نتیجه‌ای یافت نشد.

تکذیب خبر کشته یا مجروح شدن رئیس‌جمهور فیلیپین از سوی دولت این کشور

شناسه خبر: 106327 سرویس: جهان سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶, ۳۲ : ۲۰ : ۰۰
تکذیب خبر کشته یا مجروح شدن رئیس‌جمهور فیلیپین از سوی دولت این کشور
دولت فیلیپین شایعات مبنی بر نامساعد بودن حال «رودریگو دوترته» را تکذیب کرد.
۵۵آنلاین :

دولت فیلیپیناعلام کرد اخباری که درباره نامساعد بودن حال «رودریگو دوترته»، رئیس جمهور این کشور، بیان می‌شود صحت ندارد و وی در سلامت کامل به سر می‌برد.

غیبت طولانی مدت دوترته در یک ماه اخیر، که امری غیرمعمول برای وی به حساب می‌آید، شایعاتی را در میان مردم فیلیپین درمورد سلامت وی بوجود آورده است. دوترته 722 ساله به عنوان یک رئیس جمهور فعال و پرکار شناخته می‌شود که گاهی چند بار در یک روز به سخنرانی برای عموم مردم می‌پرداخت. او اخرین بار هفته گذشته در انظار عمومی حاضر شد و پس از آن هیچ خبری از دوترته در تلویزیون و یا رسانه‌های فیلیپین مشاهده نشد.

آنچه بیش از همه مردم فیلیپین را نگران کرده، تشدید حملات علیه تروریست‌های مرتبط با داعش در جنوب این کشور است که وارد ششمین  هفته خود شده و در شهر ماراوی همچنان ادامه دارد.

ارنستو آبلا، سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین، اظهار داشت: دوترته زنده و سلامت است. او فقط مشغله فراوانی دارد که باید به آن رسیدگی کند. اگر او را کمتر در انظار عمومی می‌بینید به این دلیل است که مشغول انجام دادن امور دفتری شده، به بررسی برخی مدارک می‌پردازد و با مشاورانش تشکیل جلسه می‌دهد. دوترته این روزها، ساعات پرمشغله‌ای دارد.

سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین در ادامه افزود: نکته‌ای که اهمیت زیادی دارد، این است که دوترته بر تحولات کشور تسلط کامل داشته و از  جزئیات کوچکترین تحولات نیز آگاه است. او هر لحظه از آخرین اخبار مطلع می‌شود.

دوترته آخرین بار 20 ژوئن و در دو شهری که فاصله اندکی با ماراوی دارند، دیده شد. دفتر دوترته اخیرا اعلام کرده بود وی این روزها بسیار خسته است. سپس یکی از مشاوران نزدیک دوترته عکسی از وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که رئیس جمهور فیلیپین را ایستاده در برابر  تلویزیون و در حال تماشای اخبار نشان می‌داد. همین عکس به شایعات درباره سلامتی دوترته دامن زد.


منبع : رویترز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر