نتیجه‌ای یافت نشد.

تنفر مردم چین از بوی خودرو جدید؛ چالش متفاوت خودروسازان

شناسه خبر: 152209 سرویس: کسب و کار ، گوناگون پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷, ۱۷ : ۱۰ : ۰۰
تنفر مردم چین از بوی خودرو جدید؛ چالش متفاوت خودروسازان
برخلاف بسیاری از مردم که از بوی خودرو جدید لذت می‌برند، چینی‌ها این بو را دوست ندارند و همین مساله تبدیل به معضلی برای خودروسازان شده است.
۵۵آنلاین :

 

برخلاف بسیاری از مردم که از بوی خودرو جدید لذت می‌برند، چینی‌ها این بو را دوست ندارند و همین مساله تبدیل به معضلی برای خودروسازان شده است.

رسانه‌های دیترویتی جدیدا گزارش کرده‌اند که فورد به‌دنبال روشی می‌گردد تا با استفاده از آن بتواند بوی خودروی صفر کیلومتر را از خودروهای خود حذف کند. دلیل این بوده که بر اساس نظرسنجی‌ها، خریداران چینی برخلاف بسیاری از خریداران در دنیا از بوی خودروهای جدید خوششان نمی‌آید و از این بو متنفرند.

به‌گفته‌ی برنت گرابرمدیر، بخش جهانی خودرو در موسسه‌ی JD Power:

بوی بد خودروهای تازه‌تولیدشده یکی معضلات خودروسازان در این بازار است. برای دانستن اهمیت این موضوع می‌توان این نکته را ذکر کرد که بوی بد خودروی صفر کیلومتر، دومین مشکل مهم برای خریداران چینی پس از مصرف سوخت خودرو است.

مقاله‌های مرتبط:

تولید فورد Edge ST مخصوص تصویربرداری

فورد اما تدبیری را برای این مساله اندیشیده و روش خود را در اداره اختراعات آمریکا نیز ثبت کرده است. بوی بد خودرو‌های جدید به‌خاطر ذرات ارگانیکی است که از چرم، پلاستیک و وینیل به‌کاررفته در کابین ساطع می‌شوند. همچنین چسب‌های شیمیایی که برخی بخش‌های خودروها را به هم متصل می‌کنند نیز بوی نامطبوعی دارند. در روش ابداعی فورد، باید خودرو را در مقابل آفتاب قرار داده و پنجره‌های آن را باز کرد. سپس با روشن کردن پیشرانه و سپس بخاری خودرو، پس از مدتی این بو رفع خواهد شد.

به‌گفته‌ی دابی میلوسکی، مدیر بخش فنی موارد در شرکت فورد:

در بازار آمریکا، مردم از بوی خودرو جدید خوششان می‌آید ولی چینی‌ها این‌طور نیستند. این روش فورد پس از سال‌ها آزمایش و تجربه به‌دست آمده و تنها یکی از روش‌هایی است که برای رفع بوی خودروی صفر کیلومتر ابداع شده و در آینده به راه‌های دیگری هم خواهیم رسید.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زمین خواری،یکی از هدایای رانت

تعريف خاص و قانونی از زمين خواری به عمل نيامده است، قانون خاصی نيز در ارتباط با زمين خواری پيش بينی و به تصويب نرسيده است.

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی

حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی آرنولد در حال گرفتن عکس بود که مردی از پشت جفت پا به کمر وی زد. ستاره هالیوود در فستیوال آرنولد کلاسیک افریقا در سندتون شرکت کرده بود که مردی از پشت به قهرمان ترمیناتور حمله کرد و او را به سوی جمعیت انداخت.

ویدیو : ادبیات مجری را مشاهده می کنید

ادبیات مجری را مشاهده می کنید . مرتضی فاطمی، سردبیر سابق نشریه اصولگرای پنجره و پسر سیدعباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استانهای رسانه ملی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر