حزب الله لبنان: اعدام، سبب حرکت بحرین به سوی سرنوشت مبهم خواهد شد

شناسه خبر: 94259 سرویس: جهان يكشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۵, ۲۲ : ۱۷ : ۰۰
حزب الله لبنان:  اعدام، سبب حرکت بحرین به سوی سرنوشت مبهم خواهد شد
حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن اعدام سه جوان بحرینی از سوی آل خلیفه، این رژیم و حامیان غربی و عربی اش را مسئول دانست و از حرکت بحرین به سوی سرنوشت نامعلوم خبر داد.
۵۵آنلاین :

حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن جنایت رژیم بحرین در  اعدام سه جوان بحرینی اعلام کرد: اعدام این سه جوان که به گواه بسیاری از سازمان های بین المللی قتل غیرقانونی است محکوم است. رژیم بحرین، رژیم های عربی و کشورهای غربی که حامی رژیم بحرین هستند مسئول این جنایت هستند.

در این بیانیه آمده است: این بخشی از جنایت بزرگی است که رژیم ضد ملت بحرین مرتکب می شود. رژیم بحرین حقوق قانونی و مدنی ملت بحرین را سلب کرده است و به سرکوب و ترور و قتل هدفمند در زندان ها با شکنجه و سپس اعدام می پردازد.

حزب الله بیان کرد: سکوت اعراب و جهانیان در قبال این جنایات و همسویی رسانه ها در پوشش ندادن جنایاتی که رژیم بحرین ضد مردم مرتکب می شود باید از سوی همه فعالان در جامعه ما و در امت اسلامی مورد نکوهش و محکومیت قرار گیرد. همبستگی گسترده ای با این خون هایی بی گناه بر زمین ریخته شده اند و با ملت مظلوم  بحرین باید از سوی آزادگان صورت گیرد تا پیام سرکوب ملت بحرین رسانده شود و اقداماتی که ضد ملت بحرین رخ می دهد، رسوا شود.

در بیانیه مقاومت اسلامی لبنان آمده است: کاملا عیان است که عملیات اعدام هر فرصتی برای ایجاد راهکار سیاسی بحران بحرین را از بین خواهد برد و کشور را به سوی سرنوشت نامشخصی سوق خواهد داد و ثبات بحرین و منطقه را به خطر خواهد انداخت.

در پایان این بیانیه تاکید شده است: حزب الله به خانواده این سه شهید و به ملت بحرین تسلیت می گوید و یقین دارد که این ملت به مبارزه تا تحقق همه خواسته های مشروع و بر حق خود ادامه خواهد داد.


منبع : المنار
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بازگشت ونزوئلا به استعمار نفتی

«ده‌ها سال بعد از امروز، بیست‌ها سال بعد از امروز، خواهید دید نفت ما را به ویرانی می‌کشاند... نفت پسماند شیطان است.» این جمله مشهور پابلو پرز آلفونزو، وزیر نفت ونزوئلا در زمان ملی شدن صنعت نفت این کشور و یکی از بنیان‌گذاران اوپک است؛ او این پیش‌بینی را برای ونزوئلا در سال ۱۹۷۶ کرد. بیش از ۴۰ سال از آن زمان می‌گذرد و حال وابستگی شدید اقتصاد ونزوئلا به نفت، این کشور را در سال‌های اخیر به فروپاشی اقتصادی و سیاسی بسیار نزدیک کرده است. هر ماه با افت تولید نفت، دولت سوسیالیست-پوپولیست نیکلاس مادورو یک گام دیگر به سمت سقوط بر‌می‌دارد. آخرین برآوردها نشان می‌دهد تولید نفت ونزوئلا ممکن است تا پایان سال جاری میلادی به کمتر از یک میلیون بشکه در روز برسد که به معنای افت بیش از ۴۲ درصدی نسبت به ابتدای سال جاری است.

پیش‌بینی فارن پالیسی از آینده تنش ایران و آمریکا

دنیس راس، دیپلمات سابق و عضو شورای روابط خارجی آمریکا با نگارش مقاله‌ای در «فارن‌پالیسی» پیش‌بینی کرده ایران و آمریکا به‌رغم جنگ لفظی اخیر در نهایت با میانجیگری ولادیمیر پوتین به پای میز مذاکره رفته و توافق خواهند کرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر