نتیجه‌ای یافت نشد.

تلفیق دوچرخه و تکنولوژی؛ روش چين براى كاهش آلودگى هوا و ترافیک

شناسه خبر: 127391 سرویس: گوناگون جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶, ۱۶ : ۱۰ : ۰۰
تلفیق دوچرخه و تکنولوژی؛ روش چين براى كاهش آلودگى هوا و ترافیک
اخيراً چين توانسته است با استفاده از دوچرخه و اينترنت سيستم حمل و نقل عمومى بدون آلودگى را طراحى كند.
۵۵آنلاین :

اخيراً چين توانسته است با استفاده از دوچرخه و اينترنت سيستم حمل و نقل عمومى بدون آلودگى را طراحى كند.
از زمان هاى قديم دوچرخه از محبوبيت خاصى در ميان مردم چين برخوردار بوده است.در حال حاضر شهروندان چينى مى توانند تنها با پرداخت يک يوان و با استفاده از تلفن همراه خود و جستجو در یک اپلیکیشن از اين دوچرخه هاى عمومى استفاده كنند.

اين دوچرخه ها به دليل دارا بودن سيستم مكان ياب مى توانند در هرجايى رها شوند. به همين دليل كاربران مى توانند به كمک تلفن همراه خود نزديك ترين دوچرخه را بيابند و از آن استفاده کنند.

خيابان های کوچک و بزرگ شهر نيز داراى مسير ويژه براى دوچرخه هستند، همچنين مكان هايى براى پارك كردن دوچرخه ها در حاشیه پیاده رو ها در نظر گرفته شده است و همه چیز برای استفاده از این وسیله نقلیه سالم مهیا به نظر می رسد.
شركت اوفو كه در سال ٢٠١٤ در پكن تأسيس شد وظيفه ى اشتراک گذارى دوچرخه ها را به عهده دارد.

بر اساس آمار یکی از شركت تحقيقاتى بین المللی روند استفاده از دوچرخه در چین و بسیار دیگر از کشورهای توسعه یافته جهان در سال های آینده رشدی پر شتاب خواهد داشت.

بنابر آمار اين شركت در سال گذشته ميلادى ٣٠ شركت در بخش حمل و نقل عمومى مبتنى بر دوچرخه و اينترنت فعاليت داشته اند.
و از آنجا که این سيستم حمل حمل و نقل ضمن کاستن از حجم آلودگی تولیدی توسط بشر، باعث بهبود سلامت عمومى جامعه نيز مى شود، معمولا حمایت دولت ها را نیز در پی دارد.

 

البته گفتنی است که در چین به دلیل شرایط جغرافیایی شهر ها و شیب اندک خیابان ها، استفاده از دوچرخه از دیر باز بسیار رایج بوده است و این درحالیست که در شهر های کوهپایه ای و مناطق کوهستانی امکان استفاده از دوچرخه برای تمامی افراد وجود ندارد.

 

با این حال در پی فراگیر شدن تکنولوژی باتری های لیتیومی در چند سال اخیر و ساخت نسل جدید دوچرخه های برقی، ساکنین شهر های کوهستانی نیز شانس بیشتری برای استفاده از دوچرخه های جدید و برقی پیدا کرده اند و هیچ بعید نیست که در آینده نه چندان دور بتوانیم شاهد استفاده از سیستم به اشتراک گذاری دوچرخه های برقی در شهر های ایران نیز باشیم

 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر