جریان صدر: نخست وزیر عراق یکسال برای اصلاحات و مبارزه با فساد فرصت دارد

شناسه خبر: 180197 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸, ۵۷ : ۱۶ : ۰۰
جریان صدر: نخست وزیر عراق یکسال برای اصلاحات و مبارزه با فساد فرصت دارد
جریان صدر به ریاست مقتدی صدر اعلام کرد که "عادل عبدالمهدی" نخست وزیر عراق و کابینه آن یکسال برای اصلاحات اساسی و مبارزه با فساد فرصت دارد و عملکرد وی سالانه مورد ارزیابی خواهد گرفت.
۵۵آنلاین :

"سلام الشمری" از فراکسیون پارلمانی سائرون وابسته به جریان صدر عراق به ریاست مقتدی صدر گفت: مردم عراق خواستار اصلاحات ملموس سریع پیش از ورود به مسیری است که دولت و رئیس آن را به سختی بیاندازد.

این نماینده پارلمان عراق تاکید کرد: فراکسیون سائرون تنها یک سال به عادل المهدی نخست وزیر این کشور فرصت می دهد و پس از آن عملکرد دولت را در این زمان ارزیابی خواهد کرد.

به گفته وی هم اکنون در ارزیابی عملکرد یکساله وی، عملکرد او بخصوص در پرونده خدمات و مبارز با فساد ضعیف بوده است.

وی در بیانیه ای مطبوعاتی افزود که گوش مردم عراق پر از وعده های محقق نشده بخصوص در بخش خدمات است در حالی که باید به همه وزارتخانه ها و موسسات اعلام آماده باش داده شود.

الشمری اضافه کرد که نخست وزیر و کابینه باید تعامل واقعی با خواسته های مردم داشته و به شکل واقعی آن را عملی کرده و راه حل های موقت را مطرح نکنند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

روايت يک دانشجوي موفق پاکستاني از زندگي در ايران

اول قرار بود با هم اسکايپي صحبت کنيم. اما بعد از مدتي به خاطر سفر او و همسر ايراني‌اش به ترکيه، سر راهشان به تهران آمدند. در ساعاتي که در تهران بودند قرار ملاقات تنظيم شد. در کافه‌اي نزديک ميدان انقلاب يکديگر را ديديم.

مهر تأييد کلانتري بر طرح انتقال آب خزر به سمنان

رئيس سازمان محيط ‌‍‌زيست با ارسال نامه‌اي خطاب به وزير نيرو موافقت خود را با اجراي طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزي اعلام کرد. اين در حالي است که به گفته کارشناسان و متخصصان ارزيابي زيست‌محيطي، اين طرح از همه لحاظ اعم از محيط‌زيستي، اقتصادي، کشاورزي و... مردود است و دليلي براي اجراي آن وجود ندارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : آمار ضد و نقیض از تلفات طوفان ژاپن

ویدئو : شاه کبرای ۴ متری اسیر دست امدادگران تایلندی شد

خبرهای دیگر