تونل برفی ازنا، طبیعتی بکر در دل کوهستان

شناسه خبر: 137365 سرویس: تصویر دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷, ۱۴ : ۱۷ : ۰۰
تونل برفی ازنا، طبیعتی بکر در دل کوهستان
تونل برفی ازنا، با طول بیش از 800 متر یکی از شگفت ‌انگیزترین مناظر دیدنی ایران و آثار طبیعی شهرستان ازنا در استان لرستاناست.
۵۵آنلاین :


شهرستان ازنا در 82 کیلومتری مرکز استان و در دامنه ‏سلسله کوه‌های اشترانکوه واقع ‌شده است‎. اشترانکوه ازنا، مهد عجایب طبیعی و زادگاه زبیا‌ترین جانداران و پرندگان مجموعه‌ای بی‌بدیل خلقت است و قلل مرتفع آن چهره غبار گرفته آسمان را می‌خراشد تا تابش پرتو آفتاب از لابلای صخره‌ها بر برف‌های هزار ساله‌ همانند پرنیان خیال، هزار رنگ به خود گیرد.


دره های ژرف آن، علاقه مندان و دوستداران طبیعت را به دامان پر مهر خود فرا می خواند به نوعی که ، شهر همچون کودکی بر دامان مادر در آغوش گرفته شده است.
«ازنادره» یکی از زیبا‌ترین دره‌های اشترانکوه با گیاهان، جانوران، چشمه سار‌ها و رودهای جاری از برف است که صخره‌های رعب آور، بسیار بلند در اطراف آن قرار گرفته است.
یکی از دره‌های منتهی به اشترانکوه، همه‌ساله و در فصل زمستان مملو از برف‌های باقی‌مانده از سال‌های قبل و همچنین برف تازه می‌شود و در فصل بهار و تابستان با گرم شدن نسبی هوا، آب از زیر برف‌ها و کف این دره جاری می‌شود.


به گزارش پرشیا دایجست، تونل برفی ازنا، در نتیجه انباشت هزاران تن برف در طول سال‌های متمادی شکل گرفته که صدا حاصل شده از آب شدن برف ها بسیار گوش نواز است. این تونل به دست طبیعت ساخته شده در بیشتر در فصل بهار و تابستان در مرکز توجه گردشگران برای دیدن این طبیعت زیبا قرار می گیرد.


منبع : پرشیادایجست
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کشف ۲ هزار گور در اطراف پارسه مقدس

ساسانیان دعانویسی را رونق دادند . داریوش دست به کار ساماندهی اسطوره‌ها شد

چرا روز جهانی مدارا؟

منظور از مدارای سیاسی امری است که بودنش می‌تواند جوامع مدنی را در نیل به اهداف غایی آزادی، برابری و عدالت اجتماعی در قالب دموکراسی یاری کند و نبودش می‌تواند جوامع را از همه آن ارزش‌های عالی سیاسی تهی کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مرزبانان ربوده شده

گروه «جیش العدل» که اخیرا ۱۲ مرزبان ایرانی را ربوده، فیلمی از ربوده شدگان منتشر کرده که آن ها نام شان را اعلام می کنند.

ویدیو: چین؛ افتتاح یک هتل پنج ستاره در یک معدن متروکه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر