نتیجه‌ای یافت نشد.

جدیدترین ربات تحویل پیتزا از راه رسید

شناسه خبر: 177675 سرویس: جهان ، فناوری ، گوناگون چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸, ۴۸ : ۲۲ : ۰۰
جدیدترین ربات تحویل پیتزا از راه رسید
شرکت «نورو» نوعی ربات جذاب و خودران طراحی کرده که می تواند نسل جدیدی از تحویل و سفارش پیتزا را رقم بزند. این ربات جذاب به شکل آزمایشی در منطقه هوستون ایالات متحده فعالیت می کند.
۵۵آنلاین :

شرکت «نورو» نوعی ربات جذاب و خودران طراحی کرده که می تواند نسل جدیدی از تحویل و سفارش پیتزا را رقم بزند. این ربات جذاب به شکل آزمایشی در منطقه هوستون ایالات متحده فعالیت می کند.

 نورو شرکتی است که در حوزه سفارش پیتزا فعالیت می کند و اخیرا تصمیم گرفته از ربات ها برای این کار استفاده کند. ربات های این شرکت نقشی مهم در تحویل پیتزا ایفا خواهند کرد.

ربات های اصلی تحویل پیتزا در این شرکت با نام های R1 و R2 شناخته می شوند. ربات R1 دارای سیستمی هوشمند و محفظه نگهداری و تحویل کالا استو قرار است به حز هوستون در آریزونا نیز مورد استفاده قرار گیرد.

جدیدترین ربات تحویل پیتزا از راه رسید

مشتریانی که پیتزا سفارش می دهند ربات هایی را در سطح شهر خواهند دید که قصد دارند پیتزاها را تحویل مشتریان دهند. نکته جالب تر این که مشتریان برای دریافت پیتزا  از یک کد خاص برای باز کردن قفل محفظه روبات استفاده می کنند تا سفارشات خود را گرم تر تحویل بگیرند. اما شاید برایتان سوال باشد این روبات ها چگونه مجوز تردد گرفته اند. ماه گذشته، واشنگتن اجازه داد تا آزمایشات سیستم های تحویل رباتیک در برخی از مناطق ایالات متحده اجرایی شود.

جدیدترین ربات تحویل پیتزا از راه رسید

پیش از این نیز شرکت هایی مثل امازون برنامه های تحویل هوشمند را مورد اجرا قرار دادند.افزون بر این سیستم تحویل خوراکی پیش از این نیز در دانشگاه های ویرجینیا مورد استفاده قرار گرفته بود. اما با این وجود همه گروه ها موافق فعالیت ربات ها نیستند. برای مثال منتقدین سیستم های تحویل مستقل شکایت دارند که ربات ها باعث ایجاد حوادث و کاهش فضا برای عابران پیاده در سراسر شهر می شوند. این در حالی است که تا کنون، هیچ حادثه ای بین رباتها و انسانها گزارش نشده است.

وسایل تحویل روباتیک از ترکیبی از سنسورها و دوربین ها، GPS و یادگیری ماشینی برای حرکت در میان جمعیت استفاده می کنند. آنها توانایی انطباق محیطی دارند و در نتیجه با موانع برخورد نمی کنند.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر