حزب مخالف دولت ترکیه درصدد حمایت از اردوغان در انتخابات ۲۰۱۹ برآمد!

شناسه خبر: 122286 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۸ دي ۱۳۹۶, ۰۸ : ۱۹ : ۰۰
حزب مخالف دولت ترکیه درصدد حمایت از اردوغان در انتخابات ۲۰۱۹ برآمد!
یکی از احزاب مخالف دولت ترکیه حمایت خود را از نامزدی «رجب طیب اردوغان» در انتخابات ۲۰۱۹ اعلام کرد.
۵۵آنلاین :

اپوزیسیون ملی گرای ترکیه روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در انتخابات 2019 ازرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری فعلی این کشور، حمایت می کند.

«حزب حرکت ملی» ترکیه، که کمترین تعداد کرسی های پارلمان را در اختیار دارد، اعلام کرد برای اعطای اختیارات اجرایی به رجب طیب اردوغان از وی در انتخابات ریاست جمهوری 2019 این کشور حمایت خواهد کرد.

«دولت باحچلی»، رهبر این حزب در یک کنفرانس خبری ضمن اعلام حمایت از اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری آتی اظهار کرد: «حزب حرکت ملی هیچ نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی نخواهد کرد.»

شهروندان ترکیه در سال 2019 همزمان در دو انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی شرکت خواهند کرد.

باحچلی همچنین اعلام کرد حزب حرکت ملی در صورت درخواست حزب عدالت و توسعه، حزب حامی اردوغان، تشکیل ائتلاف با این حزب برای انتخابات پارلمانی را در نظر خواهد گرفت.

حزب حرکت ملی در انتخابات پارلمانی 1999 ترکیه، 18 درصد کرسی های پارلمان را به دست آورد اما در انتخابات های بعدی این میزان به تدریج کاهش یافت؛ تا آنجا که این حزب در انتخابات پارلمانی 2002 تنها 9.5 درصد کرسی های پارلمان را به خود اختصاص داد. با این حال، در انتخابات پارلمانی نوامبر 2015، 11.9 درصد کرسی های پارلمان به حزب حرکت ملی اختصاص یافت.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

امید نا امید

پس از ورود همه جانبه لیست امید به شورای شهر تهران . امیدی در دل مردم تهران برای جبران مشکلات مدیریت  12 ساله اصولگرایان پرهزینه و کم فایده در شهر تهران مطرح شد

چرا فعالان اقتصادی از فضای کسب و کار ناراضی هستند؟

داشتن درک درستی از فضای کسب و کار می¬تواند زمینه راه اندازی و دستیابی به موفقیت را در هر کسب و کاری هموار کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: رونمای از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو

کمپانی بزرگ جنرال موتورز در حالی از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو رونمایی کرد که تنها چند روز دیگر نمایشگاه بزرگ اتومبیل امریکا افتتاح می شود. جنرال موتورز در تلاش است تا در بازار عرضه پیکاپ های با کیفیت ؛ با افزایش امکانات و کاهش وزن خودرو گامی موثر در تامین رضایت مشتریانش بردارد.

ویدئو:نقاشی کردن دریچه های فاضلاب در ژاپن

شرکت کارفرمای فاضلاب ژاپن در اقدامی جالب و به منظور تغییر تصویر ذهنی مردم از دریچه های زمینی فاضلاب اقدام به نقاشی طرح های مختلفی روی این دریچه ها نموده است و البته از طرح محبوب Hello Kitty هم غافل نمانده است!

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان