تنور مطالعه در اینجا همیشه گرم است

شناسه خبر: 123577 سرویس: کتاب و شهر کتاب سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۶ : ۰۰
تنور مطالعه در اینجا همیشه گرم است
اینجا می‌توان آثار مولانا و سعدی را در میان عطر نان تازه پیدا کرد. جایی که عشق، نان و کتاب در کنار هم معنا پیدا می‌کنند. وقتی وارد نانوایی می‌شوی، نگاه ها به قفسه‌ای چوبی که کتاب های زیادی در آن قرار دارند خیره می‌شود.
۵۵آنلاین :

 

◽️کتاب‌هایی که هر کدام از آن‌ها مخزنی از اسرار و زندگی است. اینجا نانوایی فرهنگ است. مشتری‌های آن نیز خاص هستند. 

◽️در اینجا خرید نان تنها بهانه‌ای است برای اینکه دقایقی با یارمهربان خلوت کنی و آن را ورق بزنی. مردم اراک سال‌هاست که فرهنگ نجفی را می‌شناسند.

◽️نانوای با ذوقی که زندگی اش با کتاب عجین شده است. هیچ لحظه بیهوده‌ای در زندگی‌اش ندارد و از همه فرصت‌ها برای خواندن کتاب استفاده می‌کند.

◽️دست‌های پینه بسته و سوخته اش حکایت از سال‌ها تلاش برای کسب روزی حلال از تنور آتش دارد. اما او کار و علم را در کنار هم معنا کرد. 

◽️تنور نانوایی فرهنگ هر روز قبل از طلوع آفتاب روشن می‌شود و همزمان نیز کتاب‌هایی که سال‌هاست با نظم در قفسه چیده شده‌اند، انتظار مشتری‌هایی را می‌کشند که در صف انتظار نان چشمان‌شان میهمان چند خطی از آن‌ها شود.

◽️این مرد موسفید برای لحظاتی که مشتری‌ها در صف نان می ایستند هم فکر کرده است. زندگی این نانوای 62 ساله در کتاب و مطالعه خلاصه می‌شود و این روزها کتابخانه نانوایی فرهنگ زبانزد عاشقان کتاب شده است. 

◽️فرهنگ نجفی آرزو داشت که استاد دانشگاه شود اما وقتی تصمیم گرفت شغل پدر را ادامه دهد، این بار دانشگاه را به نانوایی اش آورد.


منبع : قانون

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک «بوچانی» در ایران زندگی می‌کند؟

یوسف علیخانی بعد از اعلام انتشار نسخه فارسی رمان بهروز بوچانی نوشت: از صبح سردرد گرفتم؛ از بس به این فکر کردم که چند نفر کارهای حسین شکربیگی نویسنده ایلامی را خوانده‌اند؟!

روز جهانی زبان مادری

کسانی که در تهران زندگی می‌کنند و از یک منطقه‌ای از ایران آمده‌اند که زبان مادری آنها غیر از فارسی است، با معضلی بزرگ در برخورد با فرزندهایشان مواجه بوده‌اند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر