه، حزب حامی اردوغان، تشکیل ائتلاف با این حزب برای انتخابات پارلمانی را در نظر خواهد گرفت.

حزب حرکت ملی در انتخابات پارلمانی 1999 ترکیه، 18 درصد کرسی های پارلمان را به دست آورد اما در انتخابات های بعدی این میزان به تدریج کاهش یافت؛ تا آنجا که این حزب در انتخابات پارلمانی 2002 تنها 9.5 درصد کرسی های پارلمان را به خود اختصاص داد. با این حال، در انتخابات پارلمانی نوامبر 2015، 11.9 درصد کرسی های پارلمان به حزب حرکت ملی اختصاص یافت.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.

۷ توصیه اقتصادی به دولت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، با تاکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزی مسوولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر