جانشین وزیر دفاع کشور: بخشی از توان موشکی ایران مخفی است

شناسه خبر: 186801 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸, ۲۵ : ۰۳ : ۰۰
جانشین وزیر دفاع کشور: بخشی از توان موشکی ایران مخفی است
تقی‌زاده گفت بخشی از توان موشکی این کشور به دلایل امنیتی رسانه‌ای نشده است.
۵۵آنلاین :

قاسم تقی زاده، جانشین وزیر دفاع روز جمعه در مشهد گفت: «در حد تهدیدات، موشک می‌سازیم و فعلا می‌دانیم تهدیدهای ما تا ۱۸۰۰ کیلومتر است، اما دقت اصابت را بالا بردیم؛ گذشت زمانی که شهاب۱ را تولید می‌کردیم، امروز موشک‌های بسیار دقیق داریم که رسانه‌ای نکرده‌ایم.»

برنامه موشکی ایران در نزدیک به سه دهه گذشته با وجود تحریم‌های بین‌المللی به شدت توسعه یافته است. این برنامه و به‌ویژه آزمایش موشک‌های بالستیک و ماهواره بر نیروهای نظامی جمهوری اسلامی، واکنش منفی ایالات متحده و بسیاری از قدرت‌های اروپایی را در پی داشته است. با این حال ایران تاکید می‌کند برنامه موشکی این کشور صرفا جنبه دفاعی دارد.

آقای تقی زاده با تاکید بر توانایی‌های داخلی ایران در تولید و توسعه فناوری‌های نظامی و به‌ویژه فناوری موشکی سامانه‌های جدید موشکی این کشور را منحصر به فرد توصیف کرد و گفت: «نه تنها مهندسی معکوس حتی الگو برداری نیز نیستند، فقط طراحی داخلی و ایده داخلی است و چرخه کامل ایده تا محصول توسط سازندگان کوچک و بزرگ در سطح ملی صورت می‌گیرد.»

ایران روز چهارشنبه سامانه دفاع موشکی «باور ۳۷۳» را رونمایی کرد. رسانه‌های ایرانی می‌گویند این سیستم دفاع موشکی، از سامانه اس۳۰۰ روسیه پیشرفته‌تر است و شباهت‌هایی با سامانه اس۴۰۰ هم دارد.

ایران بر اساس مفاد قعطنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مجاز به تولید و توسعه موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای نیست.


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

ویدئو : دو سال زندان برای نقض قوانین نگهداری از حیوانات برای خواننده پاکستانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر