ثبت نام پیاده روی پرشور اربعین حسینی

شناسه خبر: 189687 سرویس: اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸, ۱۶ : ۱۲ : ۰۰
ثبت نام پیاده روی پرشور اربعین حسینی
۵۵آنلاین :

مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: با آغاز نام نویسی برای پیاده روی اربعین تاکنون بیش از ۴ هزار و ۶۵۰ نفر نام خود را در سامانه سماح به صورت قطعی ثبت کرده‌اند.

علی اصغر شریفی با اشاره به روند ثبت نام مشتاقان پیاده روی بزرگ اربعین در سامانه سماح و استقبال پرشور زائران حسینی اظهار داشت: زائران برای شرکت در مراسم پرشکوه اربعین اباعبدالله الحسین(ع) باید در سامانه samah.haj.ir ثبت نام کنند که نام نویسی تا قبل از ایام اربعین ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ نفر در این سامانه نام نویسی اولیه دارند، اضافه کرد: زائران بدون گذرنامه معتبر و پرداخت حق بیمه از طریق سامانه سماح اجازه خروج از مرزها را ندارند.

مدیر حج و زیارت استان یزد با بیان اینکه زائران یزدی از طریق مرز جذابه می توانند از کشور برای سفر حارج شده و در پیاده روی اربعین شرکت کنند افزود: توصیه می شود زائران به صورت گروهی نام نویسی و سفر کنند و از سفر به صورت انفرادی خود داری کنند.

وی همچنین بیان داشت: هر فرد باید در زمان ثبت نام ۲۵۰ هزار ریال بابت هزینه‌های بیمه حوادث و خدمات درمانی پرداخت کند.

مدیر حج و زیارت استان یزد با بیان اینکه زائران تا هفتم آبان می‌توانند بدون نیاز به اخذ روادید به عراق سفر کنند، عنوان کرد: نیروی انتظامی فقط به افراد ثبت نام شده اجازه خروج خواهد داد و در بازه زمانی اربعین کاروان‌ های‌ زیارتی به عتبات هم اعزام نخواهند شد.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

ویدئو : دو سال زندان برای نقض قوانین نگهداری از حیوانات برای خواننده پاکستانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر