جولیان آسانژ، بنیان‌گذار ویکی‌لیکس از دولت اکوادور شکایت می‌کند

شناسه خبر: 148175 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷, ۲۷ : ۲۱ : ۰۰
جولیان آسانژ، بنیان‌گذار ویکی‌لیکس از دولت اکوادور شکایت می‌کند
جولیان آسانژ که از شش سال پیش در سفارت اکوادور در لندن به سر می‌برد اعلام کرده است که قصد دارد از دولت اکوادور به دلیل "نقض آزادی و حقوق بنیادی او" شکایت کند.
۵۵آنلاین :
جولیان آسانژ که از شش سال پیش در سفارت اکوادور در لندن به سر می‌برد اعلام کرده است که قصد دارد از دولت اکوادور به دلیل "نقض آزادی و حقوق بنیادی او" شکایت کند.
 
 
آسانژ، در سال ۲۰۱۲ و پس از آن که در سوئد به اتهام آزارجنسی و تجاوز مورد تعقیب قرار گرفت به سفارتخانه اکوادور در لندن پناه برد و می‌گوید از بیم تلاش آمریکا برای استرداد او این کار را انجام داده است.
 
 
این هفته فهرستی از مقررات خانگی جدیدی برای آقای آسانژ در سفارت اکوادور در لندن تعیین شده است از جمله در یک یادداشت از او خواسته شده که از گربه خود بهتر مراقبت کند در غیراینصورت گربه را از او خواهند گرفت.
 
 
به گزارش خبرگزاری پرس آسوسیشن، بالتازار گارزون، وکیل ویکی‌لیکس در حال حاضر در اکوادور است که شکایت خود را هفته آینده در دادگاه مطرح کند.
 
 
این سازمان می‌گوید که حکومت اکوادور تهدید کرده که دست از حمایت از آسانژ بردارد.
 
 
به گفته وکیل آسانژ، دسترسی او به خارج از سفارت "بسیار محدود" شده است.
 
 
چند ماه پیش اکوادور اعلام کرده که دسترسی آسانژ به اینترنت را قطع کرده است

منبع : بی بی سی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ظریف: آیا ایران باید مثل مرده دراز بکشد و به همه خواسته‌ها تن بدهد؟

یکی باید بایستد و بگوید اینجا جنگل نیست و قانون جنگل نیز نیست که عده‌ای بخواهند در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کنند و اینگونه اقدامات را انجام دهند.

فرهنگ چکیده ای از یک جامعه

در جوامع امروزی هویت یک ملت و یک کشور را با فرهنگ های مثبت و منفی آن می شناسند.کشورها به دو دسته توسعه یافته و جهان سوم تقسیم می‌شوند، که معمولاً کشورهای توسعه یافته فرهنگی بالاتر، وکشورهای جهان سوم از سطح فرهنگی پایین‌تری برخوردارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر