جاذبه های گردشگری مالزی

شناسه خبر: 147800 سرویس: گوناگون دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷, ۰۷ : ۱۶ : ۰۰
جاذبه های گردشگری مالزی
مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی از طبیعت دست نخورده و سواحل و جزیره های بکری است که با میراث تاریخی بسیار غنی و نیز همراه با زندگی شهری پر زرق و برق درهم آمیخته شده اند. در این مطلب به 10 مورد از بزرگترین مقاصد این کشور که ارزش حداقل یکبار بازدید را خواهند داشت پرداخته می شود.
۵۵آنلاین :

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی از طبیعت دستنخورده و سواحل و جزیره های بکری است که با میراث تاریخی بسیار غنی ونیز همراه با زندگی شهری پر زرق و برق درهم آمیخته شده اند. در این مطلببه 10 مورد از بزرگترین مقاصد این کشور که ارزش حداقل یکبار بازدید راخواهند داشت پرداخته می شود.

تپه گنتینگ هایلَند

بلندی های گنتینگ (گنتینگ هایلند) که تپه اقامتی مشهور می باشد، در داخلکوهستان تایتیوانگسا جای گرفته و پر است از مجموعه های سرگرمی وتفریحی از جمله پارک های تفریحی، هتل های بزرگ و بی نظیر، کنسرت ها وشب زنده داری های پر جاذبه ای که گردشگرانی را به سمت خود می کشاندکه قصد دارند آخر هفته خوب و شادی را سپری کنند. مسیر رسیدن به اینمحل از طریق سوار شدن به تله کابین فراهم می باشد که خود چشم اندازیشگفت انگیز را به نمایش می گذارد.

برج های دوقلوی پتروناس

با ارتفاعی به بلندای 451.9 متری، این دو بلندترین برج های دوقلوی جهانمی باشند. ساختار و معماری نمادین این برج بلند از جمله سمبل های مدرنشهر کوالالامپور است. بازدید کنندگان این برج می توانند با مراجعه بهبلندترین نقطه آن که بر روی تراسش قرار دارد، از چشم انداز تحسین برانگیزشهر لذت برده و یا به انجام خرید های دلخواه خود در مرکز خرید دیدنیسوریا ک اِل سی سی مال بپردازند.

جزایر پرهنتیان  

اگر در تور مالزی و در سفرتان به این کشور به دنبال آرامش هستید، میتوانید به جزایز پرهنتیان سری بزنید. این جزایر در واقع از جزیره های کوچکوبزرگ و مرجانی کوچک و بزرگی تشکیل شده است که در حاشیه سواحلشمال شرقی مالزی در ایالت ترنگانو و نزدیکی مرز تایلند قرار دارد.

علاقه مندان به دریا که تصمیم دارند با حضور در تور مالزی از این کشوردیدن کنند، جزیره‌های پرهنتیان را باید در صدر لیست دیدنی‌های خود قراردهند، زیرا یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری مالزی، قطعا همین جزیرهخواهد بود. اساسا ترافیک بیشتری از بازدیدکنندگان تور مالزی به خوداختصاص می‌دهد.

این منطقه که در کشور مالزی وجود دارد، شامل مجمع الجزایری با دو جزیرهاصلی است: بسار؛ جزیره‌ی بزرگتر و کسیل؛ جزیره کوچکتر. جذابیت اینجزایر برای تورهای مالزی که وارد این کشور می‌شوند، سواحل باشکوه،شن‌های سفید، و آبی که به طور عجیبی آرام و آبی است که سایه‌هایدرخت‌های بلند خرما روی آن سایه انداخته‌ است. این جزیره جدایی از جذبتوریست، منطقه مناسبی است برای اینکه از زندگی مدرن کمی دور شوید واستراحت کنید. این جزیره در تور مالزی به کسانی توصیه می‌شود که علاوهبر شنا کردن به فعالیت‌های دیگر دریایی مثل قایقرانی، غواصی با لوازممخصوص غواصی و.... علاقه دارند. حاشیه جزیره با تپه‌های مرجانی پوشیدهشده و زندگی زیر آب که شامل لاک پشت‌های دریایی و ماهی‌های زیبا وخاص بسیار جالب توجه است. این جاذبه‌های گردشگری مالزی در کنار دیگرجاذبه‌ها کشور مالزی را در میان برترین کشور‌های توریست پذیر قرار دادهاست.

باغ گیاهشناسی پردانا

از این باغ حتما در سفر با تور لحظه آخری مالزی دیدن کنید.باغگیاهشناسی پردانا که با نام باغ دریاچه هم شناخته می شود، قدیمی ترین ومعروف ترین باغ کوالالامپور است که درست در مرکز این پایتخت قرار گرفتهاست. باغ پردانا، نخستین باغ وسیع شهر کوالالامپور می باشد که در سال۱۸۸۸ احداث شد و وسعتی در حدود ۹۱.۶ هکتار دارد. این پارک در ابتدا بهجهت محلی برای استراحت و دوری از شلوغی شهر احداث شده و در مروززمان و در سال ۲۰۱۱ رسما به باغ گیاهشناسی بدل شد. 

باغ گیاهشناسی پردانا در مجموع ۲۲ بخش مختلف و جذاب گیاهی دارد..دراین باغ گیاهشناسی بخش ها و امکانات مختلفی نیز به چشم می خورد کهاز آن جمله بوستان گوزن، مکانی برای برگزاری مراسم های مختلف، آمفیتئاتر و کنسرت ها و امکان قایق سواری و دوچرخه سواری در باغ است. همچنین اتوبوس هایی برای گردش بازدیدکنندگان در باغ وجود دارد. کافه،آلاچیق، محلی برای عکاسی، مسجد، سرویس های بهداشتی و پارکنیگ نیزاز دیگر خدمات این باغ گیاهشناسی هستند.

 

آکواریوم KLCC کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت کشور مالزی جاذبه های گردشگری زیادی دارد که بازدیداز هر کدام خالی از لطف نخواهد بود. یکی از این مکان های جذاب آکواریومKLCC کوالالامپور است که جزء آکواریوم های بزرگ در جهان قرار می گیرد. آکواریومی با مساحتی به وسعت ۶۰ هزار متر مربع که خانه ای برای ۵ هزارگونه مختلف ماهی و آبزی می باشد که تنها در قعر اقیانوس ها یافت میشوند. این آکواریوم زیبا در نزدیکی یکی دیگر از جاذبه های معروف شهریعنی برج های دو قلوی پتروناس مالزی قرار گرفته است. شروع عملیاتساخت آن به سال نه چندان دور  ۲۰۰۲ میلادی و پایان این عملیات و افتتاحاین مجموعه به سال ۲۰۰۵ میلادی می رسد.

یکی از اقدامات مناسب که توسط مسئولین صورت گرفته است، نصب ویدئوپروژکتور ها و دیگر تجهیزات پیشرفته برای نمایش اطلاعات بسیار کامل درمورد هر یک از این موجودات به تماشاگران می باشد.

از میان مطالب پیشین سایت: خیابان های مشهور تایلند مالزی ارمنستان و دبی

 

اولین سالنی که تماشاگران به آن وارد می شوند از چند آکواریوم با موجوداتمتنوع و رنگارنگ تشکیل شده است. در کنار آن ها می توانید خزندگانی چونقورباغه درختی کمیاب و قورباغه سمی و کربه ماهی بسیار بزرگ ، کوسهماهی شنی ، ماهی های پهن و مار ماهی ها را مشاهده نمایید.

بعد از این قسمت به بخش پر هیجان آکواریوم می رسید: تونل زیر آب. یکتونل شیشیه ای که موجودات دریایی مانند ببر کوسه ، ماهی های گوشتخوار ، مار ماهی ها و ماهی های غول آسایی که از مناطق استوایی به اینجا آورده شده اند را در طول ۹ متری خود جای داده است و شما می توانیدشنا کردن و غذا خوردن آن ها را در اطراف خود مشاهده نمایید. بی جهتنیست که این آکواریوم را بعنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگریمالزی معرفی می کنند.در مورد تور ارزان مالزی بیشتر در سایت سفر باتو مطالعه کنید.

غار میمون ها

غار میمون ها مالزی در سال ۱۸۸۱ توسط یک کاشف آمریکایی در قسمتشمال شهر کوالالامپور کشف شد.  این غار مدتی محلی برای تفریح و سپسبه عنوان  مخفیگاه کاربرد داشته است و اکنون مکانی مذهبی و جزو جاذبه یدیدنی کوالالامپور به شمار می رود. نام این غار برگرفته از رودخانه ای به نامسانگای باتو، که در گذشته ها در آن جریان داشته،برگرفته شده است. وجودفضاهای سرسبزی که در اطراف غاروجود دارد زیبایی آن را دو چندان کردهاست. درغار باتو کیو مجسمه های نمادهای زیادی قرار دارد ولی چیزی آن رابسیار جذاب میکند وجود تعداد زیادی میمون است که در آنجا زندگی میکنند.این میمون ها هزاران سال است که در اینجا زندگی می کنند و صاحباناصلی این غار محسوب می شوند. مجسه ای طلایی رنگ و بسیار بزرگ دربالای پله های این غار قرار دارد که   42متر طول دارد و توسط ۱۵ مجسمهساز اهل هند ، از فولاد و بتن ساخته و با روکشی از طلا پوشیده شده است، که ساخت آن حدود سه سال به طول انجامیده است و بلندترین مجسمهایستاده دنیاست که این مجسمه و چند معبد کوچک از موارد مقدس محسوبمی شود .در روز خاصی مراسم ویژه ی جشن هندی ها در این محل برگزارمی گردد به نام روز تایپوسام که در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه برگزار میشود(هر سال فرق می کند) . این جشن در واقع جشن سالروز تولد پسر شیوااست. در تور پاییز 97 در سفر مالزی خود تماشای این غار را از دستندهید.

برچسب ها
گردشگريمالزي
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اطلاع رسانی در مورد میزپرستان شستا

معلوم نیست به دلیل ترند شدن توییت یکی از کاربران شبکه‌های مجازی بود یا به‌ هرحال وزیر تازه رسیده تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قبل هم برنامه‌ای برای انتشار اعضای هیأت‌مدیره شرکت‌های وابسته به شستا داشت. هر کدام از اینها که بود، محمد شریعتمداری روی دستوری که چند روز پیش داد، ایستاد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر