جامعه‌شناس و استاد دانشگاه تهران:  تاب‌آوری مردم پایین آمده است

شناسه خبر: 121605 شنبه ۹ دي ۱۳۹۶, ۳۱ : ۲۳ : ۰۰
جامعه‌شناس و استاد دانشگاه تهران:  تاب‌آوری مردم پایین آمده است
اصغر مهاجری، جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران می گوید در سال های اخیر سرمایه های اجتماعی جامعه ما مرحله کاهش را رد کرده و دچار فرسایش شده است. کمرنگ شدن سرمایه هایی مانند شفافیت، مشارکت و اعتماد که همگی سرمایه های اجتماعی هستند مردم را در برابر بحران ها آسیب پذیر کرده است
۵۵آنلاین :

اصغر مهاجری، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه تهران گفت:
▪️ تاب‌آوری مردم پایین آمده است، عدم شفافیت و مشارکت و بی‌اعتمادی جامعه را دچار تنش کرده است

 ▪️در غیاب رسانه‌های رسمی، بی‌اطلاعی مردم منجر به بروز رفتارهای هیجانی می‌شود

▪️در سال‌های اخیر سرمایه‌های اجتماعی جامعه ما مرحله کاهش را رد کرده و دچار فرسایش شده است. کمرنگ شدن سرمایه‌هایی مانند شفافیت، مشارکت و اعتماد که همگی سرمایه‌های اجتماعی هستند مردم را در برابر بحران‌ها آسیب‌پذیر کرده است. 

▪️در چنین شرایطی شنیدن اخبار بد باعث بروز رفتارهای هیجانی می‌شود.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر