جشن رنگها در هندوستان

شناسه خبر: 127428 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶, ۲۰ : ۱۵ : ۰۰
امسال روز دوم مارس هنگام جشن رنگها در هندوستان است هرسال این روز با توجه به تقویم قمری تغییر پیدا می‌کند.
۵۵آنلاین :

 

حمیدرضا سروری

امسال روز دوم مارس هنگام جشن رنگها در هندوستان است هرسال این روز با توجه به تقویم قمری تغییر پیدا می‌کند. به هنگام جشن رنگها خیابانها پر است از رنگهای صورتی،زرد،سبز،آبی و...هولی(Holi) جشن رنگهاست،جشن پایان زمستان و آغاز بهار است. در برخی از مناطق هند نیز جشن شکرگزاری برداشت محصولات کشاورزیست. براساس باورهای هندوها در این روز خوبی بر بدی و یزدان بر اهریمن پیروز می‌شود. افراد خانواده و دوستان گردهم می‌آیند،به رقص و پایکوبی می‌پردازند،روی صورت و سر هم رنگ می‌پاشند و برای یکدیگر بهترینها را آرزو می‌کنند. جنس رنگها به گونه‌ای است که پاک می‌شود و نگرانی خاصی را بابت برجای ماندن رنگ روی جامگانهای افراد باقی نمی‌گذارد. هندیها  پودرهای رنگ را توی سطل یا درون تفنگهای پلاستیکی می‌ریزند و روی سر و صورت هم می‌پاشند. از چند روز پیش از جشن مردم آمادۀ مراسم هولی می‌شوند و برخی از مغازه‌ها پودرهای رنگی را می‌فروشند. طی سالهای اخیر حضور گردشگران و مردمان دیگر کشورها هم در هولی به فراوانی دیده می‌شود و در واقع چرا که نه؟به هربهانه‌ای باید شاد بود و شادی را با دیگران قسمت کرد.


منبع : 55 آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

نابرابری اجتماعی و مخاطرات آن

نابرابری اجتماعی به شرایطی اطلاق می شود که افراد یک جامعه از موقعیت های برابر در دستیابی به فرصت های اقتصادی، اجتماعی و رفاهی برخوردار نیستند؛ گروه خاصی راه کوتاهی برای رسیدن به پیشرفت و موفقیت پیش رو دارند اما برخی برای رسیدن به همان اهداف باید راه طولانی تر و تلاش مضاعفی صرف کنند.

رانت عظیم مدیران پتروشیمی با دلار 4200 ؟

این مطلب توسط یک فعال اقتصادی منتشر شده است 55 آنلاین منتظر پاسخ واضح دولت است تا شفاف سازی در این مورد صورت گیرد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد

توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد | اردوغان اعلام کرده است: در صورت پیروزی اش در انتخابات 24 ماه ژوئن قوانین حقوق حیوانات در ترکیه تغییر می یابد

ویدیو: اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی در سفارت ایران در مسکو

اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی با یک پیانوی قدیمی در سفارت ایران در مسکو/ اینستاگرام مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان