نتیجه‌ای یافت نشد.

جذب پر درآمد بيکاران ناپل توسط مافياي ايتاليا!

شناسه خبر: 119372 سرویس: اقتصادی دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶, ۳۴ : ۱۷ : ۰۰
جذب پر درآمد بيکاران ناپل توسط مافياي ايتاليا!
جوانان بيکار در ناپل ايتاليا به جاي رفتن به اداره کار، به استخدام در مافياي اين منطقه علاقه بيشتري دارند. دلايل بسيارند: کمبود آموزش، پدران بيکار يا زنداني، مادراني که به روسپي گري روي آورده اند.
۵۵آنلاین :

 

 

نام مافیای ایتالیا در ناپل "کامورا" است. کاردینال سِپه، مقام روحانی این منطقه می گوید: «کامورا یک غده سرطانی است." مدتی مقامات ایتالیا فکر می کردند با دستگیری سران مافیا در ایتالیا می توانند به کار این سازمان تبهکار پایان دهند، اما تجربه نشان داد که چنین طرحی ناموفق است و این "غده سرطانی" به رغم دستگیری سران آن همچنان قدرت بیشتری می گیرد و بزرگ تر و بزرگ تر می شود.
ناپل سومین شهر بزرگ ایتالیاست. این شهر مرکز ناحیه کامپانیا و استان ناپل و در واقع مرکز اقتصادی و فرهنگی جنوب ایتالیاست.
به گزارش "اشپیگل آنلاین" مافیای ایتالیا نه تنها محو نشده، که گسترش بیشتری یافته و جوانان و حتی کودکان را به خود جلب می کند. کاردینال سِپه بر این نظر است که گرچه در سال های اخیر بسیاری از سران گروه های مافیایی دستگیر شده اند، اما رهبری مافیا اکنون جوان تر شده و با شدت بیشتری به فعالیت های غیرقانونی خود ادامه می دهد.

"گانگسترهای خردسال"
کاردینال سپه بر این نظر است که برای بسیاری از کودکان فقیر ناپل که خانه را ترک کرده اند، به مدرسه نمی روند، رابطه ای با کلیسا ندارند و باید روی پای خود بایستند، هیچ راهی بهتر از فعالیت در مافیا و روی آوردن به خشونت وجود ندارد.
بسیاری در ایتالیا نام گروه های جوان و خردسال مافیایی را "گانگسترهای خردسال" یا "سگ های هار" گذاشته اند. این جوانان و کودکان تا دندان مسلح اند و هیچ ابایی ندارند که تاتوهای مافیایی و خشونت بار انجام شده روی پوست خود را در رسانه های اجتماعی به نمایش بگذارند. 
این جوانان و کودکان عضو مافیا بسیار وحشی تر و خشن تر از اعضای نسل پیشین مافیا هستند. آنها برای هر اقدام خشونت باری آماده اند و با شروع یک اقدام خشونت آمیز به سختی می توان آنها را از ادامه این اقدامات باز داشت. 
شمار کودکان و جوانان نابالغ در گروه های مافیایی ناپل همواره افزایش می یابد. یکی از دلایل این امر افزیش بازار مواد مخدر از دهه 1980 تا کنون در ایتالیاست. مافیای ایتالیا با علاقه از کودکان برای جابه جایی مواد مخدر استفاده می کند.
کودکان چندان جلب توجه نمی کنند و در صورت دستگیر شدن، نمی توان آنها را به خاطر نابالغ بودن شان مجازات کرد. اگر در سال 1984 در ارتباط با مواد مخدر تنها 578 مورد جوان نابالغ در ایتالیا دستگیر شدند، این رقم در سال 1990 به حدود 2000 نفر و در سال گذشته میلادی (2016) به پنج هزار نفر رسیده است.
البته باید توجه داشت که این ارقام افرادی را ثبت کرده اند که دستگیر شده اند و شمار کل کودکانی که در کار مواد مخدر فعالیت می کنند بسیار بیشتر از این تعداد است.
دیگر در شهر ناپل ایتالیا فعالیت کودکی هشت ساله که کوکائین بسته بندی می کند یا نوجوانی 13 ساله که نیمه شب به کار فروش مواد می پردازد، تعجب کسی را برنمی انگیزد. این اقدامات برای افراد خانواده های وابسته به مافیا در ناپل کاملا طبیعی است.
بسیاری از پدران این خانواده ها یا بیکارند یا در زندان به سر می برند. بسیاری از مادران کودکانی که عضو مافیا هستند، روسپی گری کرده و از این راه گذران زندگی می کنند. پس بی سبب نیست که کودکان در سنین پایین فعالیت های خود را در مافیا آغاز کنند.
اما بسیاری از جوانان فقیری که دوران دبیرستان را هم به پایان رسانده اند و امکان یافتن کاری را هم دارند، سرانجام به مافیا روی می آورند، زیرا مافیا افراد را با حقوقی مکفی استخدام می کند؛ حقوقی که اداره کار ناپل در صورت یافتن کار برای متقاضیان نمی تواند پرداخت کند.

استخدام فروشندگان کوکائین با حقوقی تا دوهزار یورو در هفته
این شرایط وخیم را می توان در بیشتر مناطق مختلف جنوب ایتالیا مشاهده کرد: در سیسیل، کالابریا یا پولیا شرایطی این گونه حاکم است. در منطقه سانیتای 70 هزار نفره، اهالی در خانه هایی زندگی می کنند که اغلب آنها یک اتاقه و تاریک است. 

شهر ناپل ایتالیا وضعیتی نابسامان دارد
این منطقه تنها یک دبستان دارد با کلاس هایی که بیش از حد قانونی شاگرد در خود جای داده اند. این منطقه نه مهد کودک دارد، نه مراکز تربیتی یا سینما و زمین ورزش. در این منطقه بیشتر افراد بالغ و بیش از سه- چهارم جوانان بیکارند. 
در چنین شرایطی است که تبلیغات مافیا برای استخدام کودکان و جوانان موثر می افتد. استخدام مافیا بخش های مختلفی دارد: در صورت فروش کوکائین و هروئین در خیابان ها می توان طی یک هفته تا دوهزار یورو درآمد داشت. و اگر کسی حاضر به شلیک باشد و بتواند دیگران را به قتل برساند حقوق اش افزایش می یابد.
بسیاری از این کودکان و جوانان پس از چندی به زندان می افتند و بسیاری دیگر راهشان به گورستان ختم می شود.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آقای جهانگیری به این سوالات جواب دهید

اينكه بيش از بيست ميليارد دلار ارز ٤٢٠٠ توماني را سال گذشته به افرادي داديد و آنها يا جنس وارد نكردند يا اينكه اجناس را با ارز آزاد به مردم فروختند مشكل مديريتي است يا سياسي ؟

بچه بازی را تمام کنید .

مدیران ارشد صدا و سیما بهتر است همین امشب این بچه بازی تمام کنند و علی فروغی را به کلاس اصلاح رفتار کیش شخصیت بفرستند و فروسی پور را هم توبیخ کنند اما نود را با عادل فردوسی پور ادامه دهند .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر