توصیف پوتین از اوضاع و حوادث اخیر در خاورمیانه

شناسه خبر: 178620 سرویس: گوناگون جمعه ۷ تير ۱۳۹۸, ۴۰ : ۱۲ : ۰۰
توصیف پوتین از اوضاع و حوادث اخیر در خاورمیانه
رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه‌ای با فاینشیال تایمز اظهار کرد که اگر آمریکا پیشنهاد روسیه را در زمینه دفاع ضد موشکی قبول کرده بود جهان امروز فرق می‌کرد.
۵۵آنلاین :

پوتین در مصاحبه با این روزنامه با اشاره به تصمیم خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (آی‌ان‌اف) و رد کردن طرح روسیه در زمینه دفاع ضد موشکی پوتین اظهار کرد که اگر آمریکا تصمیمات دیگری می‌گرفت اکنون جهان متفاوت‌تری داشتیم.

پوتین اعلام کرد: اگر شرکای آمریکایی ما این پیشنهادات را قبول می‌کردند جهان متفاوت‌تری داشتیم ولی متأسفانه این‌طور نشد. ما شاهد تحولات دیگری در شرایط مربوط به توسعه تسلیحات و تکنولوژی فوق مدرن نظامی هستیم. این انتخاب ما نبود ولی امروز دست کم باید تمام تلاش خود را بکنیم تا شرایط دشوارتر نشود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین اظهار کرد که بدون پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد دیگر نمی‌توان در جهان از رقابت تسلیحاتی جلوگیری کرد. من چندین بار تلاش کردم آمریکا را متقاعد کنم تا از این معاهده خارج نشود.

وی همچنین با اشاره به غیرقابل پیش بینی بودن جهان معاصر ابراز امیدواری کرد که درگیری‌های هسته‌ای دیگر بین کشورهای دارای سلاح اتمی صورت نگیرد.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت: زمان جنگ سرد بسیار بد بود. جنگ سرد بود ولی دست کم تعدادی قوانین داشت که از آنها پیروی می‌شد و یا تلاش می‌شد تا آنها انجام شوند. امروزه به نظر من قوانین دیگر وجود ندارند در همین راستا جهان تکه تکه و کمتر قابل پیش بینی شده است. این بسیار ناراحت کننده‌ است.

پوتین همچنین با پرداختن به وضعیت در منطقه خلیج فارس اظهار کرد: وضعیت جهان از جمله منطقه خلیج فارس بهتر نشده و با وضعیتی دراماتیک و قابل انفجار روبه‌رو است.

پوتین مشکل را ناشی از یکجانبه‌گرایی آمریکا در سیاست‌هایش و نبود اصولی دانست که اساس نظام جهان را تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود آن همچنان در خصوص درباره فرجام برخی اختلافاتی که جهان شاهد است، از جمله جنگ تجاری بین آمریکا و چین و تنش در منطقه خلیج فارس خوشبین هستم. 

پوتین خاطرنشان کرد: واقعا از تمام شرکت کنندگان در این رویداد (اجلاس گروه ۲۰) انتظار دارم نیات خود را برای توسعه اصول مشترک که همه به آن پایبند باشند و نیز تمایلات و خواسته‌های خود را در تقویت سازمان‌های مالی، اقتصادی، تجاری و بین‌المللی نشان دهند.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت: ما از ریاست ژاپن در اجلاس گروه ۲۰ حمایت می‌کنیم. تمام آنچه به توسعه تکنولوژی مدرن و اقتصاد دیجیتال مربوط می‌شود حتی توجه دوستان ژاپنی به مسائل مربوط به طول عمر مورد حمایت ماست و ما در این مناقشات مشارکت داریم به رغم شرایط جدید مشاهده هرگونه نقض و تصمیمات سرنوشت ساز دشوار است اما امیدواریم از طریق رایزنی‌های دو جانبه تناقضات کنونی را کاهش داده و اصولی و قوانینی برای پیشرفت مثبت ایجاد کنیم. 

پوتین تصمیم آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان برای موافقت با حضور بیش از یک میلیون آواره که اکثرا سوری هستند در کشورش از سال ۲۰۱۵ را "اشتباه ریشه‌ای" خواند. 

وی با ایده لیبرالیسم که از هدف خود تعدی کرده، انتقاد کرد و گفت: لیبرال‌ها نمی‌توانند هر چیزی را به هر فردی همانطور که طی دوره‌های اخیر انجام داده‌اند، دیکته کنند.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاخصِ واقعی پیشرفت چیست؟

(GDP) اندازه ­گیری نخواهد کرد. به­ جای آن، شاخص واقعی پیشرفت (GPI) یا Genuine Progress Index را مبنا قرار خواهد داد. این تصمیم دولت زلاندنو با توجه به تحولات بین­ المللی اتخاذ شده است. طی سه دهه­ ی اخیر ورود چین، هند و برزیل به فرایندهای تولید و خدمات، اقتصاد کشورهای غربی را دچار بحران­ های جدی کرده است.

در شرایط تحریمی چه وضعیتی در انتظار اقتصاد ایران است؟

یکی از سؤالات مهم در شرایط جاری کشور، چشم انداز وضعیت اقتصادی کشور با فرض تداوم تحریم هاست. طی سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به دلیل شوک ناشی از تحریم ها و عدم تعادل های کلان اقتصادی، اقتصاد ایران از مسیر ثبات نسبی خارج شد و اگرچه تورم ارقام تجربه شده ای را به ثبت اسانید با این حال رشد اقتصادی منفی تجربه شده و پیاپی در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ بی سابقه بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر