تنور مطالعه در اینجا همیشه گرم است

شناسه خبر: 123577 سرویس: کتاب و شهر کتاب سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۶ : ۰۰
تنور مطالعه در اینجا همیشه گرم است
اینجا می‌توان آثار مولانا و سعدی را در میان عطر نان تازه پیدا کرد. جایی که عشق، نان و کتاب در کنار هم معنا پیدا می‌کنند. وقتی وارد نانوایی می‌شوی، نگاه ها به قفسه‌ای چوبی که کتاب های زیادی در آن قرار دارند خیره می‌شود.
۵۵آنلاین :

 

◽️کتاب‌هایی که هر کدام از آن‌ها مخزنی از اسرار و زندگی است. اینجا نانوایی فرهنگ است. مشتری‌های آن نیز خاص هستند. 

◽️در اینجا خرید نان تنها بهانه‌ای است برای اینکه دقایقی با یارمهربان خلوت کنی و آن را ورق بزنی. مردم اراک سال‌هاست که فرهنگ نجفی را می‌شناسند.

◽️نانوای با ذوقی که زندگی اش با کتاب عجین شده است. هیچ لحظه بیهوده‌ای در زندگی‌اش ندارد و از همه فرصت‌ها برای خواندن کتاب استفاده می‌کند.

◽️دست‌های پینه بسته و سوخته اش حکایت از سال‌ها تلاش برای کسب روزی حلال از تنور آتش دارد. اما او کار و علم را در کنار هم معنا کرد. 

◽️تنور نانوایی فرهنگ هر روز قبل از طلوع آفتاب روشن می‌شود و همزمان نیز کتاب‌هایی که سال‌هاست با نظم در قفسه چیده شده‌اند، انتظار مشتری‌هایی را می‌کشند که در صف انتظار نان چشمان‌شان میهمان چند خطی از آن‌ها شود.

◽️این مرد موسفید برای لحظاتی که مشتری‌ها در صف نان می ایستند هم فکر کرده است. زندگی این نانوای 62 ساله در کتاب و مطالعه خلاصه می‌شود و این روزها کتابخانه نانوایی فرهنگ زبانزد عاشقان کتاب شده است. 

◽️فرهنگ نجفی آرزو داشت که استاد دانشگاه شود اما وقتی تصمیم گرفت شغل پدر را ادامه دهد، این بار دانشگاه را به نانوایی اش آورد.


منبع : قانون

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این روزها همه فکر می‌کنند حق دارند!

وقتی همه فکر می‌کنند حق دارند دیگر نمی‌شود زیاد به تغییر جامعه امید داشت. چون همه حق را به خود می‌دهند

ترس و توسعه نیافتگی

به نظر می رسد که رشد فردی، نتیجه پنج نوع آزادی است:

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: گدایی با عروسک ترامپ

ویدیو: طوفان شدید در مرز مهران و نجات زائر گرفتار در طوفان امشب

طوفان شدید در مرز مهران و نجات زائر گرفتار در طوفان امشب دبیر ستاد مرکزی اربعین: به دلیل تداوم توفان در مرز مهران، زائران به سمت مرزهای جنوبی تغییر مسیر دهند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر