نتیجه‌ای یافت نشد.

حاتمی کیا و کار آفرینی

شناسه خبر: 125548 سرویس: اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶, ۵۳ : ۱۲ : ۰۰
حاتمی کیا و کار آفرینی
نظام جمهوری اسلامی سربازان زیادی داشته و دارد که به خاظر اعتقادات خود همه چیز شان  را فدای کشور و نظام کرده اند و هیچ توقعی نداشته و ندارند . اما  کسانی که خود را سردار نظام دانسته اند و فریاد زدند معمولا نظام را تضعیف کرده اند
۵۵آنلاین :

شب گذشته ابراهیم حاتمی کیا  در زمانی که جایزه سیمرغ خود را میگرفت صحبت هایی را مطرح کرد . واکنش های مختلفی به سخنان او مطرح شد . اما نکته ای که در بین سخنان او مغفول ماند، آن مطلب سخنان او در باب کار آفرینی بود .
کار آفرین کسی است که برای افراد اشتغال پایدار و فعال ایجاد کند  و محصول تولیدی او  بتواند در بازار رقابتی جهانی مشتری کسب کند . 
آقای حاتمی کیا در حالی عنوان کرد که کار آفرین است که قبل تر از آن اعلام کرده بود فیلمسازی وابسته است و فیلمساز نظام است . یعنی هزینه تولید فیلم های او را نظام می دهد . شغل هایی که تولیدات این چنینی ایجاد می کند پایدار نیست و محصولی هم که ایشان تولید می کند نیز درآمد واقعی ندارد . این محصولات با رانت جذب مخاطب می کند به همین علت ایشان کار آفرینی انجام نمی دهد . 
البته اغلب کار آفرین های غیر فرهنگی هم کار آفرین واقعی نیستند و محصولاتشان با رانت تولید و جذب مشتری می کند
اما دو نکته در این بحث مهم است 
اول آنکه موسساتی مانند اوج که در حوزه فرهنگ سرمایه گذاری میکنند و بودجه های بی حساب و کتاب دارند بازار فرهنگ را هم مانند بقیه بازار ها متشنج می کنند و منافع عامه را از بین میبرند . مانند وارد شدن نیروهای نظامی در بانکداری و موسسسات مالی اعتباری . 
موسسات بی حساب و کتاب که بر اساس سلیقه مدیران هزینه می کنند اقتصاد و فرهنگ این کشور را نابود کرده اند محصولات فرهنگی و غیر فرهنگی باید خودش مخاطب و مشتری داشته باشد . این کار فرهنگ سازی نیست اعمال سلیقه است .
 تلاش برای اینکه نظرات شبیه به خود را تقویت کنیم امری شکست خورده است و تجربه نشان داده است که جواب نمی دهد . مردم خود انتخاب کنده محصولات مورد نیاز خود هستند و محصولاتی را تهیه میکنند که برای آنها مفید باشد . به زور  نمی توان فرهنگ را ایجاد کرد . 
نکته دوم آنکه  جناب حاتمی کیا فرموده اند فیلمساز نظام هستند . نظام جمهوری اسلامی سربازان زیادی داشته و دارد که به خاطر اعتقادات خود همه چیز شان  را فدای کشور و نظام کرده اند و هیچ توقعی نداشته و ندارند . اما  کسانی که خود را سردار نظام دانسته اند و فریاد زدند معمولا نظام را تضعیف کرده اند . نظام فیلمسازی می خواهد که نظام را فدای خود نکند . نه بر عکس 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۲:۵۲
عالي بود
44 45 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۲:۵۲
حرف حق زدی دمت گرم
47 37 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۳:۳۲
الكي خودشو خراب كرد حاتمى كيا
43 33 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۶:۰۵
درود به این نظر عالی خیلی منطقی جواب دادید دمتون گرم
35 35 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر