تونل برفی ازنا، طبیعتی بکر در دل کوهستان

شناسه خبر: 137365 سرویس: تصویر دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷, ۱۴ : ۱۷ : ۰۰
تونل برفی ازنا، طبیعتی بکر در دل کوهستان
تونل برفی ازنا، با طول بیش از 800 متر یکی از شگفت ‌انگیزترین مناظر دیدنی ایران و آثار طبیعی شهرستان ازنا در استان لرستاناست.
۵۵آنلاین :


شهرستان ازنا در 82 کیلومتری مرکز استان و در دامنه ‏سلسله کوه‌های اشترانکوه واقع ‌شده است‎. اشترانکوه ازنا، مهد عجایب طبیعی و زادگاه زبیا‌ترین جانداران و پرندگان مجموعه‌ای بی‌بدیل خلقت است و قلل مرتفع آن چهره غبار گرفته آسمان را می‌خراشد تا تابش پرتو آفتاب از لابلای صخره‌ها بر برف‌های هزار ساله‌ همانند پرنیان خیال، هزار رنگ به خود گیرد.


دره های ژرف آن، علاقه مندان و دوستداران طبیعت را به دامان پر مهر خود فرا می خواند به نوعی که ، شهر همچون کودکی بر دامان مادر در آغوش گرفته شده است.
«ازنادره» یکی از زیبا‌ترین دره‌های اشترانکوه با گیاهان، جانوران، چشمه سار‌ها و رودهای جاری از برف است که صخره‌های رعب آور، بسیار بلند در اطراف آن قرار گرفته است.
یکی از دره‌های منتهی به اشترانکوه، همه‌ساله و در فصل زمستان مملو از برف‌های باقی‌مانده از سال‌های قبل و همچنین برف تازه می‌شود و در فصل بهار و تابستان با گرم شدن نسبی هوا، آب از زیر برف‌ها و کف این دره جاری می‌شود.


به گزارش پرشیا دایجست، تونل برفی ازنا، در نتیجه انباشت هزاران تن برف در طول سال‌های متمادی شکل گرفته که صدا حاصل شده از آب شدن برف ها بسیار گوش نواز است. این تونل به دست طبیعت ساخته شده در بیشتر در فصل بهار و تابستان در مرکز توجه گردشگران برای دیدن این طبیعت زیبا قرار می گیرد.


منبع : پرشیادایجست
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.

۷ توصیه اقتصادی به دولت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، با تاکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزی مسوولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر