جان باختن ۲ کارگر در حادثه ریزش معدن در طبس

شناسه خبر: 194495 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸, ۵۶ : ۲۰ : ۰۰
جان باختن ۲ کارگر در حادثه ریزش معدن در طبس
دو کارگر در اثر ریزش تونل حفاری معدن در شرکت زغال سنگ پروده طبس جان باختند.
۵۵آنلاین :

 تونل حفاری در شرکت زغال سنگ پروده طبس عصر امروز ریزش کرد که در این حادثه دو نفر از کارگران این معدن که در حال کار در یکی از کارگاه‌های این معدن بودند با ریزش آن در زیر خاک مدفون شدند.
پس از گذشته حدود یک ساعت با کمک سایر کارکنان و کارگران پیکر بی‌جان دو کارگر از زیر آوار بیرون کشیده شد که تلاش‌های نیرو‌های امدادی برای احیاء آنان بی‌نتیجه بود.
منابع محلی از زخمی‌شدن سه نفر دیگر هم خبر می‌دهند که رئیس شبکه بهداشت و درمان طبس در این خصوص گفت: تعداد مصدومان هنوز دقیقا مشخص نشده است.
رئیس سازمان صمت خراسان‌جنوبی گفت: این حادثه ساعت 15:30 تا 16 امروز در اثر ریزش بخشی از تونل استخراجی بلوک چهار معدن زغال‌سنگ پروده طبس رخ داد.
شهرکی با بیان اینکه این معدن در محدوده‌های جدید و از معادن طرح توسعه ایمیدرو است که این دو کارگر جان باخته مسؤول تخریب آن بودند، افزود: با وجود داشتن 50 معدن و تونل استخراجی زغال‌سنگ در طبس تاکنون با کمترین حادثه روبرو بوده‌ایم.
همچنین طبق آخرین اطلاعات به‌دست آمده تعدادی اندکی از کارگران این معدن که غیربومی و اهل استان گلستان هستند در این حادثه آسیب دیده‌اند که توسط عوامل اورژانس در حال انتقال به بیمارستان طبس هستند.
‌رمضان کریتی‌ثانی مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس با بیان اینکه به دلیل تاریکی هوا امکان پرواز اورژانس هوایی وجود ندارد، گفت: پیکر بی‌جان دو کارگر توسط نیروهای امدادی از داخل معدن بیرون کشیده شد.
سعید صمدی‌ دبیر انجمن زغال سنگ ایران‌ نیز بیان داشت: معدن در حال استخراج نبوده و کارگران مشغول تونل زدن برای بهره‌برداری بودند و اینطور نیست که چند نفر زیر آوار باشند و بگوییم تعداد تلفات بیشتر خواهد شد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بار اضافی جدید فرهنگی

اخیرا در فضای مجازی و در فضای رسانه، همایش ها و برنامه هایی در راستای چگونگی مدیریت خانواده چند همسری و به نوعی ستایش این امر منتشر شده است. این برنامه ها به نوعی القا کننده این امر است که چند همسری یک تکنیک و یک عملی است که باید ترویج پیدا کند و مردان و زنان با این مسئله کنار بیایند. این مبحث جنجال و سر و صدای زیادی در رسانه های داخلی و حتی خارجی ایجاد کرده است. میخواهیم با نگاهی دیگر و از زوایای دیگری به مبحث چند همسری و رسانه ای شدن آن بپردازیم.

زندان ها خلوت ميشوند؟

در جريان محاكمات،يكى از متداول ترين مجازات هاى در نظر گرفته شده،فرستادن مجرمان به زندان است كه بر حسب نوع و شدت جرم مرتكب شده زمان حضور در زندان متفاوت ميشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر