نتیجه‌ای یافت نشد.

تلفیق دوچرخه و تکنولوژی؛ روش چين براى كاهش آلودگى هوا و ترافیک

شناسه خبر: 127391 سرویس: گوناگون جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶, ۱۶ : ۱۰ : ۰۰
تلفیق دوچرخه و تکنولوژی؛ روش چين براى كاهش آلودگى هوا و ترافیک
اخيراً چين توانسته است با استفاده از دوچرخه و اينترنت سيستم حمل و نقل عمومى بدون آلودگى را طراحى كند.
۵۵آنلاین :

اخيراً چين توانسته است با استفاده از دوچرخه و اينترنت سيستم حمل و نقل عمومى بدون آلودگى را طراحى كند.
از زمان هاى قديم دوچرخه از محبوبيت خاصى در ميان مردم چين برخوردار بوده است.در حال حاضر شهروندان چينى مى توانند تنها با پرداخت يک يوان و با استفاده از تلفن همراه خود و جستجو در یک اپلیکیشن از اين دوچرخه هاى عمومى استفاده كنند.

اين دوچرخه ها به دليل دارا بودن سيستم مكان ياب مى توانند در هرجايى رها شوند. به همين دليل كاربران مى توانند به كمک تلفن همراه خود نزديك ترين دوچرخه را بيابند و از آن استفاده کنند.

خيابان های کوچک و بزرگ شهر نيز داراى مسير ويژه براى دوچرخه هستند، همچنين مكان هايى براى پارك كردن دوچرخه ها در حاشیه پیاده رو ها در نظر گرفته شده است و همه چیز برای استفاده از این وسیله نقلیه سالم مهیا به نظر می رسد.
شركت اوفو كه در سال ٢٠١٤ در پكن تأسيس شد وظيفه ى اشتراک گذارى دوچرخه ها را به عهده دارد.

بر اساس آمار یکی از شركت تحقيقاتى بین المللی روند استفاده از دوچرخه در چین و بسیار دیگر از کشورهای توسعه یافته جهان در سال های آینده رشدی پر شتاب خواهد داشت.

بنابر آمار اين شركت در سال گذشته ميلادى ٣٠ شركت در بخش حمل و نقل عمومى مبتنى بر دوچرخه و اينترنت فعاليت داشته اند.
و از آنجا که این سيستم حمل حمل و نقل ضمن کاستن از حجم آلودگی تولیدی توسط بشر، باعث بهبود سلامت عمومى جامعه نيز مى شود، معمولا حمایت دولت ها را نیز در پی دارد.

 

البته گفتنی است که در چین به دلیل شرایط جغرافیایی شهر ها و شیب اندک خیابان ها، استفاده از دوچرخه از دیر باز بسیار رایج بوده است و این درحالیست که در شهر های کوهپایه ای و مناطق کوهستانی امکان استفاده از دوچرخه برای تمامی افراد وجود ندارد.

 

با این حال در پی فراگیر شدن تکنولوژی باتری های لیتیومی در چند سال اخیر و ساخت نسل جدید دوچرخه های برقی، ساکنین شهر های کوهستانی نیز شانس بیشتری برای استفاده از دوچرخه های جدید و برقی پیدا کرده اند و هیچ بعید نیست که در آینده نه چندان دور بتوانیم شاهد استفاده از سیستم به اشتراک گذاری دوچرخه های برقی در شهر های ایران نیز باشیم

 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

وزیر جدید بهداشت، از حرف تا عمل

دکتر نمکی به وجود امضاهای طلایی در بخش دارو تاکید داشتند و خواهان و مدعی مبارزه با این چنین رانت هایی گشتند. رانت هایی که به نظر میرسد طولانی شدن تصدی های ناپایدار و غیر مفید در وزارت بهداشت  و همچنین افزایش های بی رویه تعرفه های پزشکی بدون تغییر در کیفیت خدمات، ناشی از همین رانت مخرب در خدماتی ترین بخش دولت باشد

حال و روز نظام ادارى ايران بحرانى است.

در اين سرى به بررسى اصول نظام ادارى،شفافيت و مبارزه با فساد ميپردازيم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر