حزب مخالف دولت ترکیه درصدد حمایت از اردوغان در انتخابات ۲۰۱۹ برآمد!

شناسه خبر: 122286 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۸ دي ۱۳۹۶, ۰۸ : ۱۹ : ۰۰
حزب مخالف دولت ترکیه درصدد حمایت از اردوغان در انتخابات ۲۰۱۹ برآمد!
یکی از احزاب مخالف دولت ترکیه حمایت خود را از نامزدی «رجب طیب اردوغان» در انتخابات ۲۰۱۹ اعلام کرد.
۵۵آنلاین :

اپوزیسیون ملی گرای ترکیه روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در انتخابات 2019 ازرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری فعلی این کشور، حمایت می کند.

«حزب حرکت ملی» ترکیه، که کمترین تعداد کرسی های پارلمان را در اختیار دارد، اعلام کرد برای اعطای اختیارات اجرایی به رجب طیب اردوغان از وی در انتخابات ریاست جمهوری 2019 این کشور حمایت خواهد کرد.

«دولت باحچلی»، رهبر این حزب در یک کنفرانس خبری ضمن اعلام حمایت از اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری آتی اظهار کرد: «حزب حرکت ملی هیچ نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی نخواهد کرد.»

شهروندان ترکیه در سال 2019 همزمان در دو انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی شرکت خواهند کرد.

باحچلی همچنین اعلام کرد حزب حرکت ملی در صورت درخواست حزب عدالت و توسعه، حزب حامی اردوغان، تشکیل ائتلاف با این حزب برای انتخابات پارلمانی را در نظر خواهد گرفت.

حزب حرکت ملی در انتخابات پارلمانی 1999 ترکیه، 18 درصد کرسی های پارلمان را به دست آورد اما در انتخابات های بعدی این میزان به تدریج کاهش یافت؛ تا آنجا که این حزب در انتخابات پارلمانی 2002 تنها 9.5 درصد کرسی های پارلمان را به خود اختصاص داد. با این حال، در انتخابات پارلمانی نوامبر 2015، 11.9 درصد کرسی های پارلمان به حزب حرکت ملی اختصاص یافت.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

از يوز تا سروش

يادتان هست چقدر براى موتور جستجوى ملى هزينه شد و الان هيچكس حتى يادش نيست

من، سعدی آخرالزمانم

ابن بطوطه طنجه ای(مراکش) که هم عصر سعدی بوده است وقتی در چین، مهمان امیری می شود، از دهان خنیاگران چینی بزم او این شعر سعدی را می شنود: تا دل به مهرت دادم در بحر فکر افتادم چون در نماز استادم گویی به محراب اندری!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: فضای سبز بدون استفاده

این ویدیو،فضای سبز منطقه ی ۱۴ تهران رو نشون میده،بلوار پاسدار گمنام تقاطع خیابان برادران شهید واضحی فر من سه ساله ساکن این خونه هستم،و تو این سه سال حتی برای نیم ساعت هم ندیدم که در این مجموعه برای استفاده باز باشه همونطور که در فیلم میبینید،که همه وسایل مجموعه در اثر عدم رسیدگی دچار نقص شدن .نمیدونم اگه قرار به استفاده نبوده چرا باید ساخته بشه پولی که میتونسته تو جای درست استفاده شه،اینجا خرج شده

ویدیو: ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد

ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد دادستانی: بازداشت معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل «جریحه دار کردن عفت عمومی و عدم رعایت قوانین» / نماینده مشهد: می خواهند مشهد را تبدیل به شهری توریستی کنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان