نتیجه‌ای یافت نشد.

تکذیب خبر کشته یا مجروح شدن رئیس‌جمهور فیلیپین از سوی دولت این کشور

شناسه خبر: 106327 سرویس: جهان سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶, ۳۲ : ۲۰ : ۰۰
تکذیب خبر کشته یا مجروح شدن رئیس‌جمهور فیلیپین از سوی دولت این کشور
دولت فیلیپین شایعات مبنی بر نامساعد بودن حال «رودریگو دوترته» را تکذیب کرد.
۵۵آنلاین :

دولت فیلیپیناعلام کرد اخباری که درباره نامساعد بودن حال «رودریگو دوترته»، رئیس جمهور این کشور، بیان می‌شود صحت ندارد و وی در سلامت کامل به سر می‌برد.

غیبت طولانی مدت دوترته در یک ماه اخیر، که امری غیرمعمول برای وی به حساب می‌آید، شایعاتی را در میان مردم فیلیپین درمورد سلامت وی بوجود آورده است. دوترته 722 ساله به عنوان یک رئیس جمهور فعال و پرکار شناخته می‌شود که گاهی چند بار در یک روز به سخنرانی برای عموم مردم می‌پرداخت. او اخرین بار هفته گذشته در انظار عمومی حاضر شد و پس از آن هیچ خبری از دوترته در تلویزیون و یا رسانه‌های فیلیپین مشاهده نشد.

آنچه بیش از همه مردم فیلیپین را نگران کرده، تشدید حملات علیه تروریست‌های مرتبط با داعش در جنوب این کشور است که وارد ششمین  هفته خود شده و در شهر ماراوی همچنان ادامه دارد.

ارنستو آبلا، سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین، اظهار داشت: دوترته زنده و سلامت است. او فقط مشغله فراوانی دارد که باید به آن رسیدگی کند. اگر او را کمتر در انظار عمومی می‌بینید به این دلیل است که مشغول انجام دادن امور دفتری شده، به بررسی برخی مدارک می‌پردازد و با مشاورانش تشکیل جلسه می‌دهد. دوترته این روزها، ساعات پرمشغله‌ای دارد.

سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین در ادامه افزود: نکته‌ای که اهمیت زیادی دارد، این است که دوترته بر تحولات کشور تسلط کامل داشته و از  جزئیات کوچکترین تحولات نیز آگاه است. او هر لحظه از آخرین اخبار مطلع می‌شود.

دوترته آخرین بار 20 ژوئن و در دو شهری که فاصله اندکی با ماراوی دارند، دیده شد. دفتر دوترته اخیرا اعلام کرده بود وی این روزها بسیار خسته است. سپس یکی از مشاوران نزدیک دوترته عکسی از وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که رئیس جمهور فیلیپین را ایستاده در برابر  تلویزیون و در حال تماشای اخبار نشان می‌داد. همین عکس به شایعات درباره سلامتی دوترته دامن زد.


منبع : رویترز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تاثیر ارتباطات جدید بر ابعاد زندگی بشری

قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر تاثیرات ابزارهای ارتباطی نوین بر ابعاد مختلف زندگی بشری در عصر حاضر.

مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد

نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد آقای استورات گفته است: "من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می کردم، اشتباه بود." "روری استوارت، نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا، به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرد

ویدیو : درگیری خرس و روستاییان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر