نتیجه‌ای یافت نشد.

جایگاه جهانی ایالات متحده در حوزه فناوری متزلزل تر از همیشه است

شناسه خبر: 166202 سرویس: فناوری ، گوناگون شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸, ۰۰ : ۰۱ : ۰۰
جایگاه جهانی ایالات متحده در حوزه فناوری متزلزل تر از همیشه است
بر اساس نظر سنجی موسسه گالوپ، ایالات متحده دیگر نمی تواند ادعای رهبری جهانی در حوزه فناوری را داشته باشد و اعتبار این کشور در حوزه هوش مصنوعی نیز رو به افول است.
۵۵آنلاین :

بر اساس  نظر سنجی موسسه گالوپ، ایالات متحده دیگر نمی تواند ادعای رهبری جهانی در حوزه فناوری را داشته باشد و اعتبار این کشور در حوزه هوش مصنوعی نیز رو به افول است.

 ایالات متحده دیگر محور اصلی بحث و گفتگو در مورد برخی از بزرگترین مسائل مرتبط با هوش مصنوعی در جهان نیست و دیگر کشورها در حال سبقت گرفتن از ایالات متحده هستند.

به نظر می رسد ایالات متحده به سرعت در حال از دست دادن جایگاه خود به عنوان یک معیار بین المللی در حوزه فناوری است. این موضوع از مسئله ایمنی خطوط هوایی و مسئله تغییرات اقلیمی تا حریم خصوصی کاربران گسترده است و اعتماد جهانی به ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به حداقل رسیده است.

اگرچه ایالات متحده هنوز هم در مسائلی مثل متقاعد کردن کشورهای مختلف برای عدم استفاده از تجهیزات هواوی یا زیرساخت های 5Gچینی قوی عمل می کند اما این موضوع در سطح بین المللی اعتباری ندارد و صرفا در حد متحدان آمریکا تاثیرگذار است.

به بیانی دقیق تر، بر طبق نظرسنجی های موسسه گالوپ، اعتماد جهانی به رهبری ایالات متحده در حوزه فناوری نزدیک به رکوردی کاهشی است. 31 درصد از مردمی که طی سال گذشته در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفتند، معتقدند قدرت  رهبری ایالات متحده کمتر از آلمان و چین است.

ديويد لاولر سردبیر بخش بین الملل اکسیوس مي گويد: "تا مدتی پیش هر اتفاقی که در سراسر جهان رخ می داد، اولین فکری که به ذهن مردم می رسد این بود که «چه خواهد شد و  واشنگتن چه فکر مي کند؟» اما اکنون مواضع ملت ها در حال تغییر است و بیشتر از خود می پرسند که چین چه فکر می کند


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر