نتیجه‌ای یافت نشد.

جایگاه جهانی ایالات متحده در حوزه فناوری متزلزل تر از همیشه است

شناسه خبر: 166202 سرویس: فناوری ، گوناگون شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸, ۰۰ : ۰۱ : ۰۰
جایگاه جهانی ایالات متحده در حوزه فناوری متزلزل تر از همیشه است
بر اساس نظر سنجی موسسه گالوپ، ایالات متحده دیگر نمی تواند ادعای رهبری جهانی در حوزه فناوری را داشته باشد و اعتبار این کشور در حوزه هوش مصنوعی نیز رو به افول است.
۵۵آنلاین :

بر اساس  نظر سنجی موسسه گالوپ، ایالات متحده دیگر نمی تواند ادعای رهبری جهانی در حوزه فناوری را داشته باشد و اعتبار این کشور در حوزه هوش مصنوعی نیز رو به افول است.

 ایالات متحده دیگر محور اصلی بحث و گفتگو در مورد برخی از بزرگترین مسائل مرتبط با هوش مصنوعی در جهان نیست و دیگر کشورها در حال سبقت گرفتن از ایالات متحده هستند.

به نظر می رسد ایالات متحده به سرعت در حال از دست دادن جایگاه خود به عنوان یک معیار بین المللی در حوزه فناوری است. این موضوع از مسئله ایمنی خطوط هوایی و مسئله تغییرات اقلیمی تا حریم خصوصی کاربران گسترده است و اعتماد جهانی به ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به حداقل رسیده است.

اگرچه ایالات متحده هنوز هم در مسائلی مثل متقاعد کردن کشورهای مختلف برای عدم استفاده از تجهیزات هواوی یا زیرساخت های 5Gچینی قوی عمل می کند اما این موضوع در سطح بین المللی اعتباری ندارد و صرفا در حد متحدان آمریکا تاثیرگذار است.

به بیانی دقیق تر، بر طبق نظرسنجی های موسسه گالوپ، اعتماد جهانی به رهبری ایالات متحده در حوزه فناوری نزدیک به رکوردی کاهشی است. 31 درصد از مردمی که طی سال گذشته در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفتند، معتقدند قدرت  رهبری ایالات متحده کمتر از آلمان و چین است.

ديويد لاولر سردبیر بخش بین الملل اکسیوس مي گويد: "تا مدتی پیش هر اتفاقی که در سراسر جهان رخ می داد، اولین فکری که به ذهن مردم می رسد این بود که «چه خواهد شد و  واشنگتن چه فکر مي کند؟» اما اکنون مواضع ملت ها در حال تغییر است و بیشتر از خود می پرسند که چین چه فکر می کند


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر