جهان در چنبره پوپولیسم

شناسه خبر: 126578 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶, ۵۰ : ۰۱ : ۰۰
جهان در چنبره پوپولیسم
رهبران پوپولیستی که به ما وعده دموکراسی داده بودند، در تمام وجوه از تحقق آن امتناع می‌کنند. آنها جایگزینی وسوسه‌انگیزی ارائه می‌کنند و به شهروندان القا می‌کنند که هنوز سهم کیکشان سر جایش است و می‌توانند آن را بخورند
۵۵آنلاین :

الن درپرمترجم: فرحناز دهقی

ایران آنلاین /از ویکتور اوربان در مجارستان گرفته تا دونالد ترامپ در ایالات متحده امریکا، این روزها خطر پوپولیسم بالای سر جهان می‌چرخد. پوپولیست‌ها رای مردم را با پیشنهاد ایجاد دموکراسی بدون سیاست و بدون درگیری به دست می‌آورند. آنها با دادن وعده ایجاد دموکراسی برای مردم و از بین بردن منافع سیاسی کسانی که خارج از دایره‌شان هستند، روی کار می‌آیند.

امروزه پوپولیست‌ها از شکست‌های جاری دموکراسی تغذیه می‌کنند. اعتمادی که ما به دموکراسی داریم با آنچه تا کنون تحت این نام انجام شده، برابری ندارد. دموکراسی چندان خوشایند نیست. دموکراسی‌ها باعث ایجاد درگیری‌هایی می‌شوند که از آنها نزد شاهدان چهره‌هایی زشت و زننده به جای می‌گذارد. برای روشن شدن منظورم باید از زوجی مثال بزنم که عاشق هم هستند، اما یکسره با یکدیگر مشغول نزاح و بحث هستند.

سیاست‌گذاری دموکراتیک اغلب برای برای طرفین نارضایتی به همراه دارد. مشکلات سیاسی با فقدان راه حل مناسب گسترده‌تر شده‌اند. و تصمیمات دموکراتیک غالبا در بن‌بست گیر می‌افتند. درگیری‌های در میان دموکراسی‌ها می‌تواند انقدر شدید شود که شاید دیگر نتوان متوقفش کرد. تکثر منافع که از دموکراسی تقویت شده‌اند، باعث فلج شدن دولت‌ها شده است. در این شرایط، دموکراسی منجر به راه‌حل‌های نامناسب و بن‌بست‌های هشداردهنده می‌شود.

 رهبران پوپولیستی که به ما وعده دموکراسی داده بودند، در تمام وجوه از تحقق آن امتناع می‌کنند. آنها یک جایگزین وسوسه‌انگیزی ارائه می‌کنند و به شهروندان القا می‌کنند که هنوز سهم کیکشان سر جایش است و می‌توانند آن را بخورند.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

نامه ای در مورد فساد در سایپا

جمعي از كارگران سايپا در نامه‌اي بدون امضا و نام به رييس جمهور از وضعيت خودروسازي سايپا گلايه كرده‌اند

ترک عادت از نظر علمی چقدر زمان می برد

کنار گذاشتن عادت‌ها از سخت‌ترین کارها است. برای این کار تنها داشتن اراده کافی نیست. زمان نیز تعیین‌کننده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد

توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد | اردوغان اعلام کرده است: در صورت پیروزی اش در انتخابات 24 ماه ژوئن قوانین حقوق حیوانات در ترکیه تغییر می یابد

ویدیو: اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی در سفارت ایران در مسکو

اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی با یک پیانوی قدیمی در سفارت ایران در مسکو/ اینستاگرام مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان