حزب حاکم کره شمالی خواستار احیای اقتصاد شد

شناسه خبر: 147380 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷, ۱۴ : ۱۸ : ۰۰
حزب حاکم کره شمالی خواستار احیای اقتصاد شد
حزب حاکم بر کره شمالی در هفتاد و سومین سالروز بنیانگذاری این کشور خواهان یکپارچگی و بازسازی اقتصادی، تحت رهبری 'کیم جونگ اون' شد.
۵۵آنلاین :

رودونگ سینمون' روزنامه حزب کارگران کره شمالی در صفحه نخست سرمقاله امروز چهارشنبه خواستار تلاش هایی شد که باعث شوند «هر یک از اعضای این حزب به طور قاطع باور داشته باشند که به غیر از 'کیم جونگ اون' هیچ رهبر دیگری قابل احترامِ زیاد نیست».
در این روزنامه همچنین از مردم کره شمالی خواسته شده است برای رسیدن به اهداف تعیین شده در طرح پنج ساله ساختار اقتصادی که در کنگره 2016 حزب تصویب شد، نهایت تلاش خود را انجام دهند.
رودونگ سینمون و سایر رسانه های دولتی کره شمالی در گزارش هایشان درباره سالروز بنیانگذاری این حزب، به مسائل هسته ای و یا دومین نشست سران برنامه ریزی شده با آمریکا اشاره ای نکرده اند.
سال گذشته در همین روز، 'رودونگ سینمون' مهارت هسته ای و نظامی این کشور را ستود و حالت خصمانه قابل توجهی در مقابل آمریکا داشت.
سال جاری، رسانه ها به دنبال اعلامیه غیرهسته ای سازی 'کیم'، لحن نوشته هایشان را نرمتر کرده اند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کابینه در دستان نوبخت و دستان بسته جهانگیری

جهانگیری هم اعلام کرده است که دستانش بسته است دست چه کسی باز است مشخص نیست

وقتی آفت ها بلای جان درختان می‌شوند

این روزها محیط زیست در ابعاد مختلف دستخوش تغییرات و ناهنجاری‌های فراوان است. از سوی دیگر انسان هم هیچ تلاشی برای نجات این موهبت الهی ندارد. با بررسی وضعیت جنگل‌های کشور باید گفت که در سال‌های اخیر بسیاری از جنگل‌ها در خطر آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند. در دی ۹۶، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه به‌طور میانگین حدود ۱۵ هزار هکتار از جنگل‌های ایران دچار آتش‌سوزی می‌شود که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به منابع طبیعی وارد می‌کند. قاسم سبزعلی اظهار کرد: سال‌جاری یک هزار میلیارد ریال برای تجهیز یگان‌های حفاظت منابع طبیعی کشور اختصاص داده شد که جذب آن می‌تواند سبب هم‌افزایی هر چه بیشتر در عرصه منابع طبیعی شود. او بیان کرد: میزان وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است. حال این بار آفت بلای جان جنگل‌های کشور شده است. در بهمن ۹۶، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: سالانه ۳۵ میلیون هکتار جنگل در اثر خسارت آفات و بیماری ها از بین می رود که ناشی از تغییر اقلیم و افزایش روند تجارت جهانی تولید چوب است. محمود هوشیار فرد اظهار کرد: گرم شدن و خشکی اقلیم می تواند بر بسیاری از عرصه ها که با آن مواجه هستیم، تاثیر بگذارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: چرا این بیابان بزرگ در اوکراین مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است؟

ویدیو: موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم

موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم. هفت سال از مرگ غلام رسول دینارزهی از قله های موسیقی بلوچستان گذشت. درباره او بیش تر بدانیم. ببینید!

خبرها

بیشتر