تولید سلاح ضد پهپاد در کشور عمان

شناسه خبر: 141841 سرویس: فناوری ، گوناگون شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷, ۱۸ : ۱۷ : ۰۰
تولید سلاح ضد پهپاد در کشور عمان
یک شرکت در عمان یک نوع سلاح تولید کرده است که می تواند هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) را سرنگون کند.
۵۵آنلاین :

 

سلاح ضد پهپاد توسط شرکت سیستم های الکترونیک و فناورهای "تیار" تولید شده است.

شرکت تیار در صفحه تویتری خود اعلام کرد: این سلاح جدید که "صاعق" نام دارد، می تواند در هر منطقه ای و از هر سمتی هواپیماهای بدون سرنشین را رهگیری و سرنگون کند.

 "صاعق" سلاحی مدرن است که فقط برای سرنگون کردن هواپیماهای بدون سرنشین طراحی شده و در ساخت آن از تکنولوژی مایکروویو کمک گرفته شده است.

یوسف الحارثی رئیس صندوق فناوری عمان که شرکت تیار وابسته به این صندوق است، در صفحه تویتری خود نوشت : شرکت تیار تفنگ صاعق را برای حفاظت از مراکز و تأسیسات مهم در برابر حملات هواپیماهای بدون سرنشین تولید کرده است.


منبع : العالم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر