جشن رنگها در هندوستان

شناسه خبر: 127428 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶, ۲۰ : ۱۵ : ۰۰
امسال روز دوم مارس هنگام جشن رنگها در هندوستان است هرسال این روز با توجه به تقویم قمری تغییر پیدا می‌کند.
۵۵آنلاین :

 

حمیدرضا سروری

امسال روز دوم مارس هنگام جشن رنگها در هندوستان است هرسال این روز با توجه به تقویم قمری تغییر پیدا می‌کند. به هنگام جشن رنگها خیابانها پر است از رنگهای صورتی،زرد،سبز،آبی و...هولی(Holi) جشن رنگهاست،جشن پایان زمستان و آغاز بهار است. در برخی از مناطق هند نیز جشن شکرگزاری برداشت محصولات کشاورزیست. براساس باورهای هندوها در این روز خوبی بر بدی و یزدان بر اهریمن پیروز می‌شود. افراد خانواده و دوستان گردهم می‌آیند،به رقص و پایکوبی می‌پردازند،روی صورت و سر هم رنگ می‌پاشند و برای یکدیگر بهترینها را آرزو می‌کنند. جنس رنگها به گونه‌ای است که پاک می‌شود و نگرانی خاصی را بابت برجای ماندن رنگ روی جامگانهای افراد باقی نمی‌گذارد. هندیها  پودرهای رنگ را توی سطل یا درون تفنگهای پلاستیکی می‌ریزند و روی سر و صورت هم می‌پاشند. از چند روز پیش از جشن مردم آمادۀ مراسم هولی می‌شوند و برخی از مغازه‌ها پودرهای رنگی را می‌فروشند. طی سالهای اخیر حضور گردشگران و مردمان دیگر کشورها هم در هولی به فراوانی دیده می‌شود و در واقع چرا که نه؟به هربهانه‌ای باید شاد بود و شادی را با دیگران قسمت کرد.


منبع : 55 آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امکان پذیری و مطلوبیت هدایت نقدینگی: یک تحلیل انتقادی

چند هفته پیش در مطلب مشترکی با آقای دکتر شهرام معینی (دانشگاه اصفهان) اشاره کردیم که سیاستمداران ایرانی هر وقت می‌خواهند یک راه حل ظاهراً معقول و آسان ولی در واقع سهل و ممتنع برای مشکلات اقتصادی پیشنهاد کنند سراغ «هدایت نقدینگی سرگردان» به سمت «تولید» می‌روند. هر زمانی که تورم مساله اقتصادی کشور باشد، می‌خواهند از این هدایت برای «جذب و دفن» نقدینگی استفاده کنند (گویی نقدینگی در جایی خارج از بانک قابل هدم و دفن است) و هر زمان که مساله رکود مطرح است، می‌خواهند با آن رونق و اشتغال ایجاد کنند.

سراب «وام بدون سود»!

یکی از بانک‌ها در ترفندی تازه ادعا می‌کند تسهیلات با بهره صفر‌درصد می‌دهد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر