توسعه گردشگری به مهارت انسانی نیاز دارد

شناسه خبر: 138261 سرویس: توسعه ، فرهنگ و میراث فرهنگی پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷, ۴۱ : ۲۰ : ۰۰
توسعه گردشگری به مهارت انسانی نیاز دارد
یک مدیر بخش خصوصی در حوزه گردشگری، توسعه این صنعت در کشور را منوط به ارایه خدمات مطلوب دانست و گفت: گردشگری به مهارت انسانی زیادی نیاز دارد، زیرا خدماتی که گردشگران طلب می کنند، باید توسط نیروی انسانی ماهر به نحو مطلوب ارائه شود.
۵۵آنلاین :

 

عبدالوهاب قاضی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ارائه خدمات مناسب و در حد استانداردهای جهانی به گردشگران را مساوی با افزایش تعداد آنها دانست و افزود: اگر گردشگرانی که به ایران می آیند،خدمات مناسب دریافت کنند، بی شک آمار گردشگران ورودی به کشور به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های گردشگری در جذب گردشگر، ظهار داشت: اگر وضعیت جاده ها،حمل و نقل، فرودگاه ها، هتل ها و سرویس های بهداشتی بین جاده ای در کشور مناسب و مطلوب باشد، در سال های آینده شاهد ورود گردشگران بیشتری به کشور خواهیم بود.
قاضی با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری می تواند محور توسعه اقتصادی کشور باشد، افزود: اگر دولتمردان و مسئولان مربوطه باور کنند که گردشگری می تواند به اقتصاد کشور کمک کند، تمام توان خود را برای توسعه این صنعت به کار خواهند گرفت.
این فعال حوزه گردشگری تاکید کرد: سازمان جهانی گردشگری در سال های اخیر تعریف های متفاوتی از گردشگری ارایه کرده است و آخرین نظر آنها هم این بوده است که اگر کسی 24 ساعت از خانه و محل زندگی اش دور شود گردشگری اتفاق افتاده است.
وی افزود: ممکن است کسی فرصت سفر رفتن با تعریفی که سازمان جهانی گردشگری ارائه کرده را نداشته باشد، از این رو اگر آن فرد بتواند مسیر رفت و آمد از خانه به محل کار و مراکزی که در آنها تردد می کند و یا اتمسفر خانه را با جا به جایی دکوراسیون و اشیای منزل تغییر دهد، ذهنش این تغییرات را به منزله وقوع گردشگری تلقی می کند.
قاضی گفت: انسان ها در سفر و یا با تغییر وضعیت فعلی خود در زندگی و محل کار، می توانند روح و روان خود را بهبود بخشیده و این تغییرات به آرامش فکری آنها کمک خواهد کرد.
وی تاکید کرد: حواس پنجگانه تاثیر زیادی بر رفتار انسان ها دارد، اگر افراد در سفر از این حواس بهره کافی ببرند، سفر و گردش و تغییرات ایجاد شده در محیط اطرافمان برای انسان ها لذت بخش خواهد شد و انسان ها بهتر، سالم تر و سر حال تر زندگی خواهند کرد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا زنگنه به الجزایر نرفت؟شکستی دیگر ؟

چرا جلسه JMMC مهم است؟

حجم سه رانت‌پاشی در نیمه اول

«دلار جهانگیری»، «سکه قربانی» و «فولاد سرقینی» سه منبع اصلی رانت در نیمه اول سال ۹۷ بودند که سفره اهل رانت را آبادتر کردند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر